Od kilkunastu dni trwają prace nad budową ronda na skrzyżowaniu dróg 948 z 949 w Łękach. W związku z robotami drogowymi część ulicy Łęckiej z Zasola w kierunku Kęt została zamknięta.

Kierowcy korzystający z tej trasy muszą liczyć się z utrudnieniami do maja.

Na czas robót wyznaczono objazd, który prowadzi przez Bielany, Zasole Bielańskie oraz Zasole. W następnych ograniczenia w ruchu mogą zostać wprowadzone na drodze 948. Drogowcy przewidują wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Całość prac ma zakończyć się do czerwca tego roku.

Jak podaje krakowski Zarząd Dróg Wojewódzkich, na modernizowanej trasie 948 w stronę Kęt planowanych jest jeszcze kilka poważniejszych inwestycji. Jeszcze w tym roku, w drugim półroczu rozpocznie się budowa nowego mostu nad Sołą w ciągu drogi 949 i wraz z przebudową dojazdów.

(źr. zdw.krakow.pl, gazetakrakowska.pl , fot. google.maps)

4 KOMENTARZE

  1. Gratuluję pomysłu…że względu na remont mostu w kierunku Kęt i budowy ww. ronda cały ruch skierowano obok szkoły w Bielanach…Jeszcze raz gratuluję inteligencji i cześć na tragedię…..

  2. cytuję:
    “… Jeszcze w tym roku, w drugim półroczu rozpocznie się budowa nowego mostu nad Sołą w ciągu drogi 949 i wraz z przebudową dojazdów.

    Całość prac ma zakończyć się do czerwca tego roku.””
    To zaraz jak się zacznie budowa mostu to i się zaraz zakończy. chyba czegoś tu niepojemaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.