Niewiele brakowało, by ekipa z Jawiszowic zwyciężyła w tegorocznej odsłonie Turnieju o Puchar Wójta Gminy Goczałkowice-Zdrój. Skład trenowany przez Jarosława Płonkę zaprezentował się jednak niezwykle udanie, a ostateczne drugie miejsce w halowych zmaganiach to z pewnością spory sukces i dobre sparingowe przetarcie w trakcie zimowych przygotowań.

Na goczałkowickim turnieju wystąpiło w sumie osiem drużyn, które reprezentowały trzy podokręgi piłkarskie: tyski, bielski oraz oświęcimski. W pierwszej, czterozespołowej grupie zwyciężył LKS, który zanotował dwa zwycięstwa i remis.

„Obok podopiecznych trenera Jarosława Płonki do półfinału awansował również JUWe Jaroszowice. Druga grupa była bardziej wyrównana. Ostatecznie na pierwszym  miejscu uplasował się Pasjonat Dankowice, a awans do półfinału wywalczyła również Wilamowiczanka” – czytamy w relacji witryny gosir.goczalkowicezdroj.pl

W swoim półfinale Jawiszowice nie dały szans Wilamowiczance, rozbijając rywala aż 7:1.W finale na piłkarzy trenera Płonki czekało JUWe z Jaroszowic.

Finalny pojedynek był już jednak zdecydowanie bardziej wyrównany. Jaroszowiccy piłkarze ofiarnie bronili dostępu do swojej bramki, nie pozwalając snajperom z Jawiszowic wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie JUWe zaliczyło jedno, zwycięskie trafienie, przekreślając LKS-owi triumf w Turnieju.

Klasyfikacja: 1. JUWe Jaroszowice, 2. LKS Jawiszowice, 3. Pasjonat Dankowice, 4. Wilamowiczanka Wilamowice, 5. KS Bestwinka, 6. Ogrodnik Cielmice, 7. LKS Goczałkowice-Zdrój, 8. KS Bestwinka.

Najlepszy strzelec: Michał Pyrlik (LKS Jawiszowice)
Najlepszy bramkarz: Kamil Drabik (JUWe Jaroszowice)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Sadlok (Pasjonat Dankowice).

(źr. gosir.goczalkowicezdroj.pl , fot. ML Misiek)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj