Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.  Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami. Natomiast już teraz portal gov.pl przedstawił mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, gdzie jest Twój punkt szczepień.

Na mapie miejsc szczepień przeciwko koronawirusowi Gmina Brzeszcze pojawia się dwa razy. Są to następujące punkty:

 1. Moja Przyjazna Przychodnia przy ul. Nosala
 2. NZOZ ‘VITA’ przy ul. Piłsudskiego

Szczepionki dla kolejnych grup

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepieni będą:

 • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
 • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
 • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Szczegółowe informacje przekazujemy poprzez strony:

(źr. gov.pl, fot. europeanpharmaceuticalreview.com, dw.com)

11 KOMENTARZE

 1. Czy ktoś wierzy w to, ze ‘cow id 19’ nas opuści po jednorazowym szczepieniu ? Tym bardziej że grypie się znudziło zarażać ludzi i poszła sobie na emeryturkę ??
  Ja nie.

  Ps. Sprzedali nas
  Ps 2. Nie mogę się doczekać jak będą promowali dowody osobiste w formie czipu. Pierwsi ochotnicy podobno na świecie już testują. Okaże się że produkcja dowodów, paszportów itd. jest zbyt droga albo inne kity wmówią. Nie mówię że to będzie zaraz ale myślę że w niedalekiej przyszłości.

  Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

  21
  8
  • Lepiej to służyć ale zdrowemu rozsądkowi lub odwrotnie. A większych bzdur dawno nie czytałem, ludzie są na tyle głupcy że sami udostępniają setki danych- banki, aplikacje, telefon itp itd… i żadnych CzIPÓW nie trzeba. Ale w polskich łbach jak zawsze, ciemno i pustka bije spod kopuły

   11
   8
 2. Taa . Chorych to przez telefon leczą . To niech też szczepią przez teleporade !!! Zabarykadowali sie jak na wojne . Niech se jeszcze fose wykopią dookoła ośrodków .

  17
  2
 3. Oby te szczepionki i ich niby założenia ochrony zdrowia się spełniły i zadziałały. Bo w przypadku flagowego projektu 500+ i zwiększenia populacji ludności PIS poniósł porażkę. Z roku na rok spada ilość urodzonych dzieci. Program wspiera przebiegłych cwaniaków którym się nie chce pracować i pobierających jak się da wszystkie możliwe zasiłki socjalne. W efekcie mamy coraz mniej ludzi np. w naszej gminie a koszty przerzucono na uczciwie pracujących. Chyba nie powinno tak to wyglądać.

  24
  10
  • Przebiegłych cwaniaków chroniły poprzednie “nierządy”- przypomnę afery ( Vat,Amber-Gold, węglowa, paliwowa etc ) zasiłek dla bezrobotnych ( których tamte nierządy “wyprodukowały” nawet i ponad 20% – ( przełom lat 90 – tych i 2000-cznych ), zasiki z MOPSu dla bezdomnych ( za których “wyprodukowanie ” w zdecydowanej większości odpowiadają właśnie tamte “nierządy” – afera reprywatyzacyjna ) – na to wszystko pracowali uczciwi ludzie obskubywani 21% podatkiem dochodowym ( taki obowiązywał w latach dziewięćdziesiątych ) i obarczeni płacą minimalną na poziomie 5 zł na godzinę ( często na czarno ) – tego pewnie już mieszkańcu nie pamiętasz ?
   Ale to były “złote” lata – prawda ?
   A ludzie zaczęli z Brzeszcz uciekac nie teraz tylko właśnie w tamtych latach

   11
   23

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.