Jak poinformowała w popołudniowym raporcie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu, dwie osoby z potwierdzonym dziś zakażeniem koronawirusem to mieszkańcy Gminy Brzeszcze.

Wśród mieszkańców, pojawiły się głosy, że jedna z osób zarażonych to górnik z Zakładu Górniczego w Brzeszczach. Informacje te zdementował rzecznik Tauron Wydobycie Pan Daniel Iwan.

„Nie ma na dziś przypadku zachorowania na koronawirusa wśród pracowników Zakładu Górniczego Brzeszcze. W kopalni funkcjonują rygorystyczne środki bezpieczeństwa” – mówi rzecznik Tauron Wydobycie.

Czy powyższe ustalenia dotyczą również emerytów górniczych, którzy np.  kooperują z ZG Brzeszcze ? Tego nie udało nam się ustalić.

„We wszystkich zakładach górniczych TAURON Wydobycie już od marca efektywnie wdrożono szereg przeciwwirusowych działań prewencyjnych.

Do tej pory zakładach górniczych Spółki wystąpił tylko jeden przypadek zachorowania na koronawirusa – było to w ZG Janina, a kilkadziesiąt osób przeszło przez profilaktyczną kwarantannę domową.

Z myślą o bezpieczeństwie pracowników już w marcu przemodelowano organizację czasu pracy w zakładach górniczych, zabezpieczono środki ochronne i wdrożono nowe zasady prowadzenia transportu ludzi zarówno wyciągami szybowymi, jak i wyrobiskami podziemnymi.

Każda osoba wchodząca lub wjeżdżająca na teren Spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała. Negatywny wynik testu na obecność koronawirusa to warunek konieczny dla każdego, kto rozpoczyna pracę w TAURON Wydobycie, w tym dla nowych pracowników firmy zewnętrznych.

Wdrożone zostały specjalne procedury dotyczące transportu ludzi w kopalniach, w tym wyciągami szybowymi i wyrobiskami podziemnymi. Zmiany wprowadzono z uwzględnieniem możliwości technicznych zakładów górniczych Spółki.

Prowadzona jest regularna dezynfekcja klatek wyciągów szybowych, wagonów kolejek podziemnych i innych środków transportu załogi w podziemnych wyrobiskach górniczych oraz wyznaczonych miejscach na powierzchni zakładów górniczych.

W TAURON Wydobycie wszyscy pracownicy otrzymali maseczki ochronne wielokrotnego użytku, których mogą używać również poza miejscem pracy. Rozdysponowano ich prawie 13 tysięcy.

Wszystkie zakłady górnicze mają ponadto zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki zdrowotnej.

W zależności od rozwoju sytuacji, jeżeli będzie potrzeba, będą podejmowane dalsze środki zapobiegawcze. Spółka planuje uruchomienie w najbliższym czasie tzw. Wymazobusa”- wyjaśnia rzecznik TAURON Wydobycie.

111 KOMENTARZE

 1. Ja sie pytam co za cwok podaje z kopalni ze nie ma zachorowań? Jeden zwiazkowiec miał i jedna pani z biurowca A wy podajcie że nie ma to zróbcie testy każdemu to podejrzewam że wydobycie będzie wstrzymane bo tylu zarażonych będzie A wy mloty piszecie że nie ma ba zakładzie żadnego zarazonego.!!!!

  • Spytaj się BURMISTRZA he he wszyscy liczą na drapane że może jakoś to przejdzie.Jak nie ma wymazów nie ma zachorowań LOGICZNE?????

 2. dlaczego na kopalni nie przebadają wszystkich pracowników. Pełno ludzi jeździ z firm ,także ze Śląska i później się dziwić,źe w gminie Brzeszcze rosną zachorowania
  Widać ze Tauron i reszta ma to w głęboko w d…….
  A liczby rosną!!!

  14
  2
  • Na razie więcej zarażonych jest w gminie Brzeszcze niz w samej kopalni. To znaczy, ze Burmistrz powinien przebadać wszystkixh m>eszkancoe

   5
   2
 3. dlaczego na kopalni nie przebadają wszystkich pracowników. Pełno ludzi jeździ z firm ,także ze Śląska i później się dziwić,źe w gminie Brzeszcze rosną zachorowania
  Widać ze Tauron i reszta ma to w głęboko w d…..

  5
  2
 4. Tak jak wcześnie pisałem że będzie stopniowo przybywało i tak jest na dzień dzisiejszy mamy 8osób z stwierdzonym kronowirusem z czego dwie osoby przebywają w szpitalu a objętych kwarantanną jest 112 osób. I nic burmistrz miasta nie robi, Ciekawe jak długo????

  18
  2
  • To co Burmistrz ma robić, robi na pewno, zawsze będą przeciwnicy.
   A czy ktos zastanawial sie nad samym soba? Czy stosuje się do wszystkich zaleceń?
   Podam przykład parku na osiedlu, pelno młodych mamusiek, z dziećmi rewia mody ale cóż brak maseczek:(

   9
   3
 5. NA DZIEŃ DZISZEJSZ w Brzeszczach przybyły dalsze dwa przypadki potwierdzone korono wirusa czyli w Brzeszczach aktualnie są 4 przypadki w tym jeden w szpitalu obiętych kwarantanną jest 99osób

 6. Jestem powiązana i że Śląskiem i Brzeszczami mam tutaj rodzicow i powiem tak drze na myśl że zamkną śląskie bo wtedy pozostaje mi Wisłą wpław i nie wiem co będzie z rodzicami którzy są od nas całkowicie zależni ale prawda jest taka że na śląskich kopalniach porobiło testy 1 przed majówka i ludzie siedzą do tej pory zamknięci bo sanepid nie wyznaczył miejsca na 2 badanie bez którego nie mogą przerwać kwarantanny pod kara grzywny 3000 A teraz drze podwójnie bo prawda jest że korona wirus istnieje i to w niewielkim czasie może zarazić i moich rodziców którzy od kilku lat nie wychodzą dalej niż na własny ogródek tylko temu że ktoś nie pomyślał.o innych

  6
  3
 7. Podsumowując te wszystkie komentarze skończy się to tak , że żadnych badań nie będzie . Wszystko będzie zamiecione pod dywan niestety przykre to jest 🙁

  9
  1
 8. BURMISTRZ siedzi dalej cicho i czeka , czeka , czeka inni burmistrzowie w trosce o zdrowie mieszkańców działają a BURMISTRZ z Brzeszcz ?? nie ma odwagi nawet zabrać głosu . Chyba ta sytuacja zaczyna GO przerastać .

  8
  4
 9. Nikt nie chce dla górników źle tylko chodzi o ich bezpieczeństwo poza tym wielu młodych ludzi tego nie odczuje ale mozna zrobić krzywdę starszej osobie . Proszę przebadajcie się . Panie Burmistrzu władze kopalni zróbcie coś

  9
  1
  • Dane z kwaranntany w ciągu dwóch dni podskoczyły> 13 05 było 66 osób a 15 05 jest 99 osób z tym że jedna z osób zarażonych została przewieziona do szpitala druga przebywa w domowej kwarantannie.Życzę im szybkiego powrotu do zdrowia.

   11
 10. Wymazy będą wtedy jak będzie za późno… Zajebać wszystkich wirusem i zamknąć kopalnie. Może komuś na tym zależy

  7
  2
 11. Jestem za testami wszystkich szczególnie teraz…. Chłop przyjechał z Katowic i co !!!! nadsztygar mwchaniczny na kwarantannie sztygar też i 3 pracowników oddział md… a co z resztą przecież on jakoś wszedł przebrał się zjechał dojechał do ściany i tam kilka godzin pracował. czy to nie wystarczy a może zamiatanie lub ukrywanie problemu. Takie moje przemyślenia.

  13
  2
 12. Powinny byc kontrole bo górnicy to większości młodzi silni ludzie którzy przechodzą zakażenie bez objawowo ale przy okazji mogą kogoś zarazic kto gorzej to zniesie niz oni

  13
  2
 13. Konieczny wymazobus !!!… Podobno serwisant który przyjechał z Katowic do awarii kombajnu zarażony. Biedni ścianowcy na pewno kilkudziesięciu zaraził, a oni kolejnych a tamci kolejnych itd itd…. Dobrze że jak powiedział prezes procedury wdrożone klatki dezynfekowane wagoniki itd.

  8
  3
   • A kiedy mial z nimi ostatni kontakt? Pewnie wiesz to tam samo jak najważniejszy i najmądrzejszy kibic Legii w Brzeszczach, który o sytuacji w Brzeszczach jeszcze nic nie powiedział. Mamy jakies miejsce przygotowane na czas separacji dla chorych?!
    Dalej czekamy…

    8
    3
 14. KIEDY W BRZESZCZACH BĘDĄ KONTROLNE WYMAZY!!! Czekamy aż sprawa ucichnie????? i zostanie zamieciona pod dywan???Czy liczymy tak jak rząd że jest już po sprawie????

  15
  2
 15. Te testy są niewiarygodne. Ktoś może być zakażony np. chlamydią lub innym wirusem i test wykaże dodatni wynik. Jak można chorować bezobjawowo? Ciekawe czy ktoś miał dżumę, cholerę, ospę, czy grypę bez objawów… Przecież to jest jakaś paranoja!

  7
  9
  • Tak koronowirusa nie ma ,TW nie ma 84 mln straty za pierwszy kwartal i nie podpisano dzisiaj umowy na budowe S1 odcinek Oswiecim Dankowice.

   7
   2
   • Burmistrz jest prawnie odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców kolego anonim i jeśli nie podejmie działań będzie możliwości wyciągnięcia konsekwenicji prawnych względem jego osoby. To nie są żarty. Jeśli okaże się że będą następne wskazania koronowirusa . On jest prawnikiem i powinien zdawać sobie z tego sprawę.

    7
    6
 16. Opowiesci rzecznika o swietnych zabezpieczeniach mozna miedzy bajki wlozyc, bo w innych kopalniach tez byly swietne a przeprowadzone testy ujawnily ponad 1200 chorych gornikow.Kluczowe jest ostatnie zdanie rzecznika:spolka planuje uruchomic w najblizszym czasie tzw Wymazobus. Dopiero wtedy poznamy prawde.

  11
  2
 17. Ujawnic ich dane. Wygnamy ich z brzeszcz. Wrzyscy zginiemy nieeeee. To koniec. Dzisiaj ubieram 3 maseczki. Jedna na usta drugą na oczy a trzecią na dupe. Moze pomoze. Jak myślicie. Boje sie.

  11
  31
 18. Mam nadzieje ze Burmistrz podejmie właściwe kroki abyśmy byli bezpieczni, myślę że należy nam się informacją o dwóch chorych, nie mówię ze imię i nazwisko ale może rejon który zamieszkują 😥no i jak mogło dojść do zakazenia?

  5
  23
 19. Wystarczy zacząć wykonywać badania przesiewowe i wtedy zobaczycie ilu ludzi w gminie jest zakażonych nie mając o tym pojęcia lub mając objawy typowe dla przezieziebienia

  29
  2
 20. A może przestraszyli się górników, ponieważ szykują się na wielki protest!!!!
  Po cichu wygaszają kopalnie, no więc ŚLĄSK zaatakował koronawirus, który jest dobrym narzędziem w rękach rządu skoro większość ludzi przechodzi go bezobjawowo!!!!
  Testy są tak dobre jak i maseczki które zakupił brat SZUMOWSKIEGO, tyle czasu była cisza w Brzeszczach, zero zachorowań a nagle jak kopalnie są rzekomymi ‘ogniskami’ to i za nasze miasto się wzieli??!!!! Przypadek?? NIE SĄDZĘ!!!!

  18
  13
 21. Czy burmistrz zamierza coś zrobic w gminie z faktem pojawienia się tego gówna? Jakieś spotkanie z sanepidem, policja, strażą pozarna? Jakis komunikat dla mieszkańców i stanowisko na stronie urzędu?

  9
  13
  • Nie jestem fanką Burmistrza ale zapytam co ma zrobić!? Niech się każdy stosuje do zasad sanitarnych. A słyszy się komentarze “maski nie będę nosił bo mi gorąco” albo jak jest to na brodzie! Odstęp w sklepie po co?! Usłyszeć możnajak się zwróci komuś uwagę, że jak się boisz to siedź w domu!!! Rekawic też 3/4 osob nie nosi o myciu i dezynfekcji nie wspomnę.!!!

   8
   2
 22. Obudzcie się ludzie!!! To jest jedna wielka ściema z tym wirusem i tymi zakazami!! Wyłączyć tv, tvn i TVP i polsat!! Wlaczyc mózg i myślenie!!

  15
  17
  • Nie rozchodzi się o podawanie ich danych jedynie o informacje gdzie się przemieszczali gdyż w tym czasie mogli nieświadomie roznosić wirusa. I każdy z nas mógł mieć styczność nieświadomie. Dam przykład z jednej z gmin na mazurach gdzie przyjechał kobieta w odwiedziny z Gdańska z koronowirusem choć o tym nie wiedział a teraz cała gmina ma kłopoty i parunastu ludzi zarażonych.

   6
   12
   • Haha i co masz już pewnie zesrane gacie? Leć chłopie szybko po testy bo wirus już robi nieodwracalne zmiany w Twoim mózgu.

    10
    9
    • TAK MAM jak to nazwałeś posrane gdyż wiem co pisze gdyż z mojej rodziny w Wrocławiu chorują dwie osoby i o ich stanie zdrowia jestem poinformowany.Nie tylko w mózgu ale w nerkach i wątrobie ,mają również zaatakowany układ nerwowo obwodowy.Ale czy ty wiesz co to jest????

     12
     3
     • Nie strasz nie strasz. Aż mi Cię żal. Zostawiam Cię z tymi bajeczkami samego wraz z resztą ciemnej masy.

      5
      13
     • Właśnie odpisują dostałem telefon od rodziny że jeden zmarł 4godziny temu Sory ale mam naprawdę dość głupich tekstów gdy są fakty namacalne. Chłop zdrowy był wykształcony .

      10
      8
     • Facet jesteś pustym głupim człowiekiem który nie ma zasad ani reprezentujesz tylko i wyłącznie swoją głupotę i brak szacunku do człowieka.A nieszczęście nie jest podstawą do dyskusji z takimi ogłupionymi ludżmi jak TY.

 23. Jako Brzeszczanin chciałbym być poinformowany czy te osoby chodziły po sklepach w Brzeszczach i gdzie się przemieszczały. Poza tym co na to BURMISTRZ i jakie planuje kroki gdyż to naprawdę nie są żarty gdyż wirus ten pozostawia komplikacje zdrowotne praktycznie do końca życia .

  8
  16
  • Chyba na Twoim mózgu cepie jeden, zastraszony idioto. Siej panike dalej. Co za ludzie…kiedy wy w końcu pojmiecie że to jedna wielka propaganda? I że nosząc ta zjebana maseczke sami narobicie sobie większych szkód??

   15
   11
   • Niestety dobrze to nazwałęś gdyż wirus robi również nieodwracalne zmiany w układzie nerwowym czyli w mózgu też> CEPIE a odnośnie maseczek to nie chronisz siebie a otoczenie troch szkoły by się przydało.

    9
    10
    • Co za ciemnogród. Z taką ciemną masą nie ma co dyskutować. Jakby kazali wam nosić kagańce to widać też byście je nosili. Widać jaka masz widzę skoro twoja szkoła to informacje z TVNu.

     13
     12
  • Nie pytają Cię o imię walczą z ostrym cieniem Twojego tępego łba!!!

   Obudź się człowieku, włącz myślenie i nie sraj w gacie!!!

   8
   3
  • Nie tylko władze kopalni ale również Burmistrz Brzeszcz powinien zająć stanowisko gdyż mogą być poważne problemy na skale której sobie nawet nie wyobrażamy.

   14
   7
   • Ady po co burmistrzowi kopalnia?! Peenie bańka z podatków do gminy wplywa. Po co to komu? Kasy mamy tyle w gminie, ze nawet podobno chce oddać kase z OSPR na ścieżki rowerowe bo mu nie sa potrzebne takie ścieżki…

    10
    6
 24. Ch**j z maskami mamy jechać ścianą a nie pierdzielić i użalać się nad jakimś wirusem Tylko lebry idą na L4 Pozdro z G1!

  10
  21
 25. Zbadac obowiazkowo wszyatkich gornikow ktorzy wchodza na kopalnie. Wymaz od kazdego przy odbijaniu dyskietki. Oj zdziwiliby sie ludzie i to bardzo…

  21
  5
  • Zbadac wszystkich pracowników urzedu gminy, wszystkich co chodzą do kosciola, wszystkich uczniow i nauczycieli, wszystkich pracownikow PSS, Biedronki, Lidla i Netti, wszystkich mieszkańców gminy. Oj zdziwiliby sie ludzie i to bardzo…

   26
   3
   • Nie wydajw mi sie zeby do kosciola czy sklepu przy osiedlu przyjezdzali ludzie mieszkajacy 50 km stad. Czego nie mozna powiedziec o kopalni. Ale zawsze znajdzie sie jeden taki jak ty…

    4
    14
   • Trafny komentarz. Pomijając fakt że żadnego wirusa nie ma, to nagle nagonka na Górników. A niech przebadaja tak jak mówisz wszystkich pracowników gminy, sklepów i mieszkańców. To z dajacymi fałszywe wyniki testami będzie to 80% “wirusa” haha

    14
    5
 26. Hippkryzja! Kto widział kogoś w maseczkach przy zjezdzie czy wyjeździe, na cechunku wszyscy bez maseczek, dozór,BHP nie widzą problemu ale na papierze jest wszystko Cudnie…

  15
  2
  • Wg przepisów każdy co zjeżdża na dół powinien miec maseczke przy sobie. Dlatego nie widze problemu zeby kazdy kto ja ma (powtorze kazdy kto ją ma…) zalozyl sobie juz przy zjeździe. Kto zaklada? ALBO KTO JA MA?

   7
   1
 27. Czy powyższe ustalenia dotyczą również emerytów górniczych, którzy np. kooperują z ZG Brzeszcze ?

  Chodzi o SRK? Bo jak emeryt moze koperowac z kopalnia?

  8
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.