“Nie zastanawiając się, podjęliśmy w naszym szpitalu, natychmiastowe działania zabezpieczające i ochraniające personel i pacjentów. To była heroiczna walka personelu, często nie mającego doświadczenia w dziedzinie prewencji, ale dysponującego ogromną wiedzą medyczną, co pozwoliło na szybką reakcję w związku z pojawieniem się ognisk zakaźnych i ich zneutralizowanie” – powiedział dyrektorEdward Piechulek na ostatniej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Kierujący Szpitalem Powiatowym podsumował ostatnie tygodnie walki lekarzy i personelu pomocniczego o zdrowie i życie pacjentów podczas trwającej pandemii koronawirusa. Podziękował także licznym darczyńcom za wsparcie powiatowej placówki w tym trudnym dla wszystkich okresie.

“Było naprawdę dramatycznie. Dochodziło do paradoksów, osobiście musiałem reglamentować wydawane maseczki i odzież ochronną, rękawiczki, bo nie można ich było kupić na rynku. I wtedy okazało się, że nie jesteśmy sami. W pierwszej kolejności Starostwo Powiatowe przekazało fundusze na zakup środków ochrony osobistej. Od tego momentu serca i umysły wielu osób i organizacji otworzyły się na potrzeby naszego szpitala” – podkreślił Edward Piechulek.

“Dzięki tym wszystkim darowiznom, głównie środkom ochrony osobistej, mogliśmy skutecznie chronić naszych medyków i pacjnetów. Otrzymaliśmy także wsparcie rzeczowe, a także żywność od mieszkańców – dodał dyrektor.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl, youtube.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.