“Już szósty raz spotkaliśmy się, aby wspólnie obchodzić wielkie święto czytania i Super Czytaczy! Przez cały rok szkolny przedszkolaki zaczytywały sympatyczną Mamę Mu, dlatego też wszystko kręciło się wokół rogatych zwierzaków – nawet Super Czytacze zamienili się w ROGATE DZIECIAKI” – czytamy w relacji brzeszczańskiej Biblioteki Publicznej. 

“Mama Mu nie mogła przyjechać osobiście ale wysłała swoją koleżankę – krówkę Matyldę, która miała przesłanie dla wszystkich Super Czytaczy: „Muuuuuusisz czytać””.

W tym roku Super Czytaczy było wyjątkowo dużo, bo aż 119. Przeczytali wspólnie 5 449 książek!

Niespodzianką były odwiedziny Wiesława Drabika, autora ponad dwustu pełnych humoru rymowanych bajek, przy których nawet rodzice się nie nudzą.

Każdy chętny mógł odwiedzić studio fotograficzne z Mamą Mu, zrobić sobie krówkę czy sprawdzić swoją „rogatą wiedzę”.

“Dziękujemy rodzicom Super Czytaczy! Bez Was nie byłoby tego święta – gdyby nie Wasza świadomość roli książki i głośnego czytania w życiu kilkulatka, nie byłoby Super Czytaczy w naszych bibliotekach. Dziękujemy również wydawnictwu Zakamarki za ufundowanie nagród” – relacjonują bibliotekarze z Brzeszcz.

(źr., fot. biblioteka.ok.brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.