Trwa konkurs na Najpiękniejszą Gminę Miejsko-Wiejską organizowany przez portal M jak Małopolska. Wśród jedenastu nominowanych miejscowości znalazła się także Gmina Brzeszcze. Głosować można doniedzieli 31 maja, kiedy to wyłonione zostaną cztery gminy z największą ilością głosów, z powiatów krakowskiego, oświęcimskiego oraz wielickiego. Wszystkie one awansują do finałowego głosowania (29 czerwiec – 12 lipiec). Głosować można za pośrednictwem portalu M jak Małopolska.

“W plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Miejsko-Wiejską w naszym województwie podzieliliśmy Małopolskę na cztery regiony. Co dwa tygodnie począwszy od 4 maja będziemy wybierać z danego regionu po cztery gminy, które awansują do finału. Z pierwszego regionu do finału awansowały gminy Dobczyce, Szczawnica, Rabka-Zdrój oraz Sułkowice” – podaje mjakmalopolska.pl

Drugi region to gminy miejsko-wiejskie z powiatów krakowskiego, oświęcimskiego oraz wielickiego: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Krzeszowice, Niepołomice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne, Wieliczka i Zator.

Oddawać głos można raz dziennie, do niedzieli  31 maja (do godziny 21) –> TUTAJ

(źr., fot. mjakmalopolska.pl)

35 KOMENTARZE

 1. Spróbujmy pojeździć po gminie z aparatem foto i uwiecznić te widoki, które szpecą nasze miasto, wieś . Czy administratorzy mogą udostępnić portal na takie zdjęcia. Być może pomożemy władzom gminy w podejmowaniu decyzji o pilnych zmianach, remontach …

 2. do ANOnima jak gmina startuje w konkursie na najpiękniejszą w małopolsce to trzeba wysprzątać na swoim
  podwórku. A tu ulice i deptaki brudne i niesprzątane. Do rzadkości należy widok czyszczarki. Nie
  wiem czy Ty Anonimie tego nie widzisz czy nie zależy Ci na pięknym wizerunku naszej gminy.
  Takich niedociągnięć jest wiele , ale to można małymi kroczkami to wszystko ogarnąć. Okoliczne
  gminy to zrobiły i jest się czym chwalić. Myślę że u nas też się to uda. Byłoby to w tej szarości
  życia piękne.

  12
  2
  • Po kolei. Z tego co doczytałem na portalu organizującym tę zabawę, to gminy nie zgłaszają się do tego konkursu tylko są dobierane przez organizatora, więc zarzut nieprzemyślanego startu jest chybiony. Zgadzam się, że służby powinny dbać o wygląd i stan techniczny podlegającej im infrastruktury, to jest ich odpowiedzialność. Z tymi okolicznymi gminami to bym nie przesadzał, one też mają swoje problemy. Ludzie też tam narzekają w myśl powiedzenia, że trawa w ogrodzie sąsiada zawsze jest bardziej zielona.
   Wracając do plebiscytu. Jedną z nagród jest artykuł promujący gminę, gdyby Brzeszcze wygrały i przyjechałby tutaj redaktor z Krakowa zaopatrzony w aparat fotograficzny to może ktoś by tu posprzątał to i owo. Głosować można dziś i jutro. Zachęcam.

   6
   7
  • A najbardziej mnie rozwalają stare, chyba z lat 50tych obleśne żółte latarnie w samym sercu Brzeszcz czyli antyparku. Przypomnę że jest rok 2020 i wszędzie się montuje ledowe latarnie by zaoszczędzić gminnych pieniędzy i mieć na inne inwestycje. Taki jeden przypadek z dużej listy brzeszczanskich “oblesnych perelek”

   11
   7
 3. Brzeszcze są brzydkie. W sumie tak jest od zawsze, wiec mieszkańcy się przyzwyczaili. Ale wystarczy wyjazd do Oświęcimia i widać różnicę. Nigdy nie zadbano o stworzenie centrum, bezładne połączenie dwóch wsi widać do dziś. Stare miasta maja swój rynek, wokół którego gromadziły się najważniejsze urzędy, sklepy i usługi. U nas wszystko rozproszone…

  11
  6
  • Co tu porównywać? Brzeszcze to nie jest stare miasto, posiada prawa miejskie od pięćdziesięciu paru lat. Ma swoją historię, odmienną od Oświęcimia i tyle.
   Plebiscyt to tylko zabawa, której wygranie niesie za sobą niesamowite kokosy typu dyplom, statuetka i artykuł na portalu mjakmałopolska. Osobiście chciałbym, żeby gmina Brzeszcze wygrała. Ciekawy jestem jak organizator wybrnąłby z tym artykułem promocyjnym. Tymczasem czytając poniższe komentarze można dojść do wniosku, że mieszkają tu sami masochiści. Wstyd i kompleksy nie pozwalają głosować na swoją gminę? Głosujcie na Świątniki Górne.

   5
   13
   • Realiści to nie masochiści drogi Anonimie. Mój krytyczny głos służy ewentualnej refleksji, że od lat nikomu nie wpadło do głowy, aby z tą „brzydotą” systemowo coś zrobić. Najprostsza sprawa – np. zdecydować, gdzie ma być centrum

    9
    1
    • Nie do końca się zgodzę szanowny Feliksie. Bycie realistą wiąże się z dokonaniem pełnej oceny konkretnej sytuacji czy stanu. Natomiast Komentujący wykazują tylko i wyłącznie mroczne strony rzeczywistości. Można oczywiście twierdzić, że plusy nie istnieją. Tylko dlaczego w takim razie oni jeszcze mieszkają w tym opresyjnym środowisku. Mi to wygląda na masochizm.
     Jeżeli chodzi o twój postulat, to nie wiem co zmieniłoby ustalenie centrum miasta. Mielibyśmy tam coś spektakularnego zbudować? Pomnik jakiś? Ratusz?

     4
     10
     • Wyobraź sobie taką sytuację. W planie zagospodarowania wyznacza się miejsce na „nowy rynek”. Zleca się poprzez ogłoszenie konkursu pracowni architektonicznej albo wydziałowi architektury jakiejś uczelni zaprojektowanie centralnego miejsca dla naszych połączonych wsi. Powstaje projekt z zabudową, po czym ogłaszamy przetarg na wybór inwestorów, którzy za własne prywatne środki wybudują te budynki. Dół komercyjny, na piętrach urzędy lub mieszkania. Ratusz też, ale ten wybuduje już gmina 😉 Korygujemy tym sposobem historie i mamy swoje Centrum, swój rynek. Było takie miejsce – np. pomiędzy szkołą 2 a przychodnią zdrowia. W Polsce były udane, podobne inicjatywy, ale do tego trzeba wizji zarządzających gminą, a z tym był zawsze problem…

      7
      7
     • Owszem, twoja wizja może być pociągająca a na pewno jest odważna. Co prawda dostrzegam kilka jej miejsc, w których może się wysypać, ale artykułowanie takich pomysłów zawsze jest u mnie na plusie. Mimo to obawiam się, że “realiści” nie zostawią na niej suchej nitki.

      4
      1
 4. Miała być kanalizacja…miała być ścieżka….być może oświetlenie ….marzyć każdy może..,więc marzymy nadal. Są miejsca,gdzie brakuje kawałka chodnika,a nawet pobocza. To co zrobione popada w ruinę.Jeszcze trochę i to będzie takie miasto widmo.

  11
  1
 5. Ja Nominuję zwłaszcza zabytkową dzielnicę Brzeszcz Osiedle Paderewskiego. Zmasakrowana i podziurawiona droga jak na Ukrainie, Rozpierdalający sie Budynek PSS , z uschnietymi klombami i ławkami bez ławek, menelia na każdym kroku. Tego nie ma nigdzie w Polsce- głosujcie !!!

  25
  3
 6. A pała pod nikiem ‘anonim, to pała pewnie z gminy albo pała co redaguje tą strone bo caly czas ini jego komentarze są jak to się mówi dupe calujace

  7
  3
 7. Witam.Brzeszcze to taka ” druga Japonia”, coraz częściej trzęsie się ziemia. Brzeszcze to dziura zabita dechami, ale przez Beatę znana w całej Polsce.😁😁😁

  10
  4
 8. Żałosne z czym chcą startować . Uliczki w centrum Brzeszcz wysypuje się kamieniem , a na innych po znajomości i układach zrywa się aswalt i kładzie się nową kostkę.ŻAŁOSNE

  17
  1
 9. Przejechałem na rowerze całą trasę rowerową od Wisły po Kraków ale nasz przystanek “MOR” zwany miejscem odpoczynku rowerzystów to widok przerażający. Na całej trasie nie spotkałem tak zasyfionego i zdewastowanego miejsca. I to jest wizytówka naszej gminy. I nas mieszkańców a zwłaszcza młodzieży. Niestety….
  Lokalizacja tego przybytku jest absolutnie nietrafiona. Szkoda, że nikt nie przemyślał jej do końca.

  27
 10. Zgadzam się z Adamem… nawet biedniejsze miejscowości mają fajną schludną otoczkę…. Nasz park woła o pomstę do nieba…. syf syf syf. Mieszkańcy dokładają do tego sporo. Tereny zielone z górą śmieci. Ani ta gmina ładna ani piękna nowoczesna też nie !!!!

  30
  1
  • Wszystko kwestia gustu. Nam może się to nie podobać, ale są ludzie, którzy uwielbiają życie w gnoju.
   Co do plebiscytu, to startują tam gminy, o których ich mieszkańcy mają takie samo zdanie jak ty o gminie Brzeszcze. Ciekawostka.

   6
   11
  • Byłam raz, większego wieśniactwa nie widziałam na oczy. Syf, kiła i mogiła. No, co niektórym się wydaje że salony po Beci, śmiechu warte,hahaha

   6
   2
 11. Zaraz jeb…ne jak oni nawet nie potrafia chwastów powyrywac przy drogach czy regularnie kosic trawe. Gdy by byl plebiscyt na najbardziej zaniedbana gmine to bym zaglosowal. Wez sie burmistrz przejedz do pszczyny, goczalkowic i zobacz jak wygladaja zadbane miasta a pozniej mozs brac udzial w plebiscytach.

  29
  2
  • No właśnie te miasta mają straż miejską która pilnuje porządku …i przystanek dla rowerzystów być pewny, że tak by nie wyglądał gdyby u nas dalej była straż i wiele innych miejsc również. Całe podziękowania dla byłej burmistrz i radnych bezradnych.
   Dziś burmistrz nie ma kim pilnować porządku a policja hihih ma inne rzeczy na głowie.

   12
   4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.