Siedem łóżek elektrycznych wraz z wyposażeniem decyzją Burmistrza Radosława Szota Gmina Brzeszcze trafi do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.  

“Łóżka będą znajdować się w oddziale przeznaczonym dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem i czekających na transport do szpitala zakaźnego. To wymierna pomoc, która bezpośrednio przyczyni się do podniesienia standarów opieki oraz zwiększenia bezpieczeństwa diagnozowanych i leczonych w oświęcimskiej placówce mieszkańców naszego regionu” – podaje strona brzeszczańskiego magistratu.

Koszt zakupu wyniósł 49.669,20 złotych i został w całości sfinansowany z budżetu Gminy Brzeszcze.

“Zakup łóżek szpitalnych to niejedyna forma wsparcia przekazana przez Burmistrza w obliczu walki z epidemią koronawirusa. Na wniosek Stowarzyszenia SPLOT, organizatora akcji szycia maseczek #BRZESZCZEszyją, wydarzenie to zostało objęte Patronatem Burmistrza Radosława Szota. Z budżetu Gminy Brzeszcze zakupiono za kwotę blisko 3 tysięcy złotych 6300 sztuk rękawiczek, które wraz z maseczkami uszytymi przez mieszkańców Gminy są nieodpłatnie przekazywane służbom medycznym i ratunkowym” – czytamy na stronie.

(źr. brzeszcze.pl, fot. chinadaily.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.