Ekipa Górnika Brzeszcze tuż przed spotkaniem z Polanką, ostatnim w tym sezonie rozgrywanym u siebie, oficjalnie odebrała Puchar dla najlepszej drużyny oświęcimskiej A-klasy.

Podczas krótkiej ceremonii, władze Podokręgu Piłki Nożnej Oświęcim pogratulowali drużynie świetnej gry i awansu do wyższej klasy, zaś kapitanowi drużyny, Wojciechowi Żmudce wręczono Puchar za zajęcie przez Górnika pierwszego miejsca w rozgrywkach.

„Jako kapitan czuję ogromną radość i zadowolenie z postawy każdego zawodnika oraz trenera, z którym razem po kilku latach daliśmy Górnikowi możliwość powrotu do okręgówki. O awansie myśleliśmy od samego początku i daliśmy radę,  Los chciał nam pokrzyżować plany, a klub mógł się rozpaść ze względów finansowych. Na szczęście z pomocą przyszedł nowy klubowy partner “Nowak-mosty”, który sprawił, że wróciła niezbędna stabilizacja. Bardzo za to dziękujemy!” – przyznał Wojciech Żmudka.

„Myślę, że swoją grą i zaangażowaniem pokazaliśmy, że w tym sezonie zasłużenie zdobyliśmy mistrzostwo” – dodaje kapitan.

Zawodnik zaznacza także, że gra w Okręgówce oznaczać będzie jeszcze większe zaangażowanie…

„W lidze okręgowej na pewno przyda nam się kilka wzmocnień.  Gwarantuję jednak, że zespół który mamy stać na walkę o wysoka lokatę” – obiecuje.

Gracz nie zapomina jednak o jednym z najważniejszych elementów sukcesu  – wsparciu kibiców, które w Górniku jest na przecież na najwyższym poziomie.

„Oczywiście nie mogę zapomnieć o powrocie naszego 12-ego zawodnika, czyli kibiców, którzy po zniesieniu obostrzeń szybko wrócili na trybuny. Co więcej,  pięknie odnowili nasz stadion i dali nam dużo wsparcia dopingiem oraz oprawą meczową. Za to wszystko dziękuję w swoim i drużyny imieniu” – kończy Żmudka.

Górnikowi gratulujemy zwycięstwa w oświęcimskiej A-klasie i życzymy równocześnie sukcesów w wyższej klasie!

3 KOMENTARZE

    • Być może to będzie ostatni sezon 4 ligi podzielonej na dwie grupy. MZPN planuje jedną grupę 4 ligi i cztery grupy 5 ligi i dopiero okręgówki. Konsultacje z klubami były wczoraj i dziś. Zobaczymy co tam uradzą.

      • Od sezonu 2022/23 jedna grupa 4 ligi, dwie grupy 5 ligi i osiem okręgówek. Wychodzi, że w nadchodzącym sezonie z okręgówki awansują 2 drużyny i może jeszcze ktoś z 3 miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.