7 listopada 2019 r. w Urzędzie Gminy w Brzeszczach odbyła się I Sesja Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze w roku szkolnym 2019/2020. Na zaproszenie młodych parlamentarzystów w posiedzeniu wziął udział Burmistrz Radosław Szot.

“Podczas pierwszego  posiedzenia dokonano wyboru marszałka Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. W wyniku demokratycznego głosowania funkcję marszałka powierzono uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Brzeszczach, Emilii Andrzejczak.
Inauguracyjne wystąpienie wygłosili przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Jawiszowicach. Przygotowana przez nich została prezentacja pn. “Demokracja czyli zasady parlamentaryzmu””- czytamy na stronie brzeszcze.pl

W trakcie debaty młodzi parlamentarzyści wyznaczyli sobie główne tematy, które będa przez nich prouszane w trakcie nadchodzącego roku:
1. Ekologia. Troska o najbliższe otoczenie, problem recyklingu, segregacji śmieci, odpadów.
2. Bezpieczeństwo w Gminie Brzeszcze. Oświetlenie ulic i chodników, odblaski dla dzieci i młodzieży.
3. Tradycje kulturowe i ludowe w naszym regionie.

Ustalono następujący harmonogram prac:
– grudzień 2019 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, tematyka:  Tradycje bożonarodzeniowe w naszym regionie.
– luty 2020 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5; tematyka: do ustalenia
– kwiecień 2020 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1; tematyka Tradycje wielkanocne w naszym regionie.
– maj/czerwiec 2020 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3; tematyka: do ustalenia.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

  1. To sztuka dla sztuki. Nic z tego nie wynika, ze szkoły 3-4 dzieci. Kontynuowany na siłę pomysł nieobecnej już pani S. Jej następczyni nie ma nic innego do zaprpponowania i tak siła rozpędu, bo potem ładnie wygląda w sprawozdaniu. A szkoły niech robią: temacik, poczęstunek, przesuwanie innych dzieciaków do swietlicy, aby wolne pomieszczenie było na spotkanie, dekoracja, bo musi być ładne foto. Ile to czasu i energii traci się w szkołach na naprawdę niepotrzebne rzeczy…

    15
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.