Opieka przedszkolna prowadzona będzie w ograniczonym zakresie, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

“W pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Ponadto pierwszeństwo będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.” – podaje strona Urzędu Gminy.

 • Planowane godziny otwarcia przedszkoli to od 7:00 do 15:00.
  Liczba dzieci w jednej grupie zostanie ograniczona do 12.
 • Wstępne deklaracje pobytu dziecka przedszkolach rodzice/opiekunowie prawni powinni zgłosić do właściwego przedszkola w terminie do czwartku 7 maja br.
 • Na podstawie zebranych informacji o liczbie dzieci, dla których powinna zostać zorganizowana opieka przedszkolna, organ prowadzący – Gmina Brzeszcze podejmie decyzję o otwarciu danej placówki.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

► Aby dziecko mogło skorzystać z opieki przedszkolnej musi być zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający i odbierający dziecko z przedszkola również muszą być zdrowi.
► Przyprowadzający dziecko nie będą wpuszczani do budynku przedszkola. Pozostawienie dziecka pod opieką nauczyciela będzie możliwe dopiero po stwierdzeniu, że dziecko jest zdrowe (m.in. po pomiarze temperatury).
► Jeżeli w czasie pobytu w przedszkolu u dziecka wystąpią niepokojące objawy chorobowe, zostanie ono odizolowane w odrębnym pomieszczeniu, a rodzice/opiekunowie poinformowani telefonicznie i zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka.

Szczegółowe informacje w sprawie zasad funkcjonowania placówek przedszkolnych zamieszczono na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli – KLIKNIJ

Ministerstwo Edukacji Narodowej – pytania i odpowiedzi – KLIKNIJ

(źr. brzeszcze.pl)

18 KOMENTARZE

 1. Opieka sie kończy 25.05 i co dalej ..? dzieci do przedszkola , szkolnictwo powyżej trzeciej klasy w domu to z kim zostawić 9 latka ? jesli opieka się skończyła , a na 9 latka nie przysługuje?

  4
  1
 2. Do “Zaniepokojona mama”…..albo jesteś tak tempa, że bardziej nie można, albo robisz sobie ” lans” na stronie !!!.
  Nie wierzysz w wirusa, twierdzisz, że umierają ludzie starzy….( też będziesz stara i umrzesz), ale jak to się ma do pandemii ???
  Moja córka mieszka w Anglii, ma 28 lat , pracowała w szpitalu jako pediatra i niestety zachorowała…było bardzo ciężko, do dziś walczy z wirusem. Mój brat, młody człowiek – 38 lat, mieszka w Gdańsku walczył 3 tygodnie na OIM-ie pod respiratorem, do końca życia zostanie rencistą….zwapnienie płuc.
  Bądź dalej lekkoduchem i miej w (sorry) dupie koronawirusa, bo on Ciebie się “nieima”. Dużo zdrowia i więcej rozsądku !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14
  1
  • Na pewno to nie wirus. To ściema. Musial twoj brat miec inna chorobę moze nawet zazywal dopalacze i temu mu płuca siadly

   2
   12
   • No wybacz, nie ośmieszaj się “ekspertko z Bożej łaski”….zdrowy facet, bez tzw współistniejących, nie zażywający dopalaczy…. Tobie chyba zaraz mózg siądzie , albo już siadł, mamuśko !!!
    Może w/g twoich teorii moja córka też brała dopalacze ???
    Odpuść i proś Boga, aby Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich nie dopadło to nieszczęście .

    11
    2
   • Zaniepokojony Synu! Do lekcji marsz! Wrócę z roboty to sprawdzę i lepiej żebyś miał odrobione bo ci nawet dopalacze nie pomogą.

    2
    2
 3. Epidemia to sciema. Co sie kuuuu.wwwa boicie np kataru lub cos podobnego. Bo to taki wirus ludzie czemu jesteście tacy debilni. Masakra. Umieraja ludzie starzy ktorzy i tak by umarli ze względu na wiek a przypisują im wirusa. Jestescie banda wystraszonych niedouczonych polglowkow

  2
  19
 4. Apeluję o zamknięcie mostu na Wiśle. Pieroński wirus się zbliża do nas. Już jest na sąsiednim brzegu Wisły. Niebawem będziemy gonić Śląsk w ilości zarażonych.
  Górników też można by przebadać, bo u hanysów zza miedzy wszystko przyszło z KWK “Pniówek”.
  Z przedszkolami trochę zły pomysł, przynajmniej teraz w tym momencie.

  5
  1
  • A ty myslisz ze mieszkancy Brzeszcz nie pracują w kopalniach na Śląsku? znam osobiście kilku i tak samo oni mogą być zarażeni jak ci co mieszkają na Śląsku

   2
   2
   • Panie Adamie, czego Pan nie rozumie? Zamknąć most a właściwie przejazd przez niego i nie będą jakiś czas jeździć do pracy na Śląsk. Może jeszcze nie zdążyli go przysmyczyć.

    3
    1
 5. To nie puszczaj swojego dziecka do przedszkola jak się obawiasz i siedź w domu. Ale niektórzy muszą wrócić do swoich zajęć i normalnie zacząć funkcjonować.

  4
  1
 6. No wydaje mi się że przedszkola nie są gotowe na takie przyjęcie dzieci. Nie rozumiem jednego to młodzież do szkoły nie wraca szlalaja się po parku bez maseczke itp.a dzieci do przedszkola. Gdzie policja? Ludzie i młodzież lekceważą zasady wystarczy zobaczyć .Panie burmistrzu odnośnie dzieci to jeszcze nie teraz.

  10
 7. A czy dzieci będą w maseczkach bo inaczej nie puszcze mojej pociechy. I mam nadzieje ze opiekunki będą w odzieży ochronnej jak lekarze w szpitalach. Tylko takie warunki dają pewność ze będzie bezpiecznie. Proszę o.info włodarzy naszego miasta.

  9
  7
 8. Co za człowie rzadzi tym miastem???? Pusto w glowie. Miasto kopalniane, wszedzie wokol gornicy i ich rodziny chorują a on otwiera przedszkola. Kwestia kilku tygodni i polowa brzeszcz bedzie zarazona. Czysty debilizm zeby na pierwszy odstrzal dawac dzieci.

  11
  5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.