W poniedziałek 13 grudnia w Urzędzie Gminy w Brzeszczach odbyło się spotkanie samorządowców z terenu powiatu oświęcimskiego dotyczące Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. W zorganizowanym z inicjatywy Burmistrza Radosława Szota spotkaniu udział wziął Poseł Rafał Bochenek oraz Grzegorz Kwiatkowski Dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych Banku Gospodarstwa Krajowego.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

W ramach I edycji Programu (lipiec br.) samorządy mogły wnioskować o fundusze z 35 obszarów. Dofinanowanie w wysokości nawet 95 proc. można było otrzymać m.in. na budowę dróg, kanalizacji, oczyszczalni, czy odnawialnych źródeł energii. W efekcie rozstrzygniętego w październiku naboru wniosków ponad 23 mld złotych na inwestycje otrzymało łącznie 2785 jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, czyli aż 97 proc. samorządów.

Gmina Brzeszcze otrzymała ponad 8,45 miliona złotych na realizację inwestycji dotyczących modernizacji dróg oraz rozbudowy kanalizacji sanitarnej – Tutaj

Nabór wniosków w II edycji Programu Polski Ład planowany jest na początku 2022 roku.

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

    • Jak nie bedzie kopoalni to nie będzie mieszkańców którzy chcą wypoczywać w Parku, Ludzie – myślcie. Logika nie boli, a nauka zdalna nie uprawnia do nie korzystania z Mózgu.

      1
      4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.