Spot nagrywany był w Klubie Seniora w Rzepienniku Strzyżewskim oraz Dziennym Domu Seniora w Jawiszowicach. 

Dzienny Dom „Senior+” funkcjonuje w Jawiszowicach,  przy ulicy Bielskiej 2 od pierwszego dnia marca 2018 roku.

Realizacja zadania „Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ w Gminie Brzeszcze” jest współfinansowana ze środków budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Od roku 2015 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Program Wieloletni „Senior +” na lata 2015-2020 skierowany do jednostek samorządu terytorialnego.

Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach „Senior +” przy dofinansowaniu działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior +” i Klubów „Senior +”.

Program polega na wsparciu tworzenia placówek typu „Senior +”, w tym Dziennych Domów „Senior +” i Klubów „Senior +” przez jednostki samorządu, których strategie rozwoju pomocy społecznej uwzględniają rozwój infrastruktury dla osób starszych lub w których brak jest innej infrastruktury pomocy społecznej tego typu.

(źr. brzeszcze.pl, youtube.pl, mpips.gov.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.