W pierwszą niedzielę września ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody w konkursie „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD’2018”. Konkurs organizowany przez Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów rozstrzygnięto podczas XXI Dożynek Województwa Małopolskiego.W tegorocznej edycji nominowanych do nagrody było 44 sołtysów.

Pan Jerzy Krawczyk, wieloletni sołtys Skidzinia, został wyróżniony przez komisję konkursową i otrzymał nagrodę – 10.000 zł z przeznaczeniem dla sołectwa.

“Komisja konkusowa, w skład której weszli: Marszałek Województwa Małopolskiego i wyznaczony przez niego przedstawiciel, przedstawiciel Forum Wójtów i Burmistrzów Małopolski, ksiądz kapelan Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, 5 członków MSS z różnych powiatów i różnych szczebli organizacji, wytypowanych przez Zarząd Stowarzyszenia,  oceniała działalność sołtysa w 2018 roku biorąc pod uwagę aktywność na różnych płaszczyznach – osiągnięcia inwestycyjne i rzeczowe, współpraca z mieszkańcami i samorządem gminnym, zaangażowanie w działania z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji sołectwa, opinię Wójta/Burmistrza Gminy/Prezydenta i Koła Gminnego oraz dodatkowo w tym roku innowacyjne formy działalności sołtysa” – czytamy na stronie brzeszczańskiego Urzędu Gminy.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.