Wyrokiem uniewinniającym zakończył się proces o szkalowanie w internecie Zbigniewa Kolasy, społecznego inspektora pracy z ZG Brzeszcze. Choć sprawdzono komputery i inne urządzenia należące do Piotra Śleziaka, z których można wysyłać wirtualne wiadomości, nie znaleziono dowodów na winę oskarżonego.

„To, że nie jestem autorem obraźliwych wpisów zostało potwierdzone przez sąd, który wydał w tej sprawie w pełni satysfakcjonujący mnie wyrok. Osoba, która spowodowała, że te obraźliwe wpisy znalazły się w przestrzeni publicznej najwyraźniej chciała wyrządzić krzywdę zarówno mnie, jak i Zbigniewowi Kolasie” – przyznał Piotr Śleziak w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Żadne z urządzeń nie miało śladów prób ukrycia przestępstwa. Jak ustalono, w czasie pojawiania się wpisów, komputery należące do Śleziaka były nieaktywne, a sam oskarżony przebywał wówczas poza swoim domem.

Nie udało się niestety ustalić, kto był sprawcą całego zamieszania.

„Mógł to być ktoś, kto wykorzystał słabo zabezpieczone wi-fi domowe u Piotra Śleziaka. Sygnał wykraczał daleko poza granice działki i każdy mógł przyjść pod dom, połączyć się przez wi-fi i wysłać wiadomość” – podaje Dziennik Polski.

Zbigniew Kolasa nie złożył apelacji. Wyrok jest prawomocny.

Sprawę prowadził Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

(źr. GazetaKrakowska, DziennikPolski, fot. tvn24.pl)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.