listopada to w kościele katolickim święto Św. Marcina Biskupa z Toures. W tym roku dla wspólnoty parafialnej w Jawiszowicach uroczystość odpustowa głównego patrona miała szczególnie podniosły charakter, gdyż łączyła się z jubileuszem 330-lecia odbudowanej, zabytkowej świątyni. Do udziału w uroczystościach odpustowo-jubileuszowych zaproszeni zostali Burmistrz Radosław Szot oraz Zastępca Burmistrza Łukasz Kobielusz.

Uroczystą sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ksiądz biskup Piotr Greger, biskup pomocniczy Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Po mszy, w której udział wzięli nie tylko parafianie, ale i zaproszeni goście m.in. członkini Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas, członkini Zarzadu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska, delegacje i poczty sztandarowe organizacji działających w Jawiszowicach – uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik “Ku czci poległych na polu chwały mieszkańców Jawiszowic”, gdzie z okazji Święta Niepodległości złożono kwiaty oraz wspólnie odśpiewano hymn.

Kościół parafialny św. Marcina w Jawiszowicach zbudowano w 1692 r., na miejscu spalonego wcześniejszego kościoła z 1511 r.

(Źr.fot., Brzeszcze.pl)

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.