Sobotni mecz dla społeczności Górnika był ważny nie tylko ze względu na prestiżowe zwycięstwo z odwiecznym, lokalnym rywalem z Rajska. Dzień ligowego spotkania był także finałem akcji, wspierającej jednego z kibiców KSG, Piotra Szacha.

Ten 49-letni sympatyk Górnika, członek klubu i wieloletni kibic w wyniku rozległego udaru mózgu, którego doznał w zeszłym roku całkowicie stracił mowę oraz sprawność ruchową.

„Piotr był dla swojej rodziny wielkim wsparciem; najstarszy Rafał ma mózgowe porażenie dziecięce i jest niepełnosprawny intelektualnie, najmłodszy Piotr ma ciężką postać autyzmu wczesnodziecięcego. Teraz niestety on sam wymaga ze strony żony Ewy całkowitej opieki i pielęgnacji” – czytamy na stronie Górnika.

Kibice oraz włodarze brzeszczańskiego klubu stanęli na wysokości zadania i zorganizowali akcję finansowego wsparcia.

„Poza wydarzeniami na samym boisku, na trybunach odbywała się zapowiadana zbiórka do puszek, sprzedaż cegiełek, a także finał licytacji gadżetów. W sumie udało nam się zebrać łącznie 7371,89 złotych, co jest niesamowitą kwotą, Całość trafiła już do rąk żony Ewy, której także dziękujemy za przybycie wraz z rodziną na nasz obiekt” – relacjonują włodarze klubu.

A z dziennikarskiego obowiązku – Górnik odprawił rywala z Rajska wynikiem 4:2. Bramki dla KSG zdobywali kolejno: Jakub Matys, Bartłomiej Kawczak, Patryk Senkowski i Dawid Jędrusik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj