W tym roku akcja jest realizowana we współpracy z Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszeniem Homo Faber, Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju INSPIRACJE.

Do akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywiści z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie.

Wystarczy, że wejść na stronę i między 15 lutego a 8 marca zgłosić się do programu. Udział w nim trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny.

Organizacje lub grupy, które zarejestrują się na wspomnianej stronie otrzymają wsparcie ekspertów zajmujących się m.in. aktywnością obywatelską, tematyką samorządową. Eksperci nie tylko doradzą w kwestiach merytorycznych, ale także pomogą przygotować plan działania, określić cel, dobrać sposoby działania do danej społeczności.

W naszym województwie z uczestnikami programu pracują eksperci ze Stowarzyszenia Homo Faber, które specjalizuje się w integracji społecznej, prawach człowieka i migracjach.

W tej edycji będą pracować z grupami w formule online, z racji specyfiki warunków, ale też bezpośrednio i indywidualnie.

“W tej akcji chodzi o to, by projekty były realizowane we współpracy mieszkańców i władz lokalnych – w myśl zasady: samorząd to my wszyscy” – wyjaśnia Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos.

(źr., fot. oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.