Hałas to nowy utwór Bartosza Słatyńskiego, nagrany w duecie z Mają Lepianką. Jest on efektem współpracy z producentem Jarosławem Kidawą.

“Piosenka opowiada o współczesnym życiu, pełnym bodźców zagłuszających zwyczajne relacje między ludźmi. Jest to historia dwojga ludzi żyjących w hałaśliwym elektronicznym świecie, w której tle rysuje się potrzeba zatrzymania się i zwyczajnej rozmowy. Słuchacz odnajdzie tutaj mnóstwo własnych obaw ale i nadziei” – czytamy w opisie utworu.

Hałas to kolejny już – po utworze Zatańczmy – duet Bartosza Słatyńskiego. Poprzedni nagrany z Weroniką Wronką miał premierę na początku stycznia. Tym razem doświadczonemu artyście towarzyszy Maja Lepianka – młoda wokalistką pochodzącą, tak jak Bartosz, z Brzeszcz.

“Poznaliśmy się na przeglądzie wokalistów w Ośrodku Kultury, kiedy Maja zdobywała pierwsze miejsce a ja byłem w jury. Maja ma już na koncie udział w zespole Billy Fingers, projekcie założonym przez Afgana, w którym i ja się udzielam. To nie przypadek że znowu razem śpiewamy. Maja ma doskonałą intuicję i wrażliwość muzyczną. Jest również autorką tekstu piosenki. Z jednej strony młodość i świeżość z drugiej doświadczenie” – podkreśla Bartosz Słatyński.

Z efektu wspólnej pracy zadowolona jest także Maja, choć nie ukrywa, że do utworu musiała się przekonać…

“Początki piosenki Hałas wywołały u mnie mieszane uczucia, ponieważ do tej pory byłam zwolenniczką bardziej dynamicznych akcentów w muzyce. Podczas pracy nad melodią, nabrała ona jednak tempa, co tylko dodało chęci do dalszego szlifowania kawałka. Barwna melodia, nostalgiczne skrzypce sprawiają, że podczas słuchania wracają do mnie niesamowite wspomnienia i dodają siły do tego, żeby pracować dalej” – przyznaje Maja.

Jak zdradza muzyk, w planie jest jeszcze kilka duetów, a w efekcie płyta o tytule MY, która swoją premierę będzie miała w październiku 2021 roku.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.