Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach sukcesem zakończyli poszukiwania sprawcy, który usiłował dokonać rozboju sklepowego, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek prokuratury,  wobec podejrzanego 20 – letniego mieszkańca województwa śląskiego,  sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. To już drugi sprawca rozboju zatrzymany i aresztowany dzięki wytężonej pracy śledczych z komisariatu  w Brzeszczach w ciągu kilku ostatnich dni.

“Do usiłowania rozboju doszło 29 września 2018 w Jawiszowicach w jednym ze sklepów ogólnospożywczych. Tuż przed godziną 8.00 do placówki handlowej wtargnął zamaskowany sprawca, który grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy z kasy sklepowej. Kobieta, zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, w efekcie czego sprawca zbiegł”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

“Policjanci błyskawicznie zorganizowali penetrację Jawiszowic oraz okolicznych miejscowości. Powyższe działania nie doprowadziły jednak do zatrzymania napastnika. Przez kilka następnych dni funkcjonariusze intensywnie pracowali nad ustaleniem  jego personaliów. Podjęte działania przyniosły oczekiwany efekt. Trop, tak jak w przypadku wcześniejszego rozboju ponownie prowadził na Śląsk, tym razem do 20 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego.  Policjanci zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania, a podczas przeszukania mieszkania odnaleźli i zabezpieczyli nóż, którym sprawca posłużył się podczas napadu”- dodaje rzeczniczka oświęcimskiej komendy.

Zebrane w toku postępowania dowody pozwoliły na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Do wniosku  prokuratury przychylił się sąd, więc zatrzymany trafił na trzy miesiące do jednego z aresztów śledczych.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Miejsce na reklamę Komitetów Wyborczych- informacje: redakcja@infobrzeszcze.pl

3 KOMENTARZE

  1. I co ???? A miało być bezpiecznie w gminie…czas pokazuje powoli, że tak nie jest a będzie jeszcze gorzej bo młodym nie chce się pracować. A kasa potrzebna . Co do powiedzenia włodarze ??
    Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców jest jednym z podstawowych zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego. Gmina podejmuje nie tylko bezpośrednie działania o charakterze interwencyjnym. Na wzrost poziomu bezpieczeństwa wpływa także realizacja innych zadań samorządu, których celem jest ograniczanie pośrednich przyczyn stanowiących podłoże przestępczości oraz patologii społecznych. Są to np. działania w obszarze edukacji, wychowania, ochrony zdrowia, rozwoju gospodarczego, przeciwdziałania bezrobociu, narkomanii, alkoholizmowi i przemocy w rodzinach… A jak gmina wywiązuje się ze swoich obowiązków??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.