Szpital Powiatowy w Oświęcimiu zaprasza do udziału w programie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Jest on adresowany do mieszkańców powiatu oświęcimskiego:

  • w wieku 50 – 65 lat, bez objawów sugerujących istnienie aktualnie raka jelita grubego oraz
  •  w wieku 40 – 65 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.

Program ruszy 5 czerwca br. w Pracowni Diagnostyki Endoskopowej ZOZ w Oświęcimiu. W ramach programu będzie wykonane badanie kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym, które jest bezpłatne dla osób poddających się badaniu oraz dla lekarzy na nie kierujących.

Skierowaniem na badanie jest ankieta, którą można pobrać w Pracowni Diagnostyki Endoskopowej, wypełniona przez osoby gotowe poddać się kolonoskopii oraz podpisana przez lekarza kierującego. Z wypełnioną ankietą należy zgłosić się do badania w wyznaczonym terminie do Pracowni Diagnostyki Endoskopowej ZOZ w Oświęcimiu, I piętro, pokój nr 109.
Rejestracja telefoniczna rusza 17 maja br.
(od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 14) pod numerem telefonu 33/ 844 83 19 lub osobista do wyczerpania limitu badań.
Program finansowany jest z budżetu Powiatu Oświęcimskiego.

 

(źr., fot. Oświecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.