Jak odbudować system komunistyczny oraz jak wytyczyć drogę do powrotu tego systemu – tego można się było dowiedzieć podczas niedawnego, 1-majowego wystąpienia przed Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach. Gwiazdą tamtejszego spotkania był Krzysztof Szwej, przewodniczący Komunistycznej Partii Polski, który na zaproszenie brzeszczańskiego koła SLD przekonywał słuchaczy do swoich wątpliwych racji.

Pytanie, czy plac przed miejscowym Ośrodkiem Kultury jest właściwym miejscem do tego typu wystąpień?

Czy mieszkańcy Brzeszcz łakną komunistycznej indoktrynacji serwowanej przez pana Szweja?

Wreszcie, czy partia otwarcie gloryfikująca tradycję Rewolucji Październikowej i nawiązująca w nazwie do najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach winna mieć możliwość na publiczne zachwalanie swoich racji?

Odpowiedzi pozostawiamy naszym czytelnikom…

Link do fragmentu wystąpienia dostępny tutaj: www.facebook.com/biuropis/videos/1850009025043264/

6 KOMENTARZE

  1. Partia ta nie odwoluje sie do metod i praktyk totalitarnych, co jasno ma wpisane w swoim statucie. Nie nawoluje do przemocy, a z Rewolucji Pazdziernikowej czerpie wylacznie wiedze historyczna. Nie posiada utajonych struktur, a kilkanascie wyrokow sadowych uniewinniajacych KPP swiadczy o tym iz jej czlonkowie nie robia nic nielegalnego. Miejsce przed Osrodkiem Kultury jest miejscem publicznym i kazdy ma prawo do zorganizowania tam swojej manifestacji.

    • Pasjonująca lektura ten statut i program zresztą też. Myślę, że gdyby nadać mu formę bardziej wodewillową albo chociaż czastuszki to moglibyście występować na scenie naszego Ośrodka Kultury a nie przed jego drzwiami. “Troche prawdy” o milionach pomordowanych, zagłodzonych, zamęczonych niewolniczą pracą przez szalonych wyznawców czerwonych fantasmagorii.

  2. Podobno jest wolnosc zgromadzen i wypowiedzi. Jezeli jest np. Procesja po ulicach to jest manifestowanie wiary jak wiec manifestowanie przekonan. W obu przypadkach byly w historii ofiary czyli Stalinizmu i Inkwizycji.

    • Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa. O-BRO-NIMY KON-STY- TUCJE, O-BRO-NIMY KON-STY- TUCJE. Gdzie są bojówki KODu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.