Nieformalna grupa brzeszczańskich muzyków wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach zaprasza na koncert poświęcony zmarłym brzeszczańskim instrumentalistom – „Tym, co choć ich nie ma, ciągle jeszcze są”. Muzyczną ucztę zaplanowano na najbliższą sobotę 8 grudnia, od godz. 16.

„Podoba mi się pomysł koncertu. Ma on przypomnieć chłopaków, którzy działali na lokalnym rynku muzycznym, a których już z nami nie ma. Sam zaczynałem swoją przygodę muzyczną wtedy, gdy oni już od dawna aktywnie działali na tym polu. Spotykaliśmy się wielokrotnie przy różnych koncertach lub innych działaniach kulturalnych” – przyznaje Piotr Świąder-Kruszyński, który w sobotę wystąpi ze składem Jedyny Sensowny Wybór.

„Dobrze się spotkać na jednej scenie z muzykami, którzy tak jak my, od wielu, wielu lat grają i tworzą muzykę, nie odkładając swoich pasji na bok. To będzie ciekawy dzień” – dodaje muzyk.

Inicjatywa wydarzenia ma także na celu uświadomienie młodym ludziom zgubnego wpływu nadużywania alkoholu i narkotyków.

Podczas eventu utworzone zostanie stoisko grupy AA, na którym znajdować się będą materiały promujące trzeźwość, a także materiały informacyjne, dotyczące destruktywnego wpływu alkoholu na życie człowieka.

„Liczymy na to, iż cel, który przyświeca przedsięwzięciu przyczyni się do zwiększenia świadomości i profilaktyki uzależnień, zwłaszcza wśród młodych ludzi” – piszą organizatorzy koncertu.

6 KOMENTARZE

  1. Panie Piotrze. Zachował się Pan równie taktownie jak Lechu na pogrzebie Busha. Jest Pan pewien, że ludzie którym poświęcono koncert i ich rodzice chcą propagandy PO i KOD na scenie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.