Okolicznościowe grudniowe spotkania, “barbórki” i życzenia dla pracowników kopalń, to tradycja w gminach górniczych. Jednak tegoroczny grudzień jest wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – kopalnia w Brzeszczach świętuje 120-lecie istnienia! O znaczeniu górnictwa oraz wpływie funkcjonowania kopalni na rozwój Gminy Brzeszcze Burmistrz Radosław Szot rozmawiał z Dyrektorem Technicznym Zakładu Górniczego Brzeszcze Robertem Łaskudą.

“Działalność kopalni odcisnęła niezaprzeczalny ślad w historii Gminy Brzeszcze. Górnictwo i kopalnia ukształtowały pokolenia brzeszczan, stwarzając miejsca pracy, wspierając rodziny oraz budując poczucie dumy i tożsamości lokalnej” – powiedział Burmistrz podczas spotkania, które odbyło się w piątek 8 grudnia w Urzędzie Gminy. “Życzę, aby dalsze funkcjonowanie Zakładu Górniczego przynosiło satysfakcjonujące efekty ekonomiczne, przyczyniającego się do rozwoju społecznego i gospodarczego Gminy Brzeszcze i całego regionu.”

Na pamiątkę spotkania oraz pięknego jubileuszu dyr. Łaskuda wręczył Burmistrzowi sumboliczną lampkę górniczą z okolicznościowym grawerem.

(źr.fot,.Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj