23 września, w jednym z wydziałów Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, nie obsługującego bezpośrednio interesantów, u jednego z pracowników zostało potwierdzone laboratoryjnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z powyższym, po kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Oświęcimiu, zgodnie z obowiązującymi procedurami jest sporządzana lista pracowników, którzy mieli kontakt z zainfekowaną osobą. Po jej zweryfikowaniu, zostanie ona niezwłocznie przesłana do Sanepidu. Dalsze kroki związane z ewentualnym skierowaniem innych osób na kwarantannę leżą w gestii PSSE w Oświęcimiu.

Co istotne, wspomniany pracownik od minionego poniedziałku nie był już obecny w pracy. Ostatni raz przyszedł do pracy w poprzedni piątek.

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu na bieżąco monitoruje sytuację. W porozumieniu z Sanepidem będą podejmowane kroki adekwatne do aktualnej sytuacji.

(źr. powiat.oswiecim.pl)

7 KOMENTARZE

 1. MAM PROPOZYCJE DLA INFO>> informujcie mieszkańców Brzeszcz o aktualnej sytuacji epidemiologicznej zasięgając informacji z Powiatowej Stacji Sanepidu z uwagi gdyż sanepid w Oświecimiu nie jest skory do udzielania takowych informacji.A Wam jako portalowi jest zobowiązany do udzielania takowych informacji.

  10
 2. Tak z ciekawości ile to jeszcze potrwa ? Ciekawe czy będzie magiczna data od której już wszyscy będą zdrowi. Może po jakiejś szczepionce która z czasem stanie się jednak obowiązkowa. Tak sobie tylko głośno myślę. Jak przeglądam jeden z głównych portali ogólnoinformacyjno-ogólnokrajowy to od samego czytania nagłówków państwa ‘dziennikarzy’ można się takim wirusem zarazić, później oczywiście ten wirus niszczy psychikę (a może natłok informacji i chęć dzielenia się nimi przez ‘dziennikarzy’).

  ps. proszę bez debilnych ewentualnych komentarzy

  7
  1
 3. Cała moja rodzina jest zainteresowana odpowiedzią na pytanie mieszkańca. Chcemy szczegółowych komunikatów dziennych z rozbiciem na gminy i miasta

  14
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.