Rozalia Bajer, uczennica czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w
Brzeszczach, końcem maja wraz ze swoją polonistką, p. Jolantą Hodur, udała się do Słupska, by tam odebrać nagrodę. Znalazła się bowiem w gronie laureatów XXXIV Międzynarodowego
Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej za swą mini-powieść pt. „Pieskie życie Fafika”.

Na konkurs ten nadesłano 8195 utworów poetyckich i prozatorskich z Polski i wielu innych krajów, nawet z USA. Wyróżniono 242 osoby, a 134, w czterech kategoriach wiekowych – od siedmiolatków po maturzystów – przyznano tytuły laureatów.

Każdy z nich miał możliwość porozmawiania z córką Patronki konkursu, Panią Ewą Chotomską, popularną jakiś czas temu Ciotką Klotką z telewizyjnego programu „Tik-tak”. Ponadto każdy z laureatów otrzymał egzemplarz książki zawierającej wszystkie wiesze oraz fragmenty utworów prozatorskich tej edycji konkursu.

To pierwszy tak wielki i spektakularny sukces czwartoklasistki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.