Już w niedzielę, 13 października będziemy wybierać 100 senatorów oraz 460 posłów. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym głosowaniu. Pokażmy, że Małopolanie są aktywnymi obywatelami.

“Serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu 13 października. Wybierzmy świadomie i odpowiedzialnie tych, którzy będą reprezentować nasze wartości i aktywnie działać w ważnych dla nas sprawach. Możliwość współudziału w podejmowaniu decyzji o przyszłości Polski to przywilej i obowiązek” – mówi Witold Kozłowski, marszałek Małopolski.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 13 października w godzinach 7.00–21.00.

Jak głosować?

Aby zagłosować w lokalu wyborczym, należy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem: dowodem osobistym lub paszportem. Otrzymamy wówczas dwie karty do głosowania, na której będą umieszczone listy kandydatów, zgłoszonych przez komitety wyborcze.

Wypełniając kartę do głosowania upewnijmy się, że znak „x” postawiony jest w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Tylko taki głos będzie ważny. Kartę z oddanym głosem wrzucamy do urny wyborczej.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

(Tekst i foto: malopolska.pl)

1 KOMENTARZ

  1. Mam Pytanie retoryczne i merytoryczne , Czy w komisjach wyborczych w Brzeszczach była choć jedna osoba nie związana rodzinnie z radnymi albo Urzędem gminy ??

    1
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj