Do kolejnych miejscowości w naszym powiecie przyjedzie niebawem mammobus LUX MED-u. 4 grudnia zawita do Brzeszcz, a cztery dni później do Chełmka. W bezpłatnym badaniu w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat.

Wyniki realizacji Programu są niestety bardzo niepokojące. Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami.

“Dziękujemy wszystkim paniom, które podjęły odpowiedzialną decyzję i już zarejestrowały się na badanie. Zachęcamy te panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o nie zwlekanie z ich realizacją” – podaje strona Starostwa Powiatu.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji pań – 4 grudnia w godz. 8.00 – 15.00 na parkingu przy Klubie Sportowym Górnik, ul. Ofiar Oświęcimskich, w Brzeszczach, a 8 grudnia w godz. 10.00 – 16.00 przy remizie OSP na ul. Staicha 3 w Chełmku.

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

(źr., fot. oświecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.