Oświęcimski szpital otrzyma od samorządu miejskiego środki ochrony osobistej o wartości 40 tys. zł jako wsparcie w walce z koronawirusem. Powiatowa lecznica wzbogaci się o kombinezony ochronne, fartuchy, maski, gogle, rękawice i płyny do dezynfekcji. Dodatkowo Zarząd Powiatu wsprze Szpital kwotą 180 tys. zł. Fundusze zostały wykorzystane przez placówkę na zakup środków ochrony osobistej oraz respiratorów. 

“To wyraz naszej solidarności z ludźmi, którzy są w pierwszym, bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Musimy sobie wzajemnie pomagać w tym trudnym czasie. Chcemy wesprzeć personel oświęcimskiego szpitala, bo wszyscy wiedzą, z jakimi problemami mierzy się dzisiaj służba zdrowia walcząc z pandemią koronawirusa. Dlatego wspólnie z dyrektorem oświęcimskiego szpitala rozmawialiśmy i ustaliliśmy, czego najbardziej potrzebuje placówka i jak możemy jej pomóc” –  mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

To nie jedyne wsparcie, jakie oferuje szpitalowi powiatowemu miasto Oświęcim.

Prezydent Oświęcimia wspólnie z dyrektorem Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego podjął inicjatywę przekazania lecznicy w użyczenie, na czas walki z epidemią, specjalistycznego sprzętu ultrasonograficznego.

Podejmując decyzję o przeznaczeniu 180 tys. złotych dla placówki przy ul. Wysokie Brzegi, powiatowi decydenci kierowali się bezpieczeństwem osób pracujących w szpitalu i troską o pacjentów.

W ślad za decyzją Zarządu Powiatu o wsparciu finansowym powiatowej lecznicy idą obecnie samorządy gminne.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl, oswiecim.pl)

1 KOMENTARZ

  1. Ale sensacja !!!… To ich zasr….ny obowiązek. Wspierać niedoinwestowany od lat szpital. Gdyby nie premier Szydło to nawet rezonansu by tam nie było. Wiele razy Gmina Brzeszcze i ościenne gminy wspierały ten Powiatowy syf zwany szpitalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.