W połowie grudnia zakończyła się modernizacja stadionu KS „Górnik” Brzeszcze. Na zadanie obejmujące m. in. przebudowę ogrodzenia, wymianę oświetlenia boiska treningowego, budowę piłkochwytów, wymianę bramek. Gmina Brzeszcze pozyskała środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa MIRS 2022”.

Zadanie inwestycyjne obejmowało przebudowę części istniejącego ogrodzenia obiektu wraz z główną bramą wjazdową, w tym rozbiórkę budynku kas, a także oczyszczenie i zakonserwowanie napisu „KS Górnik Brzeszcze”.

Ponadto wymienione zostało oświetlenie boiska treningowego. Zmontowano wysięgniki oraz 24 oprawy LED. Na tzw. „drugim boisku” zamontowane zostały także piłkochwyty, poprawiające bezpieczeństwo użytkowników obiektu podczas treningów oraz organizowanych sparingów i meczów.

Na boisku głównym oraz treningowym zamontowano aluminiowe bramki. Nowe bramki zamontowano w miejsce dotychczasowych stalowych, które nie spełniały wymogów bezpieczeństwa.

Ponadto zmodernizowana została nawierzchnia bieżni. Wykonano profilowanie, zagęszczanie podłoża, a następnie ułożono miał ceglany.

(źr.fot. Brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

  1. Sory ale nawierzchnie ceglane na bieżniach to jest relikt i przeszłość >>nie stać włodarzy MIASTA na coś NORMALNEGO w dobie XXI wieku ?????????

    2
    2
  2. A co z nowym Cmentarzem i bagatela miejsce pochowku wycenione na 500 tysięcy? Termin upłynął ostatniego Listopada a póki co to jedno wielkie gówno i tysiące ton piachu wsypane w ziemie . Ktoś za to pójdzie siedzieć.

    11
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj