Jak co roku w Brzeszczach, podczas kolejnej już odsłony Narodowego Czytania nie zabrakło miłośników polskiej literatury.

„Nastrojowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego rozpoczęła nowa dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach Aleksandra Kącki. Z tekstem jednej z najważniejszych polskich powieści XX wieku mierzył się również zastępca burmistrza Brzeszcz, pan Robert Adamczyk. Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Oświęcimiu Grupa na Zamku reprezentował prezes Jerzy Demski. Fragment powieści odczytała pisarka, malarka i zasłużona dla Brzeszcz oraz kultury polskiej osobowość, pani Weronika Włodarczyk. Nie zabrakło przedstawicieli zespołów regionalnych: pani Maria Foksińska, liderka zespołu „Tęcza” popisała się wspaniałą dykcją, a pani Zenobia Wełna czytała w duecie z Basią Folgą, dziewczynką z grona „Iskierek”. Teatr „Niezła Sztuka” działający przy OK w Brzeszczach wystawił dwóch znakomitych aktorów: Zbigniewa Adamczyka i Michała Żarkowskiego” – czytamy w relacji z wydarzenia, zamieszczonej na stronie brzeszczańsiego Ośrodka Kultury.

Narodowe Czytanie to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, podczas specjalnych imprez i spotkań, a także w środkach masowego przekazu. Akcja zapoczątkowana została w 2012 roku.

 

(źr. ok.brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.