Dziś odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Obradom w Powiatowym Urzędzie Pracy w Oświęcimiu przewodniczyła członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu Józef Kała przedstawił informację o sytuacji na rynku pracy w naszym powiecie. Dane dotyczyły m.in. stopy bezrobocia, która w powiecie oświęcimskim wynosiła na koniec lipca 5,2 procOsób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP na koniec sierpnia br. było 2451. W stosunku do II kwartału br. zauważyć można spadek liczby bezrobotnych.

Dyrektor Józef Kała omówił również dane statystyczne dotyczące liczby bezrobotnych w poszczególnych gminach powiatu. Największa liczba bezrobotnych występuje w mieście Oświęcim – 744 osoby, a najmniejsza w gminie Polanka Wielka – 46 osób.

Zastępca dyrektora PUP Patrycja Bies -Walus omówiła poziom wykorzystania środków Funduszu Pracy przeznaczonych na aktywizację bezrobotnych.

Na dzień 31 sierpnia br. wykorzystanie środków Funduszu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych i wsparcie pracodawców jest na poziomie ponad 90 proc. na kwotę ponad 5 mln złotych.

Patrycja Bies – Walus omówiła również dodatkowe środki jakie pozyskał tut. Urząd Pracy na walkę z bezrobociem, m.in. Program Regionalny Konserwator oraz Regeneracja, dodatkowe środki z MRiPS na program aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi (z czego realizowane są staże, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz prace interwencyjne).

Zaprezentowano nowy projekt realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu – FEM 6.2 (Fundusze Europejskie dla Małopolski). Jest on skierowany do osób długotrwale bezrobotnych, osób niepełnosprawnych, osób po 50. i do 30. roku życia. Aktywne formy realizowane w ramach projektu to: jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej, staże, bony szkoleniowe i prace interwencyjne.

7 KOMENTARZE

  1. Gdzie były te pieniądze jak za rządów SDL ( Obecnie Władek PZPR Czarzasty, plus bananowa bogata Lewica w stylu Zandberga) i PO -bezrobocie było nawet do 40 procent ??? I wy macie czelność kłamać ze PIS rozwalił Polskę, a kto rozwalił polskie rodziny które musiały jechać za chlebem do Bauera albo do UK ?? To wtedy Polska się podzieliła – na tą na Emigracji i na tą co siedziała na zasiłku, albo harowała za minimalną na Śmieciówkach w kraju mlekiem i miodem płynącym.

    2
    3
    • Ja w mojej firmie budowlanej zatrudniam już 4 Niemców i 6 Szwedów Powiedzieli że odkąd PiS żądzi to pierdolą zarabiać w koronach czy euro jak za miesięcz ą wypłatę w PLN pół roku nie muszą pracować w DE

  2. Kolejny absurd, w latach 90 i 2000, wizyta w PUP, to była trauma i porażka, a teraz kiedy bezrobotnych praktycznie nie ma Wy macie fundusze, komisje i inne bajery i martwicie się robotnikami ? Nie za późno ?

  3. Zajmijcie się tą patologią co tabunami przesiaduje od rana pod blokiem na Paderewskiego 1. Czy w miejscach publicznych można chlać ? Tam można a panowie z policji to widzą i nic nie robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj