Pan Sebastian Siwiec jest Naczelnikiem Wydziału Środowiska w Urzędzie Gminy w Brzeszczach. Wbrew pozorom, Pan urzędnik oprócz wiedzy na temat ślepowrona, migracji rybitwy białowąsej, czy też obecnej sytuacji w gminnym drzewostanie, posiada także doskonałą wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. O niebywałym szczęściu może bowiem mówić 66-letni mieszkaniec Jawiszowic, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia, gdyby nie natychmiastowa reakcja Pana Sebastiana, mężczyzna nie miałby szans na przeżycie.

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 15.20 w Brzeszczach. Pan Sebastian jadąc samochodem dostrzegł, że na chodniku biegnącym wzdłuż ulicy Dworcowej w Brzeszczach leży człowiek. W związku z tym natychmiast zjechał na pobocze, a następnie podbiegł do leżącego mężczyzny. Widząc, że ten nie reaguje na głos, natychmiast wezwał służby ratunkowe, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Następnie nie wyczuwając u mężczyzny funkcji życiowych, rozpoczął resuscytację. Po kilku chwilach, do akcji ratowania życia mężczyzny włączyło się jeszcze troje przechodniów. Wtedy na zmianę z panem Sebastianem wykonywały one pośredni masaż serca, aż do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przywróceniu czynności życiowych, ratownicy przewieźli 66-letniego mieszkańca Jawiszowic do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zdiagnozowano u niego zawał serca. Z SOR-u mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy oświęcimskiego Centrum Kardiologii Inwazyjnej.

Przypominamy, że w sytuacji wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, mamy tylko 3-4 minuty na podjęcie czynności ratowniczych. Po tym czasie szanse na przeżycie drastycznie spadają….

“Bardzo duże podziękowania należą się Panu Sebastianowi, który dzięki swojej spostrzegawczości, trosce o życie człowieka, a także profesjonalnie podjętym działaniom ratunkowym, ocalił ludzkie życie. Na wyróżnienie zasługuje również postawa trójki mieszkańców, którzy wspierając pana Sebastiana włączyły się w walkę o życie 66-latka” przesyła wyrazy uznania rzecznik prasowy KPP w Oświęcimiu, Pani Małgorzata Jurecka.

Podziękowania pracownikowi Urzędu Gminy w Brzeszczach złożył również Burmistrz Brzeszcz, Radosław Szot.

5 KOMENTARZE

 1. A może byśmy się coś dowiedzieli od Pana Naczelnika w kwestii wykonywanego zawodu i spraw z nimi związanych czyli ochrony środowiska.

  Może Pan Redaktor o tym by też napisał i zajął się wnikliwie tą sprawą.

  MOŻE I NAM MIESZKAŃCOM NASZ BOHATER POMOŻE W POLEPSZENIU POWIETRZA W BRZESZCZACH I okolicznych PRZYSIÓŁKACH.

  Może na ten temat się wypowie i coś wreszcie się dowiemy od Pan Naczelnika Wydziału Środowiska co robić, jak żyć Panie Bohaterze.

  Jak przebiegają ustawowe kontrole powietrza na naszym terenie i jakie ma pomysły w tej sprawie?

  26
  1
 2. Czyli sa jeszcze NORMALNI ludzie u których potrzeba bycia bohaterem wystepuje wtedy gdy wymaga tego sytuacja, a nie wtedy kiedy chcą być “ważni” lub gdy z tego czerpią korzyści dla samych siebie. Brawo Pani Sebastianie!

  37
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj