Już za 3 dni górnicy będą obchodzili święto swojej patronki. Niestety, brzeszczańscy górnicy nie mają powodów do radości. Zarząd Tauron Wydobycie S.A z tylko sobie znanych powodów naliczył w sposób niekorzystny dla części pracowników nagrody barbórkowe. To nie spodobało się załodze…

Od dłuższego czasu brzeszczańscy górnicy obserwują spadek wynagrodzeń. Coraz częściej wśród pracowników ZG Brzeszcze pojawiają się informacje o możliwym strajku i o tym, że zostali oszukani przez dyrekcję kopalni. Górnicy głośno mówią również o złym traktowaniu i niezrozumiałych decyzjach zarządu  spółki ‘Tauron Wydobycie’.

W wiadomościach przesłanych do naszej redakcji, górnicy informowali nas, że po remoncie cechowni nie mogą z niej korzystać w ubraniach roboczych. A przecież cechownia służy właśnie m.in. do spotkań górników i np. podziału zadań przed pracą.

„Ja myślałem ze cechownia służy do podziału pracy górników. Przecież zawsze tak było!
Przez to, że zrobili remont cechowni, teraz jest zakaz wejścia na nią w ubraniach roboczych. Podział pracy odbywa się na pomostach, gdzie marzniemy. Nigdy tak nie było, a podział zawsze obywał się na cechowni w ubraniach roboczych. Zrobili piękną cechownie tylko po co ? Z pewnością nie dla górników! Tauron ma pieniądze na sponsoring; na siatkarzy, na Arenę itd, ale żeby zadbać o pracowników to już nie”- mówi Pan Karol,pracownik ZG Brzeszcze.

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” ZG Brzeszcze w dniu wczorajszym (30.11.2018r.) skierowała do Zarządu Tauron Wydobycie S.A pismo w którym czytamy:

„Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” ZG Brzeszcze TW S.A. w związku z bardzo niepokojącą informacją jaką otrzymaliśmy od Dyrekcji Kopalni, z której to wynika mniejsza wartość naliczonej Nagrody Barbórkowej dla części pracowników za porównywalny czas pracy w stosunku do ubiegłego roku, domaga się od Zarządu przedstawienia jak najszybszej i szczegółowej informacji co było tego powodem.

Jednocześnie z całą stanowczością podkreślamy, że wielokrotnie Zarząd Tauron Wydobycie przedstawiał Związkom Zawodowym i załodze korzystniejsze zasady naliczania Nagrody Barbórkowej i 14-tej pensji.

Mając powyższe na uwadze oraz to, że wśród załogi nastroje są niespokojne domagamy się w trybie pilnym szczegółowych wyjaśnień i korekty naliczeń.

Podkreślić należy również, że niedopuszczalnym jest fakt stale spadających wynagrodzeń pracowniczych co powoduje odejścia pracowników do innych zakładów pracy, pogarsza bezpieczeństwo pracy i tym samym wpływać będzie znacząco na funkcjonowanie kopalni”.

Pod pismem podpisali się reprezentanci Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” ZG Brzeszcze Pan Stanisław Kłysz i Pan Andrzej Dyrdoń.

Na kopalni i forach internetowych coraz częściej pojawiają się informację i nawoływania do bojkotu uroczystej „Barbórki” w której swój udział zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

„Skoro nie możemy w ubraniach roboczych korzystać z cechowni, to niech Andrzej i Beata łamią się tam opłatkiem z ludźmi czystymi i pachnącymi w garniturach. My złożymy sobie życzenia na pomostach” – mówi jeden z górników przed bramą kopalni.

„Nie pozwolimy, żeby znowu nas niszczyli. Cechownia służy do podziału zadań dla górników, a nie dla podziału ludzi. Jak można górników wyganiać z cechowni, bo są brudni? Do czego to doszło? Pensje nam ucinają, nagrody barbórkowe obcinają. Zapomnieli już, że my potrafimy się zjednoczyć i walczyć o swoje? Jak tak dalej pójdzie to 4 grudnia Duda sam będzie na tej cechowni składał życzenia i chyba tylko związkowcom” – dodaje poddenerwowany Pan Jakub.

Fot. Marek Borawski / tekst Dawid Burzacki

Kontakt: redakcja@infobrzeszcze.pl

238 KOMENTARZE

 1. Panowie Brzeszcze są w Tauronie dość krótko, więc może nie zdążyliście się zorientować że to spółka wampir wydoi do zera ile się da tak żeby nie inwestować nic i powie papa.
  Ja robię w Jaworznie jeszcze od czasów jak był Południowy Koncern Węglowy i jeszcze było całkiem dobrze i normalnie na Sobieskim.
  Od momentu jak pojawił się Tauron to już jest równia pochyła:
  -zarobki w dół
  -ludzi mniej, roboty więcej (na Sobieskim do ściany chodzi po 8 osób, pamiętam czasy że jak sztygar nie dał 14 to przodowy roboty odmawiał)
  -maszyny stare, pieniędzy na remonty brak, na nowy sprzęt tym bardziej
  -utrzymanie wyrobisk to jakaś kpina bo dwa strategiczne wyrobiska transportowe mamy w agonalnym stanie
  -kiedyś byliśmy czołówką w transporcie dołowym ciągniki podwieszane, ciągniki manewrowe w każdym oddziale wydobywczym i przodkowym, spągowe kolejki zębate…a teraz kto z GPD ten wie jak to wygląda.
  -osadnik wód dołowych przy Przemszy przestał istnieć
  -szkołę dzieciom w Byczynie zniszczyły szkody górnicze i teraz dzieciaki dojeżdżają do Jaworzna
  I tak o…właśnie Tauron Wydobycie zrobił z Sobieskiego dno polskiego górnictwa.

  Do tego całość naszej rdzennej władzy z Sobieskiego została wywalona albo odeszła na emerytury i zaczęło się…nasprowadzali ludzi, którzy zarżnęli KHW, dołożyli do tego kilku “wybitnych” z Janiny którzy Libiąską kopalnie zarzynali przez lata i u nas zrobili to samo.
  Aktualnie chodzi się do roboty jak na skazanie, a ilość głosów które można usłyszeć na łaźniach że ludzie zaczęli sobie szukać innej pracy albo dorabiają na fuchach żeby jakoś miesiąc przeżyć jest przerażająca.
  To co mamy teraz to mobbing ze strony kierownictwa kopalni, spadek bezpieczeństwa, przemęczoną załogę, która robi na okrągło święta i weekendy, zbyt małe obłożenia i rozczarowanie niemal co miesiąc gdy przychodzi przelew na konto.
  Ta spółka powinna sie nazywać Tauron Wyj**ie Cię, a nie Wydobycie.
  Ale nie ma co narzekać ważne że na sponsoring wyścigów kolarskich, siatkówki, koszykówki, pikników i wszystkiego na około (bo wszędzie widzę różowe namiociki i baloniki) są pieniądze i wszyscy znajomi myślą że jak robię w tauronie to mam dużo pieniędzy.

  Pozdrawiam Braci z Brzeszcz 🙂 cenie was za to że umiecie się zjednoczyć, u nas niestety “S” ma sztamę z dyrekcją :/

 2. Górnicy za dobrze chcecie
  Źle wam to się zwolnijcie i idźcie do innej pracy. Gdzie w innych firmach dostają trzynastki codzienne karteczki na zakupy i na miesiąc za te karteczki się uzbiera tyle że w innych firmach tyle to premi mają.
  A wy tylko o jednym zjedz na dół i rób jak my to może wy róbcie jak inni weź spawarke i spawaj weź koparkep i kop rób chodniki ocieplaj domy itp itd. I kto po 25latach pracy pójdzie na emeryturę?
  Przestańcie w końcu narzekać bo chyba się wam w głowach poprzewracalo

  • To nie jest kwestia tego, że to są górnicy. W każdej firmie jak coś zabierają to pracownikom sie to nie podoba np zakład produkcyjny dawał zawsze 1500 zł na święta i nahle na święta daje 300 zł nie będziesz narzekał? Wiele grup zawodowych strajkuje mogą to strajkują.

  • Po co piszesz jakieś pierdoły jak nie masz bladego pojecia o rzeczywistości??!! 13 ma nauczyciel, policjant, urzednik, pracownik fiata i firm kooperujacych i wielu innych.. jak Ty nie masz to może z Toba jest jakis problem? Przemysl to i sie w koncu ogarnii!! Dobry pracownik budowlany, spawacz, brukarz w tej chwili wyciąga min. 6tyś czyli taką kwote której nawet nadsztygar na kopalni nie ma.. oczywiście mogłby z tej kwoty odprowadzić składki i zarobić ponad 4 tyś ale nikt o tym nie myśli mają perspektywe 20lat do emerutury.. ale potem się wypomina gornika ze mają emerytury po 25 latach ale nikt nie widzi tego ze kwota jaka odprowadzi gornik jest dla innych zawodow nie osiagalna pracujac nawet 50lat.. budowlaniec odprowadzi przez 45 lat minimalna mozliwa skladke ok 300zl (Bo po co wiecej przeciez zyje sie tu i teraz) o gornik przez 25lat a tak naprawde przez 30 bo odrabia sie wszystko po ok800-1000.. przelicz i zobacz roznice..

   • Co wy macie z tym odprowadzeniem podatku ? Weź jeden z drugim PIT swój i Pani Wandzi sprzątaczki i zobacz potrącenia 18% i ewentualnie 32% po przekroczeniu 1 progu. Każdy płaci tyle samo! Jedyną różnicą że Pani Wandzi ściągają ten podatek przez 45 lat pracy ,a Gornikowi przez 25. Kto Wam takie bzdury zaszczepil w głowie z tym podatkiem ? Podatek to podatek dla każdego taki sam. Kazdy jeden pracownik ma takie same paski z wyplaty i kazdy widzi takie same procentowe potracenia. Przykładowo Pani Wandzi z 2100 potrącają 600, a np. Panu z 6300 1800 i kto na tym lepiej wychodzi ? Wszyscy gornicy niby tyle płacicie , a ZUS musiał wam zaległe składki w MLD PLN anulowac bo kopalnie mialy takie zaleglosci.

    • Kolejny debil zabiera głos na temat o ktorym nie ma zielonego pojęcia.. pogadaj z żona na temat na Twoim poziomie nie wiem np. co tam pisza na pudelku albo jaką zaj.bista koszulke dzis ubrał wałesa.. kto pisał o podatkach? Pokaz mi jedno miejsce baranie kwadratowy gdzie Ci pisze o podatkach? Składki ktorymi jest obciazone wynagrodzenie… prace w szczegolnych warunkach sa dodatkowo oskladkowane i koniec.. mozesz sie nie zgadzac ale to jest fakt.. zadzwoń do zusu i zapytaj.. za kazda prace ktora uprawnia do wczesniejszej emerytury jest podwyzszona składka zus.. dlatego osoba uprawniona odkłada wiecej niż np. Pani sprzataczka.. obserwator jak juz bedziesz absolwentem gimnazjum to zapraszam do dyskusji ( raczej nie licz ze Twoja edukacja potrwa dluzej.. stwierdzam to po poziomie wypowiedzi)

     • O anulowanych gornictwu zaległych składkach ZUS też pisałem. Alez ostre argumenty na . No coz widzę że poziom dyskusji faktycznie zanizony.

    • Tępy jesteś kolego ja porównując mojego Pita z pitem szwagra który pracuje w pewnej dużej firmie chemicznej widze czarno na białym że mam więcej odprowadzonego podatku niż on zarobku w ogule…tyle w temacie

   • hmmm to chyba Ty nie wiesz co piszesz? Jakie 300 zł? Jak ktoś ma firme to musi miesięcznie odpalać prawie 1400 zł, a jak jest zatrudniony, to pracodawca placi tyle na ile go zatrudnia, a górnicy zwłaszcza w Brzeszczach nic nie dają,bo co z tego że sie odprowadza składkę skoro kopalnia nie jest dochodowa,do tego się doplaca, Tauron przejął bo musiał, taki byl polityczny “prikaz”

  • Niemasz bladego pojęcia co mamy i jak robimy.

   13stki już niema daaaaawno.

   Każdy z Nas decydował się na trudne warunki i taką a nie inną płacę. Ale gdy przyjmujesz się do firmy i zamiast zarobki rosnąć spadają to każdy się wQrwi. A do tego jeszcze te zawistne mordy którzy ciągle pier*olą że i tak mamy za dużo.

   Ciekawe czy jakby Ci zabrali powiedzmy 40% wypłaty to nic byś nie mówił bo przecież są i tacy co jeb;ą od rana do wieczora za 1200zł

  • Teraz pajacu ! zobacz jaka jest fajna i bezpieczna praca pod ziemią załączając TV i słuchając o 12 górnikach którzy zgineli w Czechach! Chcesz tą 13tkę czy te biedne parę kartek?! dam ci tylko zjedź na dół i porób przez pół roku a nie zjazd na wycieczkę do Wieliczki. Jak słyszę takie pierdolenie jak Twoje to mi się nóż w kieszeni otwiera! Te s…. y podpuszczają Polskę na górników a takie matoły jak ty wypowiadają ich słowa dalej… Jakoś wszyscy inni mają przywileje i nagrody i mogą strajkować i upominać się o swoje a jak tylko coś górnik się wypowie to już wielkie wrzawy! Do roboty matole się weź a nie pisz wypocin i kw…..j górników!

 3. Pracuję jako nauczycielka j. niemieckiego w Oświęcimiu. Zazdroszczę górnikom takiej mobilizacji w trudnych chwilach. Dużo zdrowia w dniu Waszego święta!

 4. W dniu Barbórkowym Wszystkim związanym z gòrnictwem Szczęścia i Pomyślności a ludzią hejtującym górników – pokory
  Ps.
  Górnictwo to głównie bezpieczeństwo strategiczne naszego kraju.
  Szczęść Boże

 5. Brzeszcze nie fedrują nawet połowy tego co Sobieski lub Janina to fakt nr jeden. Fakt nr dwa ze węgiel jest sprzedawany za 2/3 ceny rynkowej do tauron wytwarzanie.

  • Fakt nr 1 – a od kiedy jest taka sytuacja? Bo chyba do poły roku było odwrotnie. Są wzloty i upadki. Tylko, że jak Brzeszcze mają te “upadki” to każdy na nas psy wiesza. Jak Solidarność Brzeszcze chce zwiększyć kartki w całym TW to Waldek Sopata i Staszkek Kurnik są za. ( a wcześniej przez kilka lat mieli po 13 zł i tam nikt nie ma do nich pretensji, że takie niskie bony). Ale jak na Brzeszczach trzeba wyrównać zarobki do pozostałych zakładów to już się im tak nie pali.
   Jak Brzeszcze ratowały Silesie to było dobre. Jak doszło do rozwodu, to Brzeszcze w odstawkę. Jak Brzeszcze jebało na SObieski i Janine do tym tąpie tym zalewa i węgla nie ma to było dobre. Teraz jak Brzeszcze w potrzebie to się zaczyna pierdolenie. Walcie się wszyscy Ci co macie w dupie tę kopalnie! Ci co tu pracujecie ( a tych jest sporo) i Ci co nie pracujecie. My z swoje obronimy. Bez niczyjej pomocy z zewnątrz. Głosujcie dalej na KODowców

   • Na Janinie to ludzie to zwykłe C..Y są . Związki na Janinie nigdy nikogo do niczego nie poderwały!!! A wiecie dlaczego ??? Bo jakby przyszedł jeden gość od jak się nazywa personaliów i powiedziałby im ,że chyba dawno na dole nie byli skoro się z nim chcą szarpać to siedzieli by cicho co też robią . Górnicy z BRZESZCZ !!! NIe liczcie na załogę z Janiny , oto mały głupi przykład !!! Jak wy nie zgodziliście się i Sobieski na to aby waszym dzieciom nie dano na DZIEŃ DZIECKA małych skromnych paczek , nasi o dupę rozbić przedstawiciele strony społecznej powiedzieli ,że wszystko jest OK . Dostaną na MIKOŁAJA. Na JANINIE NIE MA ZWIĄZKÓW !!!! bo ludzie tak jak pisałem to C..Y . I co Wy szanowni górnicy z Brzeszcz myślicie ,że JANINA Was poprze w jakiejkolwiek sprawie ??? Haha…. Wiecie co mi się u was panowie podoba??? To ,że jak ktoś z wami zadrze i będzie chciał cokolwiek Wam odebrać to skończy z KILOFEM w masce swojego samochodu. Jedno nas panowie z BRZESZCZ łączy to ,że jak teraz u was nie ma pieniędzy tak u nas na JANINIE nie było nigdy. Od czasu powstania PKW i od czasu podpisania zbiorowego układu pracy dla dwóch zakładów SOBIESKI i Janina , zawsze większe pieniądze były na SOBIESKIM . Zapytajcie znajomych , czy fedrowali czy nie na SOBIESKIM zarabiali zawsze więcej bo dla przykładu jak na JANIE było 20% premii to na SOBIESKIM 30 % . I tak od początku powstania PKW , póżniej powstał twór TAURON WYDOBYCIE , nic to nie zmieniło a wiecie dlaczego ??? Wyszukajcie sobie gdzie znajduje się siedziba całej władzy co nami steruje . Jak wiadomo bliższa koszula ciału czyli zawsze SOBIESKI miał lepiej od JANINY a teraz i od Was. Acha jeszcze jedno .Przed ponad dwoma laty my z Janiny mieliśmy kurs u was na zakładzie, nie będę zdradzał jaki i w jakim terminie aby nikt nie wiedział o co chodzi. Wtedy szanowni górnicy z BRZESZCZ oglądaliśmy wasz zakład pracy, byliśmy zaskoczeni pozytywnie , wszystko nowe remont łażni, stacja odmetanowywania, dyspozytornia jak z kosmosu, piniondzorów mówimy u was nie brakuje !!!! Zaplecze na warsztatach niesamowite, klucze sprzęt itp itd o, o którym na JANINIE można było tylko pomażyć . I co wtedy ??? No i wtedy Wam powiedziałem takie słowa ” cieszcie się z tego co macie bo jak przejdziecie do pod TAURON WYDOBYCIE to będziecie mieć tak jak i my czyli wielkie G…O . Śmialiście się i nie dowierzaliście a teraz sami to czujecie i zamierzacie strajkować . Pamiętajcie ,że ja jestem z WAMI. Szczęść Boże.

  • Brzeszcze fedruje z jednej sciany ok 200-300 skipow tj ok 4500-6500 ton wegla JAKOŚCI 30-31, z dwóch ścian 300-400 skipow JAKOŚCI 27-29!! Zatrudnienie na poziomie 2tyś osob. Co z tego że wy na tej janinie i sobieskim wyfedrujecie podobną ilość węgla jak jakość macie taka że to się nadaje na utwardzenie autostrad.. Tworzymy jedną spółke ale traktujecie nas jak sugowcow.. mamy robić za pół darmo bo nam się nie należy i już.. zobaczcie jak janina fedrowala przez pierwsze polrocze.. mieli duzo problemow ale nikomu z nas na Brzeszczach nawet do glowy nie przyszlo zeby zbijac na waszych problemach jakis kapital.. znamy gornictwo i wiemy ze raz jest lepiej a raz troche gorzej.. wiec prosze jesli nie chcecie sie z nami zgadzac to nie komentujcie niepotrzebnie..

   • Cóż… taki to naród górniczy…razem ciężko pracują na dole jeden z drugim jak brat..Ale najbardziej dziwna to ta zazdrość jednego i drugiego..bo kolega dostał więcej itd.. Teraz okres karczm i imprezowania ( należy się ) ale dziwne to, że jeden drugiemu po szychcie plecy myje a jak popiją to biją się miedzy sobą a i jak okazja się trafi to jeden drugiego pod….doli że jedzie do domu pod wpływem.

  • Na Janinie to ludzie to zwykłe C..Y są . Związki na Janinie nigdy nikogo do niczego nie poderwały!!! A wiecie dlaczego ??? Bo jakby przyszedł jeden gość od jak się nazywa personaliów i powiedziałby im ,że chyba dawno na dole nie byli skoro się z nim chcą szarpać to siedzieli by cicho co też robią . Górnicy z BRZESZCZ !!! NIe liczcie na załogę z Janiny , oto mały głupi przykład !!! Jak wy nie zgodziliście się i Sobieski na to aby waszym dzieciom nie dano na DZIEŃ DZIECKA małych skromnych paczek , nasi o dupę rozbić przedstawiciele strony społecznej powiedzieli ,że wszystko jest OK . Dostaną na MIKOŁAJA. Na JANINIE NIE MA ZWIĄZKÓW !!!! bo ludzie tak jak pisałem to C..Y . I co Wy szanowni górnicy z Brzeszcz myślicie ,że JANINA Was poprze w jakiejkolwiek sprawie ??? Haha…. Wiecie co mi się u was panowie podoba??? To ,że jak ktoś z wami zadrze i będzie chciał cokolwiek Wam odebrać to skończy z KILOFEM w masce swojego samochodu. Jedno nas panowie z BRZESZCZ łączy to ,że jak teraz u was nie ma pieniędzy tak u nas na JANINIE nie było nigdy. Od czasu powstania PKW i od czasu podpisania zbiorowego układu pracy dla dwóch zakładów SOBIESKI i Janina , zawsze większe pieniądze były na SOBIESKIM . Zapytajcie znajomych , czy fedrowali czy nie na SOBIESKIM zarabiali zawsze więcej bo dla przykładu jak na JANIE było 20% premii to na SOBIESKIM 30 % . I tak od początku powstania PKW , póżniej powstał twór TAURON WYDOBYCIE , nic to nie zmieniło a wiecie dlaczego ??? Wyszukajcie sobie gdzie znajduje się siedziba całej władzy co nami steruje . Jak wiadomo bliższa koszula ciału czyli zawsze SOBIESKI miał lepiej od JANINY a teraz i od Was. Acha jeszcze jedno .Przed ponad dwoma laty my z Janiny mieliśmy kurs u was na zakładzie, nie będę zdradzał jaki i w jakim terminie aby nikt nie wiedział o co chodzi. Wtedy szanowni górnicy z BRZESZCZ oglądaliśmy wasz zakład pracy, byliśmy zaskoczeni pozytywnie , wszystko nowe remont łażni, stacja odmetanowywania, dyspozytornia jak z kosmosu, piniondzorów mówimy u was nie brakuje !!!! Zaplecze na warsztatach niesamowite, klucze sprzęt itp itd o, o którym na JANINIE można było tylko pomażyć . I co wtedy ??? No i wtedy Wam powiedziałem takie słowa ” cieszcie się z tego co macie bo jak przejdziecie do pod TAURON WYDOBYCIE to będziecie mieć tak jak i my czyli wielkie G…O . Śmialiście się i nie dowierzaliście a teraz sami to czujecie i zamierzacie strajkować . Pamiętajcie ,że ja jestem z WAMI. Szczęść Boże.

  • czytając takie wypowiedzi dochodzę do wniosku, że przed każdymi wyborami wszyscy powinni sobie badać IQ (aj kiu). I tylko Ci powyżej 30 powinni brać udział w wyborach. Ci powyżej 30 to 2% społeczeństwa.
   Korwin miał rację. Rządzą nami idioci. Ale kto ma rządzić skoro idiotów wybierają idioci. ZZG – nie głosuj w następnych wyborach, uratujesz Polskę.

 6. cechownia,gumiaki, zarobki prezesa- tu Was rozumiem, macie rację. Ale z kasą to przeginacie pałę. Zapomnieliście już, że gdyby kwadratowa Sołtysowa nie kazała koledze prezesowi kupić te wasze Brzeszcze za złotówkę i kryć 400mln strat rocznie to byście teraz na poczcie robili za 1600 na rękę? Swój zakład przehulaliście, Tauron Was kupił i zarobki są tauronowskie. Kropka. A niby czemu macie mieć inaczej niż na Janinie czy Sobieskim? Do nich się porównajcie. A że prezesi Wam tego nie mają śmiałości powiedzieć w twarz- to miękkie faje są i nie zasługują ani na takie pensje, ani na tytuł prezesa. Pamiętam Solidarność z ’80 – wtedy strajkowała kopalnia, bo źle się działo pielęgniarkom. I to znaczyło to słowo. A teraz widzę tylko łapami do siebie. Firma leży, a Wam się należy -siedemnastkę se weźcie. Nie wstyd Wam? A przy takim wyniku finansowym prezesy powininni dać przykład i robić honorowo za złotówkę. Tyle w temacie

  • Ale brednie.. co ty wiesz o ZG Brzeszcze? Za czasów KW kopalnia była celowo tak zarządzana aby wynik finansowy był ujemny.. czyli kupa remontów i praktycznie 2 zmiany na dobę wydobycie.. Teraz jest niewiele lepiej czyli kopalnia fedruje ile może nawet przeważnie lepiej niż Janina i Sobieski ale sprzedaż węgla jest tak ustalana żeby kopalnia bilansowa na granicy +- 0. Czyli cena rynkowa to ok 90$ a węgiel sprzedawany jest do elektrowni taurona za 150 zł. Teraz jeśli masz trochę więcej niż 2 szare komórki to już wiesz ze kopalnie pracują na zysk elektrowni bo tauron musi wykazywac zyski na produkcji energii… a przecież kopalnie zawsze są niedochodowe wiec jak kopalnie tauronu są na 0 to w sumie mały sukces.. dzięki temu można zalodze wmawiać zaciskania pasa i inne formy oszczędzania na placach pracownika!!

   • zaraz brednie…Widzę, że Panu Lordu trzyma poziom dyskusji. Ale do rzeczy.
    1. Jak za czasów KW była tak źle zarządzana to gdzie wtedy były związki? I co robiły poza darciem kasy? Nie widziały? Czy tak pilnowali interesu, że zakład trafił do SRK?
    2. Może i cena węgla jest tak ustalana, nie wiem. Ale jak Tauron sobie kupił, to Tauron ma. Na wypłaty jest, zakład działa, a może podasz, ile inwestycji poszło w Brzeszcze w ostatnim roku? A kasę kto wyłożył? I nie narzekaj na remonty, bo bez remontów kopalnie to są w Chinach. I nie wiem, czy nasi by tam choćby zjechali…
    3. Przypomnij sobie, jak węgiel był po 60$ i wszyscy na hałdy fedrowali. To nie było dawno. Żeby sprzedać węgiel po rynkowej cenie to trzeba mieć super obrotny (i kosztowny) dział handlowy a i tak jest duże ryzyko sprzedasz- nie sprzedasz. Jak każdy kluczowy odbiorca Tauron daje Wam stabilność zbytu i działalności,ale i ceny ma niższe od rynkowych. przecież to podstawy ekonomii. Pogadaj z rolnikami, ile im płacą za kontraktacje i jak to się ma do ceny na bazarach i wtedy narzekaj. W każdej branży gość który bierze całą produkcję ma ceny dalekie od rynkowych. Także z tym rynkiem to bym się nie zapędzał.
    4. Z wydobyciem to grubo pojechałeś- Brzeszcze robią tyle co Sobieski? No sorry
    5. Liczysz ludziom szare komórki, a powiedz- kto zarządza całym tym cyrkiem? kto ustala urzędowe ceny energii? Myślisz, że prezesi? Przecież zarządca jest jeden. Jak jesteś taki zorientowany, to powiedz, dlaczego brązowouści działacze związkowi jakoś nie jadą do Warszawy z oponami, nie wysypują ruskiego węgla na tory, żeby zmienić to, o czym piszesz? ale załatwić sobie emerytury jak górnik dołowy to potrafią. Ciekawe, dlaczego zarobki działaczy nie są jawne- przecież to strona społeczna, nie ma co się ukrywać przed tymi, których niby reprezentują. I tylko patrzeć jak kolejne sprzedawczyki Śnia.ki czy Kogu.y (no ten to z PeKaPu) na plecach górnika posłem zostanie. A jak trzeba bronić wyrzucanych ludzi jak w Locie albo pilnować zakładu jak w starych Brzeszczach to Solidarności nie ma. Lord Panisko, zapytaj górników z firm zewnętrznych, czy by nie wzięli tego “nie do przyjęcia” dla Ciebie zaciskania pasa z pocałowaniem ręki. Tylko pod siebie. Wstyd. I tyle. Dobranoc

    • Można też tak przedstawić rzeczywistość jak Ty to widzisz ale dodam coś od siebie a po to żeby udowodnić że diabeł tkwi…
     Jedziemy:
     1. Decyzja polityczna… żadne zwiazki nic nie mogły zrobić.. koalicja po/psl była za zamykaniem kopalń i nawet strajki w katowicach nic nie dały..
     2. Ale wiadome bylo że inwestycje są potrzebne.. i oczywiście byly tylko nie kupuję sie autobusu kosztem uposazenia kierowcy.. teraz mozemy porównać inwestycje na brzeszczach i sobieskim to naprawde brzeszcze wygladają słabo..
     3. Tylko że my ten wegiel dalej sprzedajemy nawet ponizej tych 60$!!! Wiem że tauron właściciel może brać nawet za darmo tylko niech nie mowi że nie ma kasy na barborke i wyplaty..
     4. 1MJ tj. 10zl cena rynkowa.. teraz przelicz wydobycie sobieskiego i brzeszcze podzien ten wasz muł. Np 1t 20MJ= 200zl, 1t 30MJ= 300zl. 12tys doba sobieski i 8tys brzeszcze.. wy macie 20MJ a my 30MJ (Wyciagaj kalkulator i licz bedziesz wtedy wygładal) wyjdzie Ci wartość porownywalna ale jak przeliczysz na pracownika to sobieski wygląda slabo.. pracujemy dla energetyki wiec tu sie nie liczy ile blota wydobedziesz tylko ile jestes w stanie z niego energii wyciagnać.. podobnie jak jaret (ekogroszek) 50/50 sobieski brzeszcze.. ale nasz wklad jest troche berdzie potrzebny..
     5. Pelna zgoda.. nic dodac nic ujać.. no może tylko dodam że firmy zewnetrze zarabiaja po 8tys i nikt do nas nie przyjdzie za 3tys..

     • Brzeszcze 30MJ a Janina i Sobieski 20MJ – kolego widać jak się znasz na parametrach węgła. Brzeszcze z grubych sortymentów osiagają 30MJ a reszta to urobek surowy o wartości 12MJ którego jest procentowo dużo więcej niż grubego sortymentu. Janina i Sobieski mają grube sorty po 23MJ i urobek surowy 16MJ.
      To teraz powiedz mi co ty zrobisz ze swoim urobkiem 12MJ skoro to elektrowni potrzeba 19MJ. Sobieski i Janina do 16MJ dokruszą niewielką ilość grubego sortu i jest bezproblemowo 19-20MJ. Dlaczego od czasu przejścia Brzeszcz do Tauronu wasz cudowny urobek 12MJ przywożą samochodami na Janine. Byś kolego miał pełne zwały 12MJ i chyba wały z tego usypywał gdyby nie Janina i Sobieski.

     • Do on86. Na brzeszczach 12MJ? Hahha!! Chyba kamień co idzie z dolu.. jedziemy w pokładzie 510 ścianami i przodkami wiec urobek ma parametry 32MJ!! Specjalnie kruszymy łupek do tego wegla zeby zanizyć parametry!! Powiedz znawco z czego mamy miec ten surowy urobek? Jedziesz ścianą w pokładzie 510 i czy masz gruby sort czy miał to on ma 32 i wiecej ale nigdy mniej.. Przodki tez jadą w weglu.. mamy jeden przodek w kamieniu ale ładujemy na wozy.. a tak zeby Ci uzmyslowic potencjal pokladu 510 to powiem Ci jak dzialalismy.. kupowalismy z pgg wlasnie 12MJ (wegiel nie handlowy) za grosze doslownie za grosze i mieszalismy go z nasza 32MJ!! Mielismy wydobycie np 8ton a wegla handlowego 12tys!! Mieszaliśmy byle kupe (to co wlasnie wy fedrujecie) z naszym weglem i sprzedawalismy do elektrowni jak zloto!! A wy widzicie 23MJ tylko gdy przyjedzie wagon z Brzeszcze i to jeszcze z lupkiem:-D

     • Do Lord

      Zapytaj kierowców jak wygląda węgiel który jest transportowany z Brzeszcz na Janine, wogóle jest jeden post już na ten temat. To super, że na Brzeszczach miał i gruby sortyment maja taka sama kaloryczność – tylko w ofercie handlowej już tak kolorowo niema. Zobacz sobie na ofertę handlową Brzeszcz a dopiero potem możesz pisać co to za cuda wydobywacie. Przeczytaj sobie => https://www.researchgate.net/publication/318722625_CHARAKTERYSTYKA_WEGLA_KAMIENNEGO_Z_POKLADU_510_W_ZLOZU_BRZESZCZE_NA_TLE_KLASYFIKACJI_MIEDZYNARODOWYCH_POSITION_OF_BITUMINOUS_COAL_BASED_ON_COAL_INTERNATIONAL_CLASSIFICATIONS_-_COAL_SEAM_510_BRZESZCZE_

      Jak już bedziesz miał niewielkie info na temat parametrów węgla to możemy porozmawiać.

     • Do on86
      Przeciez link który pokazałeś tylko udowadnia ze mam racje. Poklad 510 od 24-32MJ średnia zawartość popiolu 10% a zasiarczenie 0,26.. Może teraz przedstawimy charakterystyke jakosciowa z pokladow 207 209 212 301 304 ktore ma sobieski? Prosze napisac jaka jest zawartosc siarki i kalorycznosc porownamy z brzeszczami:-) sam sobie udowodnisz ze piszesz bzdury.. a wegiel gruby z brzeszcz w calosci jest sprzedawany.. do elektrowni idzie tylko mial ze scian i to co kopia przodki.. kopalnia robi wszystko zeby ten wegiel nie przekraczal 20MJ:-)

 7. Nie dajcie się Górnicy !! Jesteśmy z wami godna Barbórka się wam należy za przepracowany cały rok !! Walczcie o zarobki ale nie o prawo do wejścia w brudnych ubraniach na cechownie kultura nawet w górnictwie jest potrzebna .
  Powodzenia !!!!

  • Jesteś idiotą albo nie masz zdolności logicznego myślenia.. iloraz inteligencji na poziomie kawałka betonu. Nie możesz pisać “roszczeniowi” o ludziach którzy chcą być tylko godnie wynagradzani za swoją prace!! Może sam jestes niedoceniany i słabo wynagradzany i masz z tym problem? I teraz aby sprowadzić innych do swojego poziomu piszesz jakieś brednie bez pokrycia w rzeczywistości ale sam przez to jestes dowartościowany i usprawiedliwiasz swoja nieporadność życiową tym ze przecież każdy tak ma. Powodzenia w życiu..

   • Godnie wynagradzani a awantura jest o niską barbórke czyli dodatkowe wynagrodzenie którego w innych branżach niema to nie mów o godnym życiu

    • Nie niską barbórke lecz niekorzystnie przeliczoną czyli tak żeby pracownik dostal jak najmniej i było to wszystko zgodnie z ukladem zbiorowym pracy. Można powiedzieć ze pracodawca interpretuje przepisy tak aby pracownik był maksymalnie poszkodowany.. Caly problem polega na tym ze pracodawca mówil caly rok żeby robić świeta bo bedzie dodatkowe 50zl do barbórki za każde świeto do zapłaty.. pracownicy wywiazali sie z “niepisanej umowy” i pracowali ale pracodawca tydzień przed barbórką przelicza nagrode i nie wywiazał sie z umowy a wrecz przeciwnie ci co robili wiecej świąt są najbardziej poszkodowani!!! Barbórka to taka nagroda branżowa jak dzien hutnika, dzien nauczyciela itp.

 8. JA SIĘ PYTAM ILE JESZCZE BĘDĄ GÓRNICY WIESZAĆ SIĘ NA GARBIE INNYCH? MOŻE BYŁOBY JUŻ DOŚĆ. NIE MAM OCHOTY ICH JUŻ SPONSOROWAC. !!! I NIE PISZCIE GŁUPOT ZEJDŹ NA DÓŁ CZY CO WY WIECIE O ROBOCOEIIEIE BO TYLE POTRAFICIE. A CO TO INNI NIC NIEWIEDZA O ROBOCIE TYLKO GÓRNIK WIE?

  • A ty przestań pierdolić i weź się za robotę uczepiles się balwanie górników??? A strajki policjantów, lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli i pozostałych służb mundurowych ci nie przeszkadzały???? Kobieta w kasie zarobi więcej w biedronce niż niejeden pracownik dołowy więc zamilcz……

   • Nienarzekam tylko stwierdzam fakty to raz. Mam dobra prace to dwa. A te zawody co wymieniłeś to należy się im jak psu micha to trzy. I twój krzyk mnie w ogóle nie rusza to cztery.

   • To jest podejście prawdziwego Polaka- ten co ma 2500 zgnoi tego co zarabia 2600, zamiast walczyć o to żeby obydwaj wyszli z bidy. A Wasi wasale się cieszą.

  • Jakbyś trochę więcej interesowała sie światem, to byś wiedziała że Państwo od dawna nie dotuje żadnych kopalń. Panowie z PO/PSL już o to dawno zadbali w imieniu Niemiec.

   • Ministrowie p. Szydło Barbórkę mieli co miesiąc (druga pensja) bo im się należało. Może państwo nie śledzicie toku prac nad ustawami, ale to co się teraz dzieje to żenada. Jedno posiedzenie Sejmu uchwalanie ustaw, następne – wprowadzanie poprawek, następne – wprowadzanie poprawek do innych ustaw. Posłowie nie panują nad tym a w urzędach niższego szczebla – chaos. Przykłady: prawo wodne, czyste powietrze, OZE, ustawa śmieciowa. Państwo nie dotuje żadnych kopalń? A SRK to co? Nad tym to nikt nie panuje. Minister cały czas odtwarza jak z taśmy “Polska węglem stoi” i co? Gdzie te nowe kopalnie? Nie ma czasu działać, bo jak się u o. Rydzyka śpiewa “Abba Ojcze” lub kombinuje jak usadzić na stanowisku wykształconego syna, szwagra, teścia (bo tylko ci sa w Polsce wykształceni) to jest jak jest. Nie na darmo nasz najwyższy wołał “dojną Polskę racz nam dać Panie”. I Pan dał.

  • Kama skoro się należy innym to dlaczego się nie należy górnikom? Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak spadły zarobki w tym sektorze.
   P.S. Ty na pewno górników nie dotujesz.
   Ja jestem za tym żeby każdy w tym państwie godnie zarabiał. Nie tylko górnicy czy budżetówka.
   Takie przegadywanie świadczy tylko o Waszym poziomie.

 9. Górnicy znów dzis o godzinie 6 dali pokaz solidarnosci i nieustepliwosci. Mieliśmy być na pomoście a wy jak zawsze potwierdzacie opinie jaką macie:dużo sily, malo w glowie… W ten sposob nic nie wywalczymy… tylko razem zostaniemy wysluchani!!

 10. Skoro narzekacie to po co tam robicie. Poszukajcie sobie innej pracy, po co się męczyć. Nikt nikogo nie trzyma na siłę. Narzekacie na place a przecież macie kartki, 13 pensje i barbórke. Zwolnij się jeden z drugim i idź do innej pracy. Bo wam już chyba w głowie poprzewracało.

  • Nie dość że jesteś idiotą to jeszcze niedoinformowanym. 13sta pensja to barbórka debilu. Po pierwsze to sa pieniądze zbierane z wypłat przez caly rok. Po kartki czy bony sa chyba w kazdym zakładzie pracy. Po trzecie podobało by Ci sie dostawania z miesiaca na miesiac coraz to nizszej pensji za wykonywanie takiej samej pracy? W dupie byłeś, gówno widziałeś więc nie wpierdalaj nosa w nie swoje sprawy pajacu. Aha i skoro uważasz ze im się w głowach poprzewracalo to zjedz na dół i przerób jeden dzień. Zobaczymy jak bedziesz spiewal

   • Większego idioty i buraka jak ty nie trzeba. Argument – zjedź na dół i przerób jest taki sam od 30 lat. Wymyśl cos innego, bo nie każdy górnik zjeżdża a każdy chciałby przywilejów.

    • Bo skoro pierdolisz o za dużych zarobkach, zabieraniu przywilejow to co Ty wiesz o kopalni? Z nazwy ją tylko znasz. Pierdoleni zazdrosnicy. Żebyście jeszcze mieli czego zazdrościć

     • To co tak jej bronicie? Nie ma bezrobocia, można zmienić pracę, Ale nigdzie za opieprzanie nie płacą. Ile kopalnia wydobywa węgla? Zero.
      Więc jest niepotrzebna. Proste.

 11. Biedne Górniki sami wybraliscie zawód Przecież on przyszłości niema niewidzicie tego biedaki za 3.000 netto pod Ziemią siedzicie, obudzcie się Nadal myślicie że wszystko się wam należy.. Niestety te czasy minely teraz 3/4 społeczeństwa zarabia więcej niż wy.., Tylko nie piszecie że tam na dole niebezpieczne.. Bo odsetek wypadków jest większy na drogach… I tak będziecie pracowac do 65 lat ponieważ po 25 latach pracy to kredyt prawie splacicie który wzieliscie na dom (mieszkanie), to po 25 trzeba już na remont zbierać 🙂

 12. To kolejna smutna “Barbórka”. Przez niszczące decyzje ministrów ME Krzysztofa Tchórzewskiego i Grzegorza Tobiszowskiego polskie górnictwo ciągle dogorywa. Obecnie rząd Prawa i Sprawiedliwości także idzie drogą wytyczoną przez anty polskie rządy PO i PSL, wcześniej SLD i PSL i niszczy polskie górnictwo. System ciągłego niszczenia tego sektora niewiele się zmienił, a złoża węgla kamiennego są warte ponad 200 BILIONÓW złotych. Rząd PiS zrobił miejsce dla importowanego węgla, szczególnie z Rosji, importujemy obecnie18 mln ton węgla. To tak jakby Arabia Saudyjska woziła piasek na pustynię! KWK “Krupiński” jest symbolem marnotrawstwa, bezkarności i podporządkowania Polski zagranicznym interesom. Ale jest nadzieja! Wczoraj w sejmie odbyło się trzecie spotkanie poselsko – obywatelskiego zespołu ds. nieuzasadnionej likwidacji kopalni Krupiński. Walczymy o złoża polskich zasobów naturalnych – kopalin, które są warte setki bilionów złotych, możemy być bogatym narodem! Organizujemy 14 grudnia g. 12.00 wyjazdowe posiedzenie zespołu na Śląsku w urzędzie miasta Jastrzębia Zdroju, przedstawimy o co tak naprawdę toczy się gra. Wzywamy wszystkich odważnych polskich posłów, patriotów, o włączenie się w walkę o zasoby kopalin, które są zagrożone wrogim przejęciem przez obce kapitały. Bogdan Gizdoń – Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Macie ekspertów górniczych do dyspozycji.

 13. Witam Was kochani. Pracuje w TW w centrali. Powiem wam jedno. Cieszcie sie że macie takiego Kłysza. My w centrali nie mamy nikogo. Ten kto ma znajomość to jakos obstoi, bez znajomości nie masz szans na lepsze pieniądze.

 14. Cechownie wam wyremontowali bo będzie tam impreza, to wszystko.Talunki są na pomostach lub na dole jak w Jaworznie czy Libiążu i tak będzie i na Brzeszczach. Nie przeskoczycie tego, nowy Pan – nowe tradycje 😋😋😋 Po prostu teraz macie nowy cel, centralne ogrzewanie na pomostach 😎 Jeżeli chodzi o kase no to chyba przedstawiciele waszych związków powiedzieli wam że reorganizacja i modernizacja Brzeszcz nie będzie odbywała się kosztem i tak już wyżyłowanych Janiny i Sobieskiego. Więc ? Wnioski wyciągajcie sami . Pozdrawiam

 15. Z.G. Sobieski
  Pensje coraz niższe.
  Chodzą plotki, że święta będziemy robić pod firmą. firma ta ma być związana z solidarnością. za niedługo zabraknie u nas węgla nikt nie ma pomysłu na nowe rejony. wszędzie woda dyrekcja przychodzi do pracy tylko po to żeby poszwędać się dniówkę i mieć na wszystko wyjebane.
  Wyzysk, upokarzanie i zastraszanie ludzi Są tutaj na porządku dziennym. straszenie przenoszeniem, wyrzuceniem z pracy, bądź zmiana stanowiska na stanowisko powierzchniowe.
  Na każdym oddziale brakuje załogi. Pracownicy wykonują obowiązki, które kilka lat temu wykonywało dużo więcej ludzi.

  • Na Janinie podobnie wszędzie wody po jaja na pompki piniedzy nima ale na to co nie trzeba to jest. Nadsztygarzy przychodza do roboty sie wyspać, sztygary łebki po AGH bez pojecia o robocie cwaniakują nawet do starszych. Ludzie sie zwalniają lawinowo a roboty nie ubywa tylko nacisk byle jechać.

 16. Wypiszmy się wszyscy ze związków może wtedy się obudzą PANOWIE którzy już NIC nie robią.Mają człowieka za nic.Tylko potrafią obiecywać a słowa nie dotrzymują.Gdzie ten tysiąc zł.Barbórki więcej,ile rocznie zabraliście Nam pieniędzy między innymi za premie.Zobaczcie sobie na Pit-a z lat 2010 – 2014.A porównajcie do zeszłorocznego.Dramat.Nie pomagacie pracownikom zupełnie.Kiedyś było inaczej wszystko się dało a teraz boicie się o swoje własne stołki żeby czasem Was nikt nie ruszył.Mylicie się MY WAS RUSZYMY ALBO WYPIER….MY!!!!!Bo tak żyć się już nie da.To jest wegetacja a nie Zycie.Gdzie podwyżki gdzie zasłużone grupy?Gdzie pomoc wsparcie dla pracownika.Świnią w chlewie jest cieplej niż nam na tych pomostach.Gdzie są związkowcy gdzie jest BHP?Na szybie w sobotę przy wyjeżdzie,spisać ludzi tyle tylko potraficie.Wszyscy musimy się zjednoczyć a umiemy to robić daliśmy przykład już nie raz.Niech zarząd TW się dowie jak pięknie i rozwojowo żyje się za 2900 zł.z trzema s
  świętami Z pozdrowieniami do całego zarządu SZCZĘŚĆ BOŻE …

 17. Msza święta w intencji górników z Tauronu Wydobycie i ich rodzin z udziałem oficjeli, będzie transmitowana na żywo w TVP Polonia i OTV Katowice.
  Jakby ktoś nie wiedział dzisiaj można zobaczyć na żywo PRAEZYDENTA i BECIE Brochę na żywo, bedą sie modlić w intencjach GÓRNIKÓW Z TAURONU, aby Wam żyło sie lepiej:)))

  “2 grudnia o godz. 13.00 Mszę świętą z kościoła pw. św. Urbana w Brzeszczach będzie transmitować TVP Polonia oraz OTV Katowice. Będzie to msza w intencji górników z TAURON WYDOBYCIE i ich rodzin. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele kopalni z Libiąża i Jaworzna oraz inni goście. Spodziewany jest udział m.in. Andrzeja Dudy, Prezydenta RP oraz Beaty Szydło, wicepremier.
  Mszy będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Planowany czas transmisji to 90 min.

 18. Ludzie, czy wy nie widzicie, że poza górnictwem jest jeszcze wiele innych zawodów. Tam ludzie nie mają przywilejów emerytalnych, tam zapieprzają 12 godzin w pracy i przez to nie mogą dorobić do pensji. To górnicy są uprzywilejowaną kastą w tym państwie. Proponuję trochę więcej pokory, gdyż “reszta Polski” uważa, że wszyscy dopłacamy do płac górników, którzy nie mają żadnych zahamowań w żądaniu coraz większych podwyżek, które płyną z naszych podatków. Pozdrawiam – syn emeryta górnika z kopalni Brzeszcze.

  • Krajan idź się leczyć na głowę dowiec się ile górnictwo płaci do kasy państwa i jakie podatki A potem powtarzaj co jakiś mierny dziennikarz napisał zjedz rosołek niedzielny i odpocznij bo jutro do pracy robić muszisz na 500 plus dla całej Polski.

   • Tak – pieniądze wplacane do budżetu państwa jako podatki idą m.in. na wszelkie zapomogi, programy, a swiadczenia itp. Także dla górnictwa. Górniku masz rację – płacisz podatki. Spore- nikt nie przeczy. Kazdy placi. Ale też ty dostajesz z tej kasy sporo- więcej niż przeciętny obywatel.

  • Krajan, nie zazdroszczę budowlańcom, ale Tam juz za cięzka pracę dostaje się godne pieniadze, dobry budowlaniec zarobi 6 tyś na miękko. A za cieżką pracę na kopalni – w ścianie- 2500.Przecież Jesteśmy obecnie na 4 miejscu w Europie pod względem wzrostu PKB, zresztą ten PKB rośnie od 20 lat, a nam zabiera powoli, systematycznie wszystko, bo jesteśmy polskimi robotnikami. Jeśli jest na wypłaty dla Basket ligi i 100 innych dziwnych sponsoringów to ma być tez dla robotnika do kórwy nedzy, bo on na to wszystko haruje, nie Koszykarz i nie Kolarz !!!!!!!!
   Dlaczego Ludzie tolerujecie tą patologie wokół siebie, przecież wasze dzieci będą dziadami, a wy JUŻ nimi jesteście. Jak chcecie spłacic Wasze kredyty hipoteczne za te gówniane pensje ? Nigdy ich nie spłacicie, a wasze domy przejda na własność Niemieckich i Francuskich banków, bo taki jest Plan.

   • Chyba mówisz o ścianie w barze. 2500 – nie rozśmieszaj mnie. Pokaż PIT a nie biadol nad kwitkiem. Chcesz iść na wcześniejsza emeryturę, to powinni ci zabierać jeszcze tysiaka. Czemu wszyscy musimy robić na was zrzutkę, Nie wstyd wam?

    • Z tym 2500 to gruba przesada. Ale powiedz mi na jaką Ty zrzutke płacisz? Łeb masz tylko po to żeby Ci do srodka nie padało. Dowiedz się jaki zysk ma państwo z kopalni a potem pierdol. Dramat…

    • Ty jesteś tak pierdolniety że tylko odcięcie łba pomoże! Na co się rzucasz frajerze?? Dla górników na pensje??? To górnicy wpłacają większą kasę do państwa niż przeciętny Kowalski! Niech zgadne, jesteś z nowoczesnej.?

     • Popatrz niedotleniony frajerze jaką górnik ma emeryturę po 25 latach pracy. Myślisz, że na nią odłożyłeś?

 19. Potrafie zrozumiec ze przez ostatni rok na naszej kopalni zostaly poczynione duze inwestycje i stąd brak wzrostu wynagrodzen
  Ale ile mozna sie łudzić ze bedzie lepiej.

  Wynagrodzenie uzaleznione od miesiecznego wykonania planu- paranoja
  Ludzie to nie fabryka czekolady ze z gory mozna cos zalozyc i wykonac to jest zywiol

  Co mam powiedziec rodzinie- kochani w niedziele nie jemy obiadu bo nie wykonaliśmy planu w pracy i tata dostala 600zl mniej -CHORE

  • Zmień pracę.. Szkoły były dla wszystkich 😀. Jaka praca taka płaca niema normy nie ma pieniędzy.. Tak trudno to pojąć jak wszędzie, no ale tak górnik zdziwiony bo zawsze czy się spało czy na górze robiło to wypłatę się brało… Wybacz ale takie realia i nie biadol

 20. Należy jasno powiedzieć:
  1. Górnictwo polskie jest niewydolne, tak jak w całej Europie zachodniej wskutek globalizacji gospodarki,
  2. Węgiel z Rosji/Ukrainy jest tańszy i to z niego ten prąd co zasila ten komputer, który czytasz,
  3. Tauron wydobycie jest tworem sztucznym(socjalnym) a nie ekonomicznym,
  4. Kopalnia Brzeszcze jest mocno metanowa, a Janina mocno “zawodniona” dlatego obie mają problemy wydobywcze. Węgiel z Sobieskiego jest mocno zasiarczony i nie długo pociągnie na ekologicznym rynku,
  5. Rynek pracy jest rynkiem pracownika (dlatego tylu Ukraińców), brak fachowców wskutek likwidacji szkolnictwa górniczego – dlatego toksyczne firmy obce, oraz tzw. pawulony wciąż pracujące- bo nic nie ryzykują,a mają układy i znajomości,
  6. Na znanych mi kopalniach nikt nie wchodzi w ubraniach roboczych na cechownię, podział jest na dole kopalń, koszty sprzątania/malowania są duże, na Janinie ściany cechowni są w marmurze,
  7. W przeszłości wiele razy kopalnie Tauron Wydobycie były przeznaczone do zamknięcia z racji słabego węgla lub nadkoncentracji zagrożeń,

  Szczęść Boże i cieszmy się, że dożyliśmy do Barbórki, idą Święta, a pracy wokół jest w bród, tyle że do 65 roku życia, co górników boli najbardziej…

  • O górnictwie to chyba czytałeś na Wikipedii kolego 😂😂😂 a więc jedziemy z twoimi wypocinami:
   1. Co to znaczy polskie górnictwo jest niewydolne? Jest jak najbardziej wydolne. Kopalnie wydobywają tyle ile mogą a nie tyle ile muszą i to jest ważny szczegół. Nigdy już polskie kopalnie nie pokryją 100% zapotrzebowania Polski na węgiel ale to nadal nie niewydolność panie „mondry”. Wszystko ma swoje ograniczenia, czas pracy, awarie, taśmy nie mogą transportować nie wiadomo ile węgla, mają swoją wydajność.
   2. Tak. Z Rosji i Ukrainy węgiel jest tańszy ale czy to znaczy jednocześnie lepszy? Tamtejsze gospodarki są jeszcze bardziej oparte na węglu niż Polska. Bo sporo go eksportują. Zalewają rynki tańszym, bardziej zasiarczonym węglem od polskiego niejednokrotnie o mniejszej kaloryczności. Na cenę wydobycia wpływ ma też to iż wynagrodzenia górników w Rosji czy na Ukrainie są niższe niż Polskich górników
   3. Sam jesteś sztucznym tworem buraku. Tauron Wydobycie od początku powstania jest spadkobiercą Południowego Koncernu Węglowego. Dawniej i obecnie grupa jest głównym dostawcą węgla do elektrownii grupy Tauron. Nie wiem co ma do tego socjal. Jakbyś wiedział to byś tak nie kłamał. Jeśli zaś tak biadolisz o socjalu to z roku na rok wszystkiego co ma wpływ na socjal jest coraz mniej (paczki, dodatki, wykazdy rekreacyjne w przystępnej cenie).
   Tak że kolejny twój punkt obalony. Jedziemy dalej.
   4.Brzeszcze mają metan to fakt ale na śląskich kopalnich też jest. ZG Brzeszcze ma instalacje odmetanowania i metan ten jest wykorzystywany gospodarczo. Co więcej ilość przestojów w wydobyciu nie odbiega od średniej liczby przestojów na innych kopalniach metanowych. ZG Janina ma sporo wody ale umiejętnie radzi sobie z odprowadzaniem jej z wyrobisk (chociażby chodnikami wodnymi) a i tak taki ZG Sobieski ma jeszcze więcej wody (prawdopodobnie najbardziej zawodniona kopalnia w Europie) i też nie słychać o trudach wydobycia z tego powodu. Zasiarczenie węgla z ZG Sobieski może i jest ale na końcu procesu jego „produkcji” po przejściu przez zakład przeróbczy jego zasiarczenie spada o połowę. Wiedziałeś o tym „mondralo”???? Gdyby faktycznie ZG Sobieski miał długo nie pociągnąć to dlaczego podpisano umowę na dostawę węgla z ZG Sobieski na nowy kocioł Elektrownii Jaworzno który ma ruszyć gdzieś w 2019 czy 2020 roku.
   5. Fachowców nie brakuje. Prawda jest taka że brakuje rąk do pracy ale to nie wina górników ale ich pracodawców. Jeśli właściciele Tauron Wydobycie czyli Tauron Polska Energia ustalił sobie że ma być mniej pracowników nie tylko biurowych ale i na dole to nie ma się co dziwić że brakuje ludzi a co do ich wykwalifikowania to sporo młodych szybciej dostanie się do prywatnej firmy gdzie obok tych jak to piszesz pawulonów jest w stanie nauczyć się fachu a póżniej rzejść pod np taki zaklad jak ZG Sobieski jako doświadczony pracownik
   6. Czy te znane kopalnie to np ZG Sobieski? Jakoś nie widziałem żeby ochrona nie wpuszczała górników w ubranich roboczych na Cechownie. Co więcej część oddziałów jest talowana na cechowni (mniejsze) część na pomostach (np przewóz) a na dole w zasadzie tylko oddziały przodkowe i wydobywcze. Podejrzewam że podobnie jest na wielu kopalniach. Cechownia to nie miejsce święte
   7. Znowu głupoty piszesz. Janina miała być zamknięta podczas dużej reformy górnictwa w 1998 roku ale się uratowała kosztem kopalni Siersza (w dużej mierze dzięki temu że ma największe zasoby węgla w Polsce), ZG Sobieski jeszcze jako KWK Jaworzno miała zostać zamknięta ale prezes Jan Kurp z Elektrownii Jaworzno III wyciągnął pomocną dłoń i dał podwaliny pod ZGE czyli Zakład Górniczo-Energetyczny (późniejsze PKW i Tauron Wydobycie). Ani zagrożenia ani szkody górnicze ani słaby węgiel nie były czynnikami które by spowodowały iż któraś z kopalń TW miała być w przeszłości zamknięta.
   Tak że zanim cokolwiek jeszcze napiszesz o górnictwie sprawdź gdzie piszesz i do kogo. Może dzieci w przedszkolu nabrałyby się na te twoje brednie

   • Ad vocem:
    1.Sumarycznie: nie jest w stanie zabezpieczyć popytu krajowego- czyli jest niewydolne…
    2.Tak.Tu się zgadzamy, aczkolwiek nie do końca- poczytaj co to jest antracyt, kto nim opala elektrownie i kto go wydobywa (Polska od czasu likwidacji Zagł. Wałbrzyskiego go nie wydobywa)
    3.Bez inwektyw. W ilu procentach zabezpiecza potrzeby…
    4. Sąsiad opala odsiarczonym w połowie węglem z Sobieskiego – zapraszam o 18.00 pod jego komin…
    5. Fachowców nie brakuje, choć brakuje rąk do pracy – przemyśl logikę tej wypowiedzi…
    6.Napisałem na innych kopalniach a nie tylko na Sobieskim. Twoje 3 zdanie od tyłu zresztą potwierdza to co napisałem…
    7. Jak sam piszesz, wszystkie 3 kopalnie Tauron W. były w swej historii skazane na zamknięcie (Brzeszcze -premier Kopacz).
    Tak że bez inwektyw na chłodno przeanalizuj ten wątek, bo “Com napisał napisałem” i więcej nie będę…

 21. Polski sektor energetyczny nie jest przystosowany na inne altetnatywne zrodlo energi oprocz wegla

  Wiec niech nikt nie opowiada bzdur ze bez wegla da sie zapewnic bezpieczenstwo energetyczne Polski
  A co do dziury ozonowej i smogu powstającego z wegla odsylam do lekcji
  O naturalnym parowaniu oceanow (stad powstaje dziura ozonowa)

  P.s do tych ktorzy mysla ze prad jest z gniazdka

 22. Robie na JANINIE u nas od zawsze podział jest na lampowni albo na korytarzach nigdy na cechowni wiec nie narzekajcie o takie pierdoły. Druga sprawa że co do zarobków to naprawde katastrofa. 7lat pod ziemią i bieda ze swietem 3tys wziac. Cały szkopuł nierentowności kopalń to wały na przetargach. Filtr do szarfa FILTRON identyczny w sklepie 30zł dla kopalni 200zł. To dotyczy każdej jednej rzeczy. Druga sprawa to debilny wystraszony dozór. Nie patrząc na awarie jechać byle do przodu i zamiast usunąć awarie w 2godz potem przodek stoi 4 zmiany. Od kilku lat zarabiam tyle samo albo i mniej podnoszenie grupy zablokowane, koledzy po zawodówce na wózku widłowym w maflow albo na fiacie zarabiają lepiej w czystych warunkach. Nie widze przyszłości na kopalni jak tylko wypali mi z inną robotą to sie zwalniam. Pozdrawiam i życze wszystkim górnikom z Brzeszcz jak najlepiej.

   • A co mi z wyremontowanej cechowni jak nie mogę w niej przebywać? Dla kogo to jest? Dla ludzi czy dla tych paru osób u góry? Małymi kroczkami w każdej dziedzinie życia nas udupiaja, a ludzie Twojego pokroju się na to godzą. W twarz Ci ktoś na pluje i powiesz, że deszcz pada.

  • Zawsze jeszcze od czasów komuny komuny górnicy z Brzeszcz byli jebani na kasie przez Nieudolną spolegliwą władzę, i nieruchawe związki , Piast zarabia wiecej, Janina zarabia więcej, Prywatna Silesia zarabia więcej. W stosunku do JSW czy KGHM to juz kosmos tam dwukrotnie wyższe zarobki-Dlaczego ?

 23. Strajk we wszystkich kopalniach TAURONU!!
  Nie tylko Brzeszcze,jest jeszcze Sobieski,Janina tam też się źle dzieje,ludzie zarabiają po 2600zł!!!!!!!!

 24. Pytania:
  Czy to prawda że oddział wentylacja nie robi odmetanowania na brzeszczach bo robi to firma zewnetrzna?
  Czy to prawda, że udzialy w tej firmie ma zwiazek zawodowy z brzeszcz, na który mówią “biuro podróży” i zrzesza tych żółtych ciuli?

 25. Juz wszystkie kopalnie namawiają nas do strajku 😱Jeszcze brakuje zeby Kw Bogdanka napisała na tym portalu komentarz. Portal o Brzeszczach co pól Polski go czyta…

 26. Chłopy zjednoczmy sie w dniu naszego święta i pokażmy krawaciarzom jaka jest prawda. My zarabiamy 2600 a Pan prezes TW 33 000 miesiecznie. Przecież to jest chore. A jak my nie potrafimy sie zjednoczyć albo nie możemy bo związkom nie wypada przed prezydentem robić zadymy to mamy jeszcze swoje rodziny. Juz raz nasi najbliżsi pokazali ze moga stanąć w naszej obronie. Można postawić namiot przed bramą i koksownik to sie ludzi trochę nazbiera.

 27. Te chłopy, czemu dajecie się za ciula robić, pokazać im kto tu rządzi, wszyscy jak jeden na podział na cechownie, co Wam zrobią? Wszystkich was wypie…lą? Jak to zrobią wszyscy solidarnie to wymysły pajaców na górze się skończą. Związkowcy sami powinni Was na cechownie zaprowadzić a nie tolerować taki stan rzeczy i sie bawić w jakieś pisemka. Pokazać im siłe!

 28. Jak ma być dobrze jak glowny inwestycji to emeryt, kierowniczka Alicja to emeryt i nadsztygar, najglowniejszy dyspozytor to emeryt i zasca kierownika SR. KADRE mamy taka jaka mamy. Swoich powkładać za glownych, za kierownikow i za nic maja zwykłych fizoli.

 29. Już dawno mowie na Janinie zebrać 3 kopalnie razem i ogłosić strajk. Wziąść zarząd za pysk i wymusić na nich podwyżki. Razem jest siła niech Kłysz Kurnik i Sopata się dogadają i ogłoszą wspulną akcję.

  • A dlaczego w piątek było tak mało ludzi na stołówce po stopnie gornicze jubileusze i inne bo ludzie czują się oszukani powoli z tej wypłaty nie da się żyć mam 3 dzieci i chodzę dorabiać bo nie miałbym na chleb i opłaty wstyd i jest coraz gorzej doprowadzono nas do biedy ale za to reklamy mają wspaniale A nas prostych górników na pomosty niech tam se marzną.Tyle jest obiecanego i nic nie ma tylko jak nas jeszcze zrobić co im zabrać i jak zastraszyć szkoda to była fajna kopalnia -kiedyś pozdrawiam wszystkich tych co naprawdę pracują ciężko od przeróbki po przodek Szczęść Boże .

  • Dokładnie popieram w 100%

   KIilka lat temu gdy ojciec przyniosl wypłate potrafil wyzywic 4 osobowa rodzine( nie bylo kokosow ale dalo sie wyzyc) mama zajmowala sie domem i dziećmi…
   Dzisiaj trzeba po pracy isc dorobić zeby starczylo i zona do pracy rowniez zapierd…
   Ludzie obudzcie sie w końcu bo zarabiamy jak pasterze za tak niebezpieczna prace

   • Pasterze juz dawno Nas przegonili, biedra na goni, wszyscy zarabiaja kokosy na górnictwie,tylko nie górnik. Ile firm powiązanych kapitałowo i rodzinnie z Srauronem pasie sie na Naszej krzywdzie ???? Kto to zliczy.

 30. Problem jest w uzbieranej dyrekcji !! Dobrze że na cechownie nie mozna wchodzić w ubraniach roboczych.
  Dyrekcja powinna wprowadzić zmianę! Cechunek pracowników powinien odbywać sie na cechowni w czystych ubraniach ,potem idziecie na łaźnie się przebierać i na zjazd oto walczcie !!!!!!!!! Dlaczego żaden związkowiec z taką propozycją rozwiązania konfliktu nie poszedł do Pana Dyrektora ????

 31. Zapomnieliście, że gdyby nie ta władza to kopalni już by nie było. Co Prezydentem winny.
  Tak samo Burmistrza Brzeszcz odwołaliście. Ktoś głupotę palnął, tłum pomieszał i wielki strajk zrobiliście.
  Na przodkach zapieprzają, a przywileje nawet w biurach mają. Niestety nie będzie jak kiedyś. Będzie coraz gorzej. Kopalnie są nierentowne. Tylko ta władza Wam zapewnia pracę. Protestujcie dalej, zmieni się władza i będzie się szybciej działo to co nieuniknione.
  Wyobraź sobie: masz sklep, który przynosi co miesiąc stratę – co miesiąc większą. Co zrobisz? Najpierw zmniejszysz warunki (wypłatę), zaczniesz zwalniać ludzi itd..
  Korzystajcie póki macie. Będzie gorzej.

 32. Po co trzymacie emerytów związkowców przecierz oni walczą o interes związków, a nie o byt górników. Siedzą w ciepłych biurach, a wy na pomoście marzniecie . Jak tak można traktować ludzi. Od kilku lat jestem już na emeryturze, ale takich cyrków nie pamiętam. Za komuny różne cuda się wyprawiało, ale o górników zawsze się dbało.

  • A przed ciepłymi biurami wypasione bryki, My nie mamy gdzie parkować, już tyle razy prosilismy o nowe parkingi a yelita zwiazkowa podjezdza pod same biurka. Wstydu nie macie !!!!!!

 33. Co tam kogo jacyś górnicy obchodzą do roboty niech sie wezmą a nie tylko strajkować a gdzie rachunek ekonomiczny pozamykać to wszystko i bedzie spokój

 34. Skąd wiecie że barbórkę obcięli?
  Jeszcze nie zrobili przelewów, ani kwitków nie dają…
  Kto jest sponsorem tych wszystkich komentarzy?
  Śmierdzi mi to wszystko ustawką przeciwko prezydentowi.

  K O D

 35. Jest mi bardzo przykro że zapomniano o ludziach na tej kopalni ,traktuje się nas jak ostatnie bydło wyzysk kłamstwo ludzie na górze bez doświadczenia tak źle nie było ludzie nie dajmy się

 36. 4 grudnia to święto górnika, a nie Dudy. Dlaczego protestować przeciwko prezydentowi? Protestować trzeba przeciwko zarządcom spółki. Jedziecie po Kłyszu, bo coś robi? Ci co nic nie zrobili dla pracowników, teraz uciekają na jakies super tajne emerytury.
  4 grudnia świętujmy!

 37. z całym szacunkiem,ale jesteście cioty a nie górnicy,żeby bać się wejść na cechownie , kiedyś by tego nie było.Nie użalać się w necie nad sobą ,tylko wbijać na cechownie na roboczo-trzymam za was kciuki.

 38. Może ktoś z braci górniczej posiada albo założy konto na Twitterze i podeśle panu prezydentowi link do tej strony. Widać, że prezydent korzysta z tej aplikacji, może akurat przez weekend trafi na ten artykuł i będzie wiedział co się u nas dzieje…

  A swoją drogą, wydaje mi się, że jak we wtorek mielibyśmy się spotkać na pomoście w ramach protestu to zostanie to zignorowane i nawet nie zauważone przez nikogo. Cechownia i tak będzie pełna, prezydent z obstawą, oficjele, dziennikarze… impreza z pełną pompą… Nie wiem czy takie protestacyjne spotykanie się na pomoście ma sens.

 39. Mobbing i wyzysk. Na miejscu pracowników spółki córki Tauronu o mylnej nazwie “Spółka Usług Górniczych” dałbym w pysk prezesowi Adamowiczowi, Filipowi i emerytom z za biurkiem. 450 zł wypłacone w bonach za ciężką prace!!! za cały rok!. Sukcesywnie kłócicie załogę, ludzie pochodzący z jednego miasta podkładają sobie świnie i patrzą na ręce przez podział na SUG i Tauron. Sprowadzanie firm które wykonują prace na oddziele? paranoja! Pawulony chwalące się, że na rękę dostaną 4000zł!. Moi drodzy, to nie związki zawodowe dają Wam wypłatę. Szukacie winnego? To na pewno nie jest Pan Kłysz. Zapomniało się już ile dla Was zrobił?. Co zrobili inni? Oprócz tego, że przez 8h palą papierosy przed drzwiami. Dali paczkę na święta czy litra za bramą?. Związki nie są od rozdawania prezentów, tylko od działania na rzecz pracownika. Teraz po raz kolejny przyszedł na to czas, i po raz kolejny Kłysz staje pierwszy w naszej obronie.

  • Chciałem tylko dodać ze porozumienie w 2015 roku zostało podpisane za uprzedniej władzy takze prosze nie gloryfikować terazniejszego rządu 😀

 40. Z Tauronem nie wygracie. Najwyższy czas zamknąć ta nie rentowna kopalnię która ciągnie Tauron pod kreskę. Niestety taka prawda… Kupujecie węgiel na innych kopalniach i przewozicie do Brzeszcz…. istna paranoja!!!

 41. To, że dyrekcja zmienila miejsce cechowania to nie jest wina solidarności. To pan dyrektor tak zadecydował. Masówki z gornikami będą sie odbywać na cechowni!! Nie na pomoście, tylko na cechowni!! I żaden Filip tego noe zmieni!

 42. Drodzy Górnicy odkąd pamiętam zawsze narzekaliści bo wyplaty za małe bo wegla na kartki za mało bo 13 nie ma bo 14 zabrali Barbórki za małe bo 25 lat i emerytura się wam należy ,A tak naprawde większość z was to ściemniacze którzy zasłaniają się przywilejami Górniczymi .Barbórki i premie powinni dostawać tylko i wyłacznie pracownicy przodków którzy robia najgorszą i najcięższą robote , A reszta jak wam się nie podoba praca i wynagrodzenie za ściemnianie to przecież nikt was na kopalni na siłe nie trzyma możecie iść do innych zakładów pracy . A nie wiecznie narzekać.

 43. O ile mi wiadomo to pan Kłysz obiecywał wszystko GÓRNIKOM, Sam podobno uratowal NASZĄ KOPALNIE ,na masówkach obiecywał nie Prezes nie Dyrektor tylko Pan Kłysz że wszystko “S” załatwiła że inne związki nic nie robią to gdzie jest teraz ,a przy okazji ALOKACJI na Piasta mówil Ktoś( że po moim trupie,Nikt z Brzeszcz nie odejdzie i gdzie Te CHLOPAKI są)Czemu nie blokuje węgla jak dawniej,przeciez wjechało go do POLSKI więcej w przeciągu 3 lat niż kiedyś,a na same Brzeszcze tylko w ciągu roku 2 transporty może nie wypada mówićł.Osobiście nic do tego Pana niemam sam też uważam że Pan Kłysz wiele Zrobił dobrego dla NASZEJ KOPALNI ale myślę że inni też , trzeba poczekać na te Barbórki których jeszcze nie mamy i wtedy będziemy podejmować działania.A co do wypłat to zarabiamy dużo za mało, coraz mniej , a miało być tak pięknie obiecane były cuda i to nie tylko przez związki. Także musimy trzymać się razem jak do tej pory,przecież w 2015r protest zapoczątkowała Silna i Zwarta Załoga gotowa na wszystko. Panowie i Panie Górnicy nie dajmy się wciągnąć w polityke Szczęść Boże.

 44. Nikt nie mówi o przymusowych świętach gdzie każą pracować pod karą wyrzucenia z oddziału i mobingu jaki jest na kopalni wyzywanie itp. Cechownia mały pikuś nas czarnych ludzi wyrzucili z cechowni a DYSPOZYTORA którego złapali pod wpływem alkoholu tylko zdegradowali na miejsce sztygara a następnie ma być już awansowany na wyższe stanowisko, oczywiście co czarnego zwolnią!! Skandal!!! Magazyn odzieżowy….. nie ma ubrań jak są to bardzo złej jakości bez rozmiarów, gdzie po 2 tygodniach się wszystko niszczy jak już weźmiesz swoje to BHP robi problemy z tego mówiąc że to nasza wina… Kolejne BHP zastrasza pracowników karami przeniesieniami i zwolnieniami za zgłaszanie wypadku na dole, przy skręconej nodze słychać słowa “to głupota zgłoś wypadek w drodze do pracy, a nie takie będziesz zgłaszać jeszcze cię zwolnią, albo przeniosą, nie przejdziesz testów i co w tedy…” To jest już przesada…!! Poza tym heh podobno główny chodzi po przeróbce i żony górników “temteremtem” każdy chyba wie ocb!! Panowie mobilizacja!

 45. Żbyszek 1 grudnia 2018 at 10:04
  Obcięte Barbórki !!! kasa na remont cechowni. Nikt nie podniesie głośno głosu. Ilu z Nas pracujących pokaże swój PROTEST !!! i nie przyjdzie na cechownie ani na życzenia barbórkowe ani na wigilijne. Niech “Gruby” razem ze swoimi plus Kłysz z Księdzem szukają górników po pomostach. Dziewczyny bez jaj do zobaczenia na Tauronowskiej Cechowni….. Ja będę na pomoście myślę, że będzie tam jeszcze ktoś komu złoże życzenia.

 46. A może by tak strajk w poniedziałek, niech się wszyscy zjednoczą , niech każda zmiana nie wyjedzie, we wtorek Głowa Państwa przyjedzie i się dowie jak jest a nasza kopalniana władza i związki się posrają bo będzie wstyd na cały kraj…a na Cechowni będą sami bez górników, taka niespodzianka mała…..

 47. PROPONUJE 4 GRUDNIA NIE PRZYCHODZIĆ NA UROCZYSTOŚCI BARBURKOWE! NIE POJAWIAĆ SIE ANI NA NA CECHWONI, ANIE W KOŚCIELE, ANI NA AKADEMII. SPĘDZAMY TEN DZIEŃ Z RODZINAMI A NIE PREZESAMI!

 48. Drodzy górnicy w ZG Brzeszcze już nigdy nie bedzie normalnie- pościągali kolesi z byłego ĶHW ktorzy sa sługusami rzadzacych

  Nasi ojcowie by na to nie pozwolili zeby tak traktować gorników – zero honoru i szacunku

 49. Nerwy górników powoli sie kończą. Moja propozycja jest taka. Skoro cechownia nie jest dla górnika to 4 grudnia spotkajmy się na pomoście. Niech prezydent przyjdzie tam do nas skoro nasze władze nie pozwalają wejść na cechownię. To samo na spotkaniu opłatkowym. Wysłać jednego po księdza i niech to zaprosi na pomost bo my na brudno i na cechownię wejść nie możemy przecież

 50. Przewodniczący Kłysz przypominał sobie, że jest związkowcem a nie pracownikiem dyrekcji ?

  Wieść gminna niesie, że nie jest możliwe, żeby cokolwiek było zrobione w Brzeszczach bez jego wiedzy i zgody ! Stracił czujność czy rutyna go zjadła.

  Musiał zobaczyć te taczki przygotowane dla niego przez górników i ruszył dupę

  • Kłysz jest dyrektorem kopalnii czy Rysiek? Kłysz jest prezesem Tauronu? Czy Filipek? Kłysz napisze pismo to źle bo Kłysz napisał pismo za późno. Kłysz nie napisał pisma, to źle bo Klysz nie napisał pisma. Wszędzie Kłysz. A dlaczego nikt nie pyta co w tej sprawie zrobil Bogdan Uczeń, Mietek Królik, Irek Wróbel i Waldek Sierpień!!!!! Gdzie jest reszta związkowców!!?? Za to co sie dzieje na kopalni, odpowiedzialność ponoszą też Ci związkowcy, którzy nie robili nic ale również ci, którzy swoimi działaniami, układami rujnują budżet tauronu po przez udzialy w firmach, które mają podpisane umowy z Tauronem.

 51. Na tej kopalni od 4 lat nie jest normalnie ale to co jest teraz to masakra. Z cechowni zrobili salę balową, a górników wyrzucili na pomost w którym co drugie okno ma dziurę, piękna sprawa stać tam o 6 rano przy -8. Kolejna sprawa to brak czegokolwiek w magazynie odziezowym, w tamtym roku przepadlo mi pół kartki w tym widzę, że będzie podobnie. Ubrania gorszej jakości, dziura za dziura, gumiaki które nie chronią stopy w żaden sposób i są tak liche, że nadają się do chlewa, a nie do pracy w takich warunkach. Wypłaty które powinny się podnosić maleją, zmuszanie do świąt. Chłopaki z Sugu (to jest też ciekawa firma?) na przodkach czy ścianach po 2200zl dostają, czy to jest normalne?
  Łaźnia została wyremontowana co z tego gdy ciśnienie wody jest takie, że ledwo głowę idzie umyć, możesz zgłaszać i tak to mają w poważan. Co raz gorsza atmosfera, dzielenie załogi, problemy przy skróconym czasie pracy, łapanki pod szybem, bhp zajmuje się pierdolami, a nie tym co dzieje się na dole.
  Szkoda, że tak to wygląda bo to kopalnia z wielkim potencjałem i ludźmi którzy oddali by nie raz życie za nią.
  Ja na pewno nie pojawie się we wtorek na cechowni, przepraszam sali balowej. Nie mam zamiaru słuchać pustych frazesow od ludzi którzy mają nas gdzieś. Smutne to święto dla brzeszczanskich górników.

  • Najwazniejsze, że Oni maja hajs- Prezesy,wiceprezesy TW , prezesy SUG, prezesy firm kooperujących, władza kopalniana ich podnózki i Zwiazkowcy, co mają przepracowane 2 lata na dole . Wszyscy zarabiają na górnictwie, oprócz tych, co codziennie harują na dole i narażaja zycie.

 52. Młody gornik:
  Dziadki już się śmieją z was. Uwielbiam przychodzić na piwko do osiedlowej knajpki i przysłuchiwać się jak po pijaku opowiadacie o swojej ciężkiej pracy. Najlepsze są historie jak się licytujecie kto kogo bardziej wykorzystał żeby nie napisać “wyruchał”.

 53. Wszyscy mądrzy tylko w komentarzach w internecie, a tutaj trzeba dzialc i się zjednoczyć. Nie dac się traktować jak bydło, wygonili nas na pomosty na mróz i wszyscy na to przystało. Każdy tylko narzeka pod nosem zamiast wziąść i zejść na dół na cechownie, wszyscy razem. Dziadki by się śmiały z dzisiejszego górnictwa.

  • Proponuję zamianę. Związkowcy niech siedzą na pomostach bez ogrzewania i szyb, a MY chodzmy na podział do ich ciepłych klimatyzowanych biur zwiazkowych. Zróbmy to w poniedziałek. Kto jest za ???

 54. Łał -Solimarność sie obudziła? Witamy w Tauronie Wyzysk i Wydobycie, co- nie widzieliście wcześniej co się tutaj dzieje Chopaki ??? Zabrakło miejsc w radach nadzorczych ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.