Jak podaje Wydział Komunikacji oświęcimskiego Starostwa Powiatowego, od 1 stycznia nowego roku obowiązywać zaczną nowe przepisy w zakresie rejestracji pojazdów.

Zgodnie z art. 140 mb Ustawy Prawo o ruchu drogowym  kto:
1). będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej nie zarejestruje pojazdu w terminie 30 dni,
2). będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie zawiadomi w terminie 30 dni o nabyciu lub zbyciu pojazdu podlega karze pieniężnej od 200 do 1000 zł.

(źr. powiat.oswiecim.pl)

1 KOMENTARZ

  1. w dowodzie rejestracyjnym jest wyraznie napisane masz 30 dni na zgłoszenie nabycia pojazdu ,nic tam niema o przerejsestrowaniu ,wiec robimy tak ,po zakupie pojazdu idziemy wo wydziału komunikacji i zgłaszamy nabycie pojazdu i tyle niewiaze sie to z zadna opłata z zadna zmiana rejestracji ,choc zaden uzednik niebedzie chciał przyjac takiego zgłoszenia badzmy konsekwetni biezmy potwierdzenie odmowy przyjecia zgłoszenia ,tu chodzy tylko o złupienie odnas 200zl a zapis jest wyrazny ZGŁOSZENIE nie przerejestrowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.