W  związku z uchwałą Rady Miejskiej w Brzeszczach, Burmistrz Brzeszcz poinformował, że od 1 grudnia 2021 roku obowiązują nowe stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi:

 • za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są zbierane i odbierane w sposób selektywny stawka miesięczna wynosi 24,70 zł od każdego mieszkańca,
 • jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, ustala się podwyższoną, miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 74,10 zł od każdego mieszkańca.

Zmiana stawki nie powoduje konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości.

(źr. brzeszcze.pl)

25 KOMENTARZE

 1. Mieszkam w bloku, segreguje śmieci. Dlaczego mieszkaniec bloku w którym śmietniki stoją przy ulicy są dostępne dla każdego, ma ponosić opłaty za ludzi którzy nie segregują. Wieczorami widać jak auta się zatrzymują i ludzie wyrzucają śmieci do ,,naszych” śmietników. Ta podwyżka to kara jakaś. Może pierwsze trzeba było wybudować zamykane na klucz składziki na śmieci, a potem egzekwować wyższe opłaty. 4 osobowa rodzina za wywóz zapłaci prawie 300 zł. Masakra.

  9
  1
 2. Czytając w/w komentarze sądzę, że większość chyba oderwała się od rzeczywistości i rozumie co się dzieje w naszym kraju.. Trochę doczytałem tu i tam. Gmina ogłosiła przetarg na wywóz i ogólną obsługę w związku z odpadami itd. Z przetargu to właśnie Komunalka zaoferowała najniższą cenę za te usługi więc wygrała. Idąc dalej panująca nam władza PIS zaoferowała najwyższą inflację od 21lat. Ceny paliw powodują wzrost cen wszystkiego to rzecz normalna (tak tak wiem Mateusz obiecał że obniżą o 20g ) Ale wzrost kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika i inne uciechy powodują, że pracodawcy mają większe koszty i trzeba to przerzucić na ceny usług czy towarów. No niestety socjale kosztują a pazerność rządu i ich afery także kosztują podatnika. Ale Mateusz powiedział, że to wina Unii, Niemców i oczywiście Tuska.

  23
  21
  • Czyżby Mieszkaniec pracował w urzędzie gminy lub agencji komunalnej. Facet inflacja jest wysoka ale to jest ok. 8% niech będzie 10% a podwyżka za wywóz odpadów to 55%!!!!!!! Więc nie fanzol.

   25
   9
   • Nie masz racji. Przez przypadek zachował mi sie rachunek z tankowania w październiku 2020r. Wzrost w stosunku do dnia dzisiejszego wynosi 35%, a nie tyle co inflacja. Weź też pod uwagę inne składniki kosztów.

    11
    4
    • Mi też się zachował rachunek z tankowania z 2012 roku. Wzrost ceny w stosunku do dnia dzisiejszego wynosi 0% ( 2012 -5,90 : 20.12.2021 – 5,90 ). Aby zobrazować fakty dokładnie :
     – Cena baryłki ropy : 2012 – 120USD ; 20.12. 2021 – 72 USD ( – 40% – ropa tańsza )
     – Średni kurs dolara : 2012 – 3,20 zł ; 20.12.2021 – 4,12 zł ( + 28,75 % – kurs dolara wyższy )
     – Najniższa płaca : 2012 – 1500 zł brutto ; 2021 – 2800 zł brutto ( + 86,7 % płaca minimalna wyższa ).
     Średnia płaca : 2012 – 3521,67 zł ; 2021 – 5917,15 ( + 68 % – średnia płaca wyższa )
     Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki niech każdy sobie obiektywnie policzy czy paliwo jest droższe czy może tańsze niż w 2012 roku .
     Co się zaś tyczy podwyżki opłaty za wywóz nieczystości – za to odpowiada rada gminy która podjęła taką właśnie uchwałę .

     5
     3
   • Wyborco111 wyłącz TVP-INFO. Wyjdź z domu do sklepów galerii czy marketów budowlanych. Spójrz na ceny towarów, zadzwoń do jakiejś firmy budowlanej, mechanika samochodowego lub kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą .. dopytaj o ile im wzrosły koszty utrzymania firm. Jak wszystko w oszałamiającym tempie drożeje..oczywiście władzy to pasuje bo Vat-u więcej do budżetu więc jest czym dzielić miedzy swoimi i oczywiście elektorat socjalny trzeba wspomóż żeby poparcie mieć.

    17
    11
  • Nawet gdyby przyjąć wasze 35% to dalej różnica jest kolosalna 55%!!!!!! Więc nie ściemniajcie. A TVP INFO czy TVN 24 nic tu do rzeczy nie mają. Tak samo kupuję benzynę, masło czy remontuje mieszkanie (akurat ostatnio). Jeszcze raz to napisze :
   Każdy przygłup potrafi tak zarządzać, że jak mu brakuje kasy (lub chce więcej) a jest monopolistą to podnosi ceny. Trochę inteligencji wymaga poszukanie oszczędności u siebie ewentualnie dodatkowych przychodów.

   15
   5
 3. Dlaczego w piśmie z 20 listopada informują nas o ZALEGŁOŚCI za listopad. Zgodnie z wiedzą prawną i powszechną zaległość powstaje gdy opłaty nie uiści się w terminie, a termin zapłaty za gospodarowanie odpadami upływa dopiero 25 listopada.

  17
  1
 4. Zgodnie z uchwala RM burmistrz informuję. Szkoda, ze nie powiedział, ze to on wnioskował o taka kwotę. RM oczywiście to klepnęła. I ze kwota wynika z przetargu to również cisza.

  16
  3
 5. Wypadało by Pany Dyrektury tej Gminy Komunalki powiedzieć swoim kmieciom skąd takie podwyżki. Traktujecie ludzi jak Trzodę chlewną.

  20
  6
 6. Super pomysł na wzrost miejskiego budżetu. Trzeba być radnym w gminie żeby coś takiego wymyślec, a jeszcze lepiej jak mieszkańcy dowiozą śmieci na wysypisko I zapłacą na rzecz ekologii. Peniążki radni przeznaczą na rewiralizacje parków

  19
  4
 7. Brawo Burmistrz i inteligentni radni. Wiecie że istnieje zniżka dla osób kompostujących Bio-odpady? Tak istnieje. A wiecie ile wynosi taki rabat? trzymajcie się mocno, żeby nie spaść z krzeseł.
  Rabat wynosi całe 0,30 zł/osobę/miesiąc!!!!! 🙂 🙂 🙂
  Prawda, że inteligentni ci nasi władcy gminy.
  A tak na poważnie to każdy przygłup potrafi tak zarządzać, że jak mu brakuje kasy (lub chce więcej) a jest monopolistą to podnosi ceny. Trochę inteligencji wymaga poszukanie oszczędności u siebie ewentualnie dodatkowych przychodów. No ale po co, ludzie zapłacą.

  pozdro dla pana Burmistrza (mógłby pracować w reklamie) i kolegów radnych.

  25
  3
 8. Normalka>skądś trzeba kasy na podwyżki dla Prezesa i reszty gdyż koszty utylizacji śmieci nie wzrosły ani nie dokonano związanych z tym znaczących inwestycji.

  27
  5
 9. Bardzo mnie ciekawi z czego wynika ponad 30% wzrost ceny za usługę odbioru odpadów i czy nasi radni próbowali tę sprawę w jakikolwiek sposób zgłębić, czy jak zwykle stwierdzili, że tak musi być i zagłosowali oczywiście na “tak”.

  19
  4
 10. Polaczki macie zapie&*** za miskę ryżu i płacić coraz wyższe stawki oczywiście firmy które przetwarzają segregowane śmieci mają dotacje na ten cel tak się robi hajs

  23
  11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.