Kompleksowej aktywizacji społeczno-zawodowej oraz społecznej osób z terenu naszego powiatu służy projekt „Nowe wyzwania – lepsza przyszłość”. W tej chwili prowadzona jest rekrutacja. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Z dobrodziejstw projektu skorzysta w sumie 129 osób. Jest on adresowany do osób: zamieszkujących powiat oświęcimski, bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach, zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Jak informuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, w ramach projektu planowana jest realizacja następujących działań:

 

  • identyfikacja indywidualnych potrzeb oraz potencjałów uczestnika,
  • realizacja wsparcia w ramach aktywnej integracji poprzez realizację kompleksowych usług z zakresu aktywizacji społeczno- zawodowej uczestników projektu,
  • realizacja pracy o charakterze socjalnym na rzecz klientów PCPR w Oświęcimiu,
  • realizacja aktywizacji zawodowej przy współpracy z wyspecjalizowanymi podmiotami w formie zlecenia zadania publicznego – w przypadku zdiagnozowanych potrzeb.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 1922 984,30 zł.

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 1 634 536,35 zł.

WARTOŚĆ WKŁADU WŁASNEGO: 288 447,95 zł.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie i spełniających powyższe warunki prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 33 843 70 58.

(źr., fot. oświęcim.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.