Zgodnie z zapisami ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Tabliczkę należy zamontować w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

Zgodnie z art. 64 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2151 z późn. zm.), kto będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze nagany albo karze grzywny do 250 złotych.

Brak właściwej tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres służbom ratowniczym

 

(źr.fot.Brzeszcze.pl)

1 KOMENTARZ

  1. Ul.Zaborze w Brzeszczach tragedia to jak te służby mają się dostać?
    Pogotowie Ratunkowe od Kółka Rolniczego poprostu niedojedzie.

    2
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj