Z uwagi na pogorszenie sytuacji epidemicznej w kraju i znaczny wzrost zachorowań na Covid-19, od najbliższego poniedziałku, 29 marca, pracownicy starostwa będą pracowali  w systemie rotacyjnej pracy zdalnej. Przejście administracji na pracę zdalną wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

“Starostwo nadal pracuje i realizuje wszystkie zadania z zakresu administracji samorządowej. Jednakże z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań, niezbędne są pewne ograniczenia, aby zminimalizować ryzyko zakażenia większej ilości pracowników, a jednocześnie zapewnić ciągłość pracy urzędu, dając mieszkańcom możliwość załatwienia najważniejszych spraw” – – podkreśla starosta Marcin Niedziela.

Wprowadzone ograniczenia, m.in. w bezpośredniej obsłudze klienta, możliwej tylko  po uprzednim uzgodnieniu terminu i godziny wizyty, wyłącznie w sprawach wymagających osobistego kontaktu z urzędnikiem, a także brak możliwości swobodnego wejścia do urzędu i ograniczenia w poruszaniu się po budynku, mogą przełożyć się na wydłużenie czasu załatwienia spraw lub inne niedogodności.

(źr., fot. powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.