Ostrzegamy mieszkańców przed nieuczciwymi firmami, które podszywają się pod Urząd Gminy w Brzeszczach lub Narodowy czy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Te firmy sugerują konieczność wymiany nieekologicznych pieców i zachęcają do skorzystania z dofinansowania, takiego jak Program “Czyste Powietrze”, “Mój Prąd” lub “Moje Ciepło”. Warto pamiętać, że Gmina Brzeszcze nie współpracuje z żadną firmą prywatną w tym zakresie.

Informacje o wszelkich spotkaniach informacyjno-edukacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy są zawsze publikowane z odpowiednim wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej Urzędu. Pracownicy Urzędu nie prowadzą żadnych działań informacyjnych w terenie i nie odwiedzają mieszkańców w ich domach.

Zachęcamy do ostrożności i niepodpisywania umów z firmami, które podszywają się pod pracowników lub współpracowników Urzędu Gminy. Należy unikać udostępniania osobistych danych, takich jak numery PESEL, informacje o dochodach, posiadanych nieruchomościach czy numerach rachunków bankowych osobom, którym się nie ufa.

 

W trosce swoje bezpieczeństwo i pieniądze należy do wykonania modernizacji energetycznej, czy też usługi pozyskania dofinansowania, wybierać renomowane firmy. Doradzamy, aby sprawdzić czy firma w ogóle istnieje – np. w systemie CEIDG lub KRS). Warto też porównać oferty innych firm oraz zachować czujność, jeżeli firma proponuje wykonanie usług w bardzo niskiej cenie.

Polecamy korzystanie z przygotowanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego i Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości EkoMałopolskiej Bazy Instalatorów (EMBI).

EMBI to przejrzysta baza danych umożliwiająca wyszukiwanie przedsiębiorców – ekoinstalatorów dostępna jest dla każdego mieszkańca naszego regionu. Za pomocą wyszukiwarki i filtrów użytkownik w prosty i szybki sposób może znaleźć potrzebnych ekoinstalatorów, świadczących usługi z wykorzystaniem urządzeń/materiałów zgodnych z wymaganiami programu „Czyste Powietrze”.

Korzystanie z EkoMałopolskiej Bazy Instalatorów, zarówno dla użytkowników jak i instalatorów jest bezpłatne!

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy w Brzeszczach działa Punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący Programu „Czyste Powietrze”. Pracownicy Urzędu udzielają informacji o programie „Czyste powietrze”, służą wsparciem w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie, w tym pod kątem spełnienia wymagań określonych w programie, pomocą przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania, w tym przy poprawnym wypełnianiu wniosku o płatność oraz kompletowaniu wymaganych załączników.
Punkt konsultacyjno-informacyjny programu “Czyste Powietrze” jest czynny we wtorki w godz. 7:00 – 17:00. Więcej informacji można uzyskać od pracowników Wydziału Środowiska Urzędu Gminy w Brzeszczach – telefon 32/77 28 508 lub 32/77 28 557.

zdj. Ulotki roznoszone na terenie gminy Brzeszcze przez pracowników firm powołujących się na rzekomą współpracę z Urzędem Gminy w Brzeszczach.

(źr.fot.,Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj