30 września w jawiszowickiej sołtysówce odbyło się oficjalne otwarcie Izby Regionalnej. Stworzenie tego miejsca pamięci możliwe było dzięki staraniom członkin Koła Gospodyń Wiejskich – Jawiszowianki, które zostały opiekunkami “Piknej Izby’.  Na uroczystości obecni byl:  Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, Członkini Zarząd Powiatu Oświęcimskiego Teresa Jankowska, Sołtys Jawiszowic Łukasz Korczyk, były sołtys Jawiszowic Stanisław Sajdak, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kolasa, radni Zofia Wójcik i Ryszard Foks oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach Aleksandra Kącki.

“‘Pikno Izba’ pełni funkcje edukacyjno – poznawcze. Powstała, by ocalić od zapomnienia lokalne tradycje, obrzędy i zwyczaje. W specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach sotłysówki zgromadzono naczynia i sprzęt gospodarstwa domowego, meble, przykładowe ozdoby oraz stroje sprzed kilkudziesięciu lat. W dużej mierze są to eksponaty podarowane przez mieszkańców Jawiszowic” – czytamy na stronie brzeszczańskiego Urzędu Gminy.

Izbę Regionalną “Pikno Izba” będzie można zwiedzać w poniedziałki w godzinach od 13.00- 16.00, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym do przewodniczącej KGW p. Anny Fajfer (tel. 604 945 330).

(źr., fot. brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

  1. Co komu po bibliotekach, które od lat nie aktualizują zbiorów. Nowości Tam jak na lekarstwo. Jedzcie do Osiwięcimia to zobaczycie jak wygląda nowoczesna biblioteka z prawdziwego zdarzenia

    2
    2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.