Na przełomie lipca i sierpnia komórka badawczo-analityczna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego przeprowadziła Badania Opinii Małopolan, dotyczącą skutków panującej pandemii koronawirusa. 

W sumie zrealizowano ponad 3000 ankiet telefonicznych, po 500 w każdym z sześciu podregionów.

Pełne zestawienia będą zamieszczone w całościowym raporcie badawczym, który zostanie wkrótce opublikowany na stronie Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego.

Przekrojowy skrót najważniejszych wyników badania można znaleźć TUTAJ

A oto kilka z najważniejszych danych, zamieszczonych w raporcie z badania:

 1. 57% Małopolan pozytywnie ocenia obecną sytuację finansową swojego gospodarstwa domowego.
 2. Niemal 60% respondentów stwierdziło, że sytuacja finansowa ich gospodarstw domowych w porównaniu ze stanem sprzed pandemii nie uległa pogorszeniu, w tym niemal 6% wskazało na jej poprawę.
 3. Ponad 47% pracujących Małopolan jest sceptycznie nastawionych do sytuacji w zakładzie pracy w porównaniu z sytuacją sprzed pandemii, z czego co dziesiąty twierdzi, że sytuacja ta zdecydowanie się pogorszyła.
 4. Ponad 1/3 pracujących Małopolan liczy się z możliwością utraty obecnej pracy z powodu
  zwolnienia, bankructwa, upadku bądź likwidacji zakładu w związku z pandemią.
 5. Niespełna 18% pracujących respondentów zadeklarowało, że w wyniku pandemii ktoś z ich gospodarstwa domowego stracił pracę lub przestał zarabiać.
 6. 44% pracujących Małopolan korzystało z pracy zdalnej w trakcie pandemii.
 7. Ponad połowa Małopolan (52%) twierdzi, że wprowadzone przez rząd obostrzenia
  przeciwdziałające negatywnym skutkom pandemii łagodzone są zbyt szybko.
 8. 72% Małopolan popiera dalsze utrzymanie działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa (tj. noszenie maseczek, zachowanie dystansu fizycznego).

(źr. powiat.oswiecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.