Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie wyniesie 225.000,00 zł, zaś wkład budżetu Gminy Brzeszcze to 90.000 zł. Tak w skrócie przedstawia się podpisana przez Gminę Brzeszcze umowa o dofinansowanie zadania: „Program Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie gminy Brzeszcze – etap III ” w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” edycja 2018.

Umowa podpisana została 17 września w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W ramach inwestycji wymienionych zostanie 30 sztuk nieekologicznych węglowych źródeł ciepła na nowoczesne kotły gazowe kondensacyjne, co pozwoli na redukcję emisji równoważnej w ilości 18.399,24 kg/rok.

(źr., fot.  brzeszcze.pl)

 

15 KOMENTARZE

 1. A kiedy wprowadzony będzie program dla mieszkańców którzy całe życie postępują ekologicznie ,ponosząc ciężar finansowy,starając się o czyste środowisko,obecne programy „biją” ich w plecy,wspierani są cwaniacy,nieudolni,kombinatorzy,za zanieczyszczanie środowiska powinny być kary a nie wsparcia finasowe

  • Nagle? To jest etap III – ten program od 3 lat realizują! Wiem bo sam dostałem w zeszłym roku dotacje na piec. A że teraz infobrzeszcze o tym pisze, to co to ma do rzeczy??

   • Jeśli skorzystałeś to napisz ile !
    I odnieś to do kosztów rynkowych.
    Wiele osób potrafiących dobrze liczyć swoje pieniądze twierdzi, iż nie jest to opłacalne dla nich bo:
    Trzeba kupić “kociołek” z listy którego cena – tak dziwnie się składa- jest wyższa o kwotę dotacji od pieca z poza listy o tych samych parametrach.
    Pewnie zbieg okoliczności, ale …

   • No ma to do rzeczy że cały rok nic nie piszą … a nagle przed wyborami chwalą się co tak wielkiego dla mieszkańców robią… A może trzeba by pochwalić się wynikami kontroli RIO (Rejonowa Izba Obrachunkowa) i jakie nieprawidłowości zostały wykryte.

    • Info Brzeszcze teraz dużo pisze o tym, co na stronie urzędu gminy jest na bieżąco cały czas pokazywane. Zajrzyj tam do “aktualności””. Pretensje miej do redakcji, że nagle teraz taka “aktywna” i przedrukowuje jak leci wszystko ze strony gminy. A skoro umowa na dotacje do wymiany pieców została podpisana w połowie września , to kiedy wg ciebie mieli o tym poinformować – za pół roku??

     • Brzeszczanko odpowiedz na drugą część mojego komentarza…widzę że wiesz o co chodzi w UG więc proszę …

    • “Wykryte” zostały bzdety niewarte uwagi, nikt rozsądny się tym nie zajmuje. Ale przed wyborami musi być temat. Nawet takie idiotyzmy, jak sugerowanie przekrętów ws pieców. Poszukajcie czegoś, co nas zainteresuje.

 2. Niech policzę:
  225.000,00 +90.000,00=315.000,00 zł
  Z tego będzie dofinansowanie 30 kotłów gazowych z tego by wyszło dofinansowania 10.500,00 zł do każdego kotła.
  Średnia cena kotła gazowego to 6.500,00 zatem należy zadać ptranie:
  To będzie beneficjentem tych 4.000,00 zł ?

  Kiełbasa wyborcza czy pasztet ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.