Najpierw była zbiórka do puszek po mleku dla dzieci, potem kwesta w ponad 50 szkołach i 1100 poduszek w jednym czasie, kolorowanki z zakładu karnego i darowizna z Norwegii, a dziś?

“Mamy 9. edycję i prowadzimy zbiórkę na terenie całej Polski, dzięki współpracy z międzynarodową firmą handlową” – przyznaje pomysłodawca akcji, brzeszczanin, Rafał Andreas.

Poduszka dla Maluszka, to ogólnopolska akcja charytatywna, od 9 lat skupiająca wokół siebie ludzi otwartych, chętnych na dokonywanie zmian, empatycznych i serdecznych. To idea, w ramach której gromadzone są środki finansowe na zakup nowego wyposażenia dla szpitalnych oddziałów dziecięcych oraz nowe kolorowe poduszki-przytulanki dla dzieci dla przebywających tam dzieci. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej „Splot”.

Zbiórka środków finansowych odbywa się co roku na przełomie listopada i grudnia tak, aby przez cały magiczny świąteczny okres specjalny Poduszkowy Korowód Św. Mikołaja mógł odwiedzić tych najmniejszych pacjentów w szpitalach.

Wyjątkowy orszak dociera do szpitali w wielu miejscowościach. Podczas tych wizyt dzieci otrzymują kolorowe poduszeczki z wielkiego mikołajkowego worka, a pomocnicy- skrzaty rozdają garściami pyszne smakołyki, owoce, kolorowanki i zabawki. Tylko w roku 2018 odbyły się wizyty w 13 oddziałach.

“Coroczny korowód mikołajkowy to chwila, na którą czekają zarówno mali pacjenci jak i lekarze. W grudniu każdy z nas potrzebuje ciepła, miłości i przytulenia. To wszystko daje poduszka, ta kolorowa i radosna” – czytamy na stronie poduszka.org.

Sam inicjator podkreśla, że dziewięc edycji akcji dało mu sporo radości i listę powodów do nieskrywanej dumy…

“Jestem dumny, bo nie znam żadnej lokalnej akcji, która zyskała takiego partnera i stała się ogólnopolska. Jestem dumny, bo to ludzie stworzyli historię tej akcji. Jestem dumny, bo wartości, które były z nami na początku nadal są żywe. Jestem dumny, bo co roku angażuje się coraz większa społeczność. Jestem dumny, bo żyje w kraju ludzi otwartych i chętnych na zmiany. Jestem dumny, bo trwa 9 edycja mojej akcji Poduszka dla Maluszka Jestem dumny, bo akcję prowadzą 4 osoby, a nie całe ministerstwo…” – zdradza Rafał. 

Nie tylko poduszki, będące symbolem akcji, ale również kołdry, pościele i koce trafiają do oddziałów, do których przybywa akcja.

“Współpraca z naszymi partnerami umożliwia nam zakup doposażenia w najlepszych cenach, dzięki czemu dodatkowo wymieniamy krzesła, komody, wyposażenie AGD/RTV, stoły, prześcieradła, kupujemy oczyszczacze powietrza czy wentylatory. Skupiamy się nad podniesieniem jakości wyposażenia oddziałów, w których sprzęt i umeblowanie sięgają czasami nawet lat 80-tych” – wyjaśniają organizatorzy.

Dla lekarzy najważniejsze jest, by pacjent- szczególnie ten mały, miał warunki komfortowe i przyjazne. Chcemy tworzyć oddziały kolorowe, profesjonalne i nowoczesne- to misja, którą Poduszka dla Maluszka sukcesywnie realizuje od kilku lat.

Zachęcamy do włączenia się do akcji i wsparcia wspaniałej inicjatywy mieszkańca naszej gminy.

(źr., fot. poduszka.org.)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj