Od kilkudziesięciu godzin strażacy walczą ze skutkami ulewnych deszczy i wezbraniami na rzekach w naszej gminie. Podtopione domy, zalane piwnice i drogi- to najczęstsze wezwania do których wyjeżdżają strażacy.

„Obecnie sytuacja się stabilizuje. W dalszym ciągu prowadzimy działania w Jawiszowicach, Brzeszczach i Przecieszynie. W akcji ratowniczej biorą udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Brzeszcze. Dodatkowo do działań ściągnęliśmy z Wojewódzkiego Magazynu Powodziowego dwie pompy wysokiej wydajności”- mówi Adrian Walczyk, zastępca Komendanta Gminnego OPiP

W związku z sytuacją powodziową w dniu wczorajszym Gminę Brzeszcze wizytowali Wice Wojewoda Zbigniew Starzec oraz Wice Starosta Paweł Kobielusz oraz radni powiatowi i gminni.

Na bieżąco sytuacje monitoruje Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, który odpowiada za kierowanie Zarządzeniem Kryzysowym na terenie gminy.

„Myślę że najgorsze już za nami. Woda w Wiśle opada. Cały czas monitorujemy sytuację na rzekach. Strażacy zabezpieczają zagrożone budynki i wypompowują wodę z rozlewisk. W dniu dzisiejszym (23.05.2019r.) wprowadziłem pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Brzeszcze. Cały czas pracuje Zespół Zarządzania Kryzysowego- jesteśmy w stałym kontakcie z PCZK w Oświęcimiu oraz Państwową Strażą Pożarną”- mówi Radosław Szot, Burmistrz Brzeszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.