Szefowie Tauronu Wydobycie zawiadomili komendę w Jaworznie o oszustwach przy dostawie noży do kombajnów, a także kradzieży tego sprzętu z kopalni Brzeszcze.

Tauron Wydobycie wchodzi w skład Grupy Tauron, której największym akcjonariuszem jest skarb państwa. Spółka powstała w 2005 r. jako Południowy Koncern Energetyczny, a w 2014 r. zmieniła nazwę na Tauron Wydobycie. Początkowo miała dwie kopalnie: Janina i Sobieski. W 2016 r. przejęła od Spółki Restrukturyzacji Kopalń przeznaczoną do likwidacji kopalnię Brzeszcze. W 2015 r. w czasie kampanii wyborczej o obronę zakładu walczyła Beata Szydło, kandydatka PiS na stanowisko premiera.

Kiedy już została szefem rządu, górnicy z kopalni Brzeszcze powitali ją tam entuzjastycznie. – Los kopalni Brzeszcze jest symbolicznie odnoszony do sytuacji całego polskiego górnictwa. Ono jest potrzebne polskiej gospodarce – mówiła im Szydło.

Dziś Tauron Wydobycie ma poważne problemy finansowe, jego kopalnie są nierentowne, a kilka miesięcy temu zaczęto nawet spekulować, że aby przetrwać, spółka musi sprzedać jeden z zakładów.

Fałszowano dokumenty związane z dostawą sprzętu?

Teraz kierownictwo Tauronu Wydobycie zawiadomiło Komendę Miejską Policji w Jaworznie (siedziba spółki mieści się w tym mieście) o podejrzeniu popełnienia kilku przestępstw w kopalni Brzeszcze. Jedno z nich ma związek z realizacją umowy na dostawy noży styczno-obrotowych do kombajnów ścianowych i chodnikowych.

Z zawiadomienia wynika, że „w ramach realizacji wyżej wymienionej umowy do Tauron Wydobycie S.A były dostarczane noże o innej specyfikacji niż te, które zostały określone w umowie. Ponadto ilość rzeczywiście dostarczanych noży była niższa od tej, jaka wynikała z zamówień oraz dokumentów potwierdzających odbiór. Oznacza to, że prawdopodobnie doszło do sfałszowania dokumentacji”.

Według kierownictwa spółki zawarto umowę na dostawę 1415 noży o wartości 64 tys. zł, natomiast odebrano tylko 1040 noży. Pracownicy kopalni potwierdzili jednak odebranie całości zamówienia. W zawiadomieniu spółka wskazała, kto w kopalni odpowiadał za realizację tego kontraktu.

Noże znikały, choć nie fedrowano

Dodatkowo pracownicy spółki wykryli ponadnormatywne zużycie noży kombajnowych na oddziale G1 kopalni Brzeszcze. Tylko w sierpniu pracownicy tego oddziału pobrali z magazynu 500 noży na potrzeby realizacji robót w ścianie 125. Problem w tym, że w tym czasie nie prowadzono tam eksploatacji. – Istnieje podejrzenie, że noże zostały pobrane celem ich przywłaszczenia, a nie dla potrzeb Zakładu Górniczego. Mając na uwadze powyższe informacje, wnosimy o wszczęcie postępowania w przedstawionej sprawie – czytamy w przesłanym policji zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Co było podstawą jego złożenia? „Wniesiono je po przeprowadzeniu okresowej kontroli realizacji umów w zakresie dostarczania elementów eksploatacyjnych dla zakładu górniczego Brzeszcze i wynikających z niej zastrzeżeń” – napisał nam zespół strategii i komunikacji Tauronu Wydobycie.

Policja już zajęła się sprawą. – Przyjęliśmy zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa i pod koniec października przekazaliśmy do komisariatu w Brzeszczach jako jednostki właściwej do prowadzenia tej sprawy – powiedział nam aspirant sztabowy Michał Nowak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Źródło: wyborcza.pl / Marcin Pietraszewski

103 KOMENTARZE

 1. Excellent creating is actually important in an argumentation. Nevertheless, good creating may not make up for a paucity of concepts or ideas. Pretty the contrary, a crystal clear discussion consistently subjects weaknesses. Each technological phrase used in an argumentation needs to be actually specified either by a referral to a formerly published interpretation (for conventional phrases along with their usual definition) or even by a specific, explicit definition that seems before the phrase is used (for a new condition or even a common phrase utilized in an unique technique).

  https://www.ukdissertations.net/dissertation-methodology/

 2. When I originally commented I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I get 4
  emails with the exact same comment. There has to be an easy method you can remove me from that service?

  Thanks!

  P.S. If you have a minute, would love your feedback on my new website
  re-design. You can find it by searching for «royal cbd» — no sweat if you can’t.

  Keep up the good work!

 3. Bolesna prawda. W obecnej sytuacji ekonomicznej Tauron Wydobycie oraz ustaleń ekologicznych UE jedynym rozsądnym wyjściem jest wygaszenie kopalni. Należy to mądrze zrobić wysyłając na emerytury, świadczenia przedemerytalne, czy alokacje do zdrowych kopalń ( o ile takie są!) Brzeszcze na tym tylko skorzystają, z powodu braku szkód górniczych, będzie teren na inwestycje z infrastrukturą. Wydobywanie węgla z kopalni z nadkoncentracją zagrożeń przeczy zasadom ekonomii jako że w portach ARA cena takiego węgla wynosi ok. 52,75USD za tonę czyli 3,83 PLN razy 52,75 = 203,01 PLN za tonę węgla. Gdzie w Polsce za takie pieniądze kupisz nawet miał węglowy.

 4. Górnicy również są odpowiedzialni za obecny stan kopalni…znam wielu takich co się śmieją że zjezdżają, poplątają sie 2 godziny i na wyjazd…Jeden z wentylacji mi powiedział że smażą sobie jajecznice w robocie…kradną co popadnie sami…a potem chcą dodatki i Bóg wie co.

  18
  3
 5. Wierzę, że na ZG Brzeszcze, związki zawodowe są odpowiedzialne.
  Nie służy Kopalni wzajemne przepychanki strony społecznej.
  Panowie ZZ na rynku jest bardzo mało menadżerów,
  Coś poszło nie tak
  Odpowiedzialni ludzie powinni usiąść do stołu,
  mam tu na myśli stronę społeczną i Wiceprezesa który został zmuszony do złożenia rezygnacji.
  Panowie czasami trzeba dumę schować w kieszeń i zawalczyć o cele wyższe, zawalczyć o wspólne dobro.

  13
  11
 6. Pan Duda, popadł w konflikt ZZ, które, bardzo szybko narobiły sztucznego zamieszania. Prawda jest taka, pracownicy Kopalni od Dozoru wyższego po dozór niższy, oraz pracownicy dołowi, wiązali z wiceprezesem, duże nadzieje na lepsze jutro. Mamy już dość ludzi niekompetentnych, potrzebujemy kogoś kto nieda sobie dmuchać w kasze, kto potrafi swoje obowiązki oddzielić od strony społecznej. Chcemy lepszego jutra, potrzebujemy stabilizacji, chcemy rano iść do pracy pewni, że nasz zakład jest dobrze zarządzany, potrzebujemy spokoju.

  11
  13
  • Witam.Kopalnię trzeba zamknąć, jest trupem. Tych programów naprawczych było milion dwieście.Dobrze o tym wiesz.Co miesiąc płace rachunek za prąd i dokładam się do twojej nikomu niepotrzebnej dobrze wykonanej roboty.ZIOM Z BRZESZCZ

   11
   18
   • Aby ta dyskusja miala sens trzeba przeanalizowac wyniki finansowe za ostatnie lata, i perspektywy rozwoju. Opowiesci kto pija a kto kradnie to tylko zaslona dymna.

    7
    1
   • A mnie podoba się węgiel z Rosji i Kolumbii. Po co narażają się nasi górnicy jak to samo możemy mieć z innych krajów. Budują elektrownie Ostrołęka. Popatrzcie na mapę skąd maja bliżej do węgla. Utrzymanie u nas kopalni to korzyść 40% dla związków, 30% dla państwa, 30% dla zwykłych górników. Jak już mamy coś importować to lepiej jak to bedzie gaz ziemny niż węgiel i kombinować jak go ujarzmić (czytaj: nazwać go – ekologiczny).

    8
    4
   • Kopalnia przynosi straty od ponad 10 lat i niestety nie ma przesłanek, że to się może zmienić. Żadne programy naprawcze już nie pomogą, za późno… Skala zaniedbań za duża, dawno przekroczono punkt krytyczny. W dużej mierze za obecny stan ponoszą odpowiedzialność ZZ, które stale wtrącały się do zarządzania. Duda i jego los to ostatni przykład, ale przecież nie jedyny.
    Obecnie żaden też poważny menadżer/dyrektor nie podejmie się takiego zadania, bo straci dobrą opinię a klęska jest przesądzona. Sprawa rozwiąże się w po nowym roku, góra w najbliższych dwóch latach, bo nadchodzi duże tąpnięcie w całym górnictwie. Tauron już nie wyrabia z dosypywaniem kasy, a likwidacja Ministerstwa Energii wskazuje na zmianę podejścia rządzących do węgla. PIS dał szansę górnictwu, ale wygląda że ostatnią. Nasza kopalnia nie wykorzystała tej szansy, smutne…

    17
    2
    • PIS dał szanse obsadzając na stanowiskach ludzi niekompetentnych czyli sami do tego doprowadzili. Tak idiotycznie wydanych pieniędzy an inwestycje jak na Brzeszczach to chyba żadna kopalnia nie miała. Ale ogólnie masz rację, już teraz nikt nie da tej kopalni drugiej szansy.

     9
     1
     • Wszyscy wiemy kto był i jest lokalnym “kadrowym”. Ktoś zachciał się sprawdzić w biznesie, ktoś mu na to pozwolił i mamy co mamy…

      11
  • Cieszyłem się, że Dude odwołali. Teraz żałuje. Trzeba było mu pozwolić zwalniać ludzi za L4. Bo większość tej patologii to Sierp. Dzisiaj byłoby po problemie. Odwołanie go to był błąd.

   11
   2
 7. Sprawa Zg Brzeszcze to tylko wierzchołek góry lodowej. A co powiecie na to, że Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej robią sobie wycieczkę do Francji, pani Jankowska dostaje dotacje na spacery po lesie (oczywiście wszystko otoczone bajeczkami historycznymi i samorządowymi). I wszystko relacjonowane na faceboku jakby to było takie naturalne. I kto za to płaci? A inwestycje gdzie? A przygotowania do wykorzystania drogi S1 jako impulsu do rozwoju? Co dalej z kanalizacją w Gminie Brzeszcze itp.? Dalej nie wiemy co robić z obierkami z ziemniaków i ogórków, co dalej ze śmieciami.

  23
  9
  • Droga S1 nie będzie impulsem do rozwoju Brzeszcz. Droga będzie wybudowana po zachodniej stronie Brzeszcz, a tereny poprzemysłowe wraz z bocznicą kolejową są po stronie wschodniej.
   Jak ktoś będzie chciał zainwestować, np. w centrum logistyczne, po wybudowaniu drogi S1 to na Woli będą lepsze warunki do inwestowania.

   Górnikom zawdzięczamy, że nie będzie realizowany najbardziej korzystny dla przyszłości Brzeszcz wschodni wariant drogi S1.

   22
   9
   • Witam.Logik nie mieszaj ludziom w głowach. Wariant wschodni S1 przez Przecieszyn, był już na początku odrzucony. Wariant S1( wzdłuż torów)który tworzyłby zachodnią obwodnicę Brzeszcz zablokowali związkowcy z kopalni, którzy pod hasłami obrony miejsc pracy, bronili swoich stołków. Najlepiej wyjdzie na tym Gmina Miedźna, bo będzie miała prawie dwa węzły drogowe Brzeszcze i Wola. Mają tereny inwestycyjne.” Nie zamykajcie kopalni, bo będzie ja na Woli” przekonywali związkowcy.Za kilka lat Brzeszcze będzie”Sypialnią i dostawcą taniej siły roboczej dla fabryk wybudowanych w Gminie Miedźna.

    19
    5
  • Widziałem te zdjęcia, myślałem że to tajny zlot rodziny B, na stronach Brzostu ani słowa o tym wydarzeniu a wielu jest w Brzeszczach miłośników historii

   4
   3
 8. Kolego Skin poczekaj, wszystko jest już szykowane, za niedługo będą aresztowania teraz zgromadzają dokumentację na temat pobierek których nie było a firma kasę trzepała. Dyrektor G który jest na chorobowym jak wróci to dostanie Art.52, tak na zebraniu powiedział Cudny. Za niedługo wszyscy zobaczą jakie będą robione czystki na kopalni.

  16
  1
  • Bzdury i Brednie nic z tego nie będzie, zbierają dokumentację – zbiorą i pójdą. Sztuczne zamieszanie i sztuczna afera – NIC Z TEGO NIE BĘDZIE

   4
   1
 9. Jaką Duda korupcję wykrył? Nie było żadnego wyroku w tej sprawie, a sierpuchy już wiedzą… Mało tego. Czy kogoś za to zwolnili? Bo chyba ani pan z inwestycji, ani mechanik ani dyrektor wypowiedzenia nie dostali? Ciekawe. Na razie jedynym zwolnionym jest nadsztygar wentylacji przez to że się pomylił i podpisał jedną kartke za dużo. A ten co taki naciągacz miał być, skreslony z ratownictwa i tyle. Z tych wszystkich donosów będzie tyle, że Ci co naprawdę kradli (jeżeli kradli?!) mogę iść na emerytury, a rykoszety poleca bo ktoś musi dostać. Nic to nie zmieni, skrzywdzi tych co wykonywali polecenia, obsmaruje górników i brzeszcze, da argumenty tym co nas nienawidzą i tyle. Panie Bury, dziękuję! Dzięki Panu mamy swoje 5 minut. Wolałbym 5tyś ton bo to przynajmniej daje jakąś nadzieję. A to co się teraz dzieje, tą nadzieję odbiera. Min dzięki Tobie. CHWYĆCIE SIĘ KURWA ROBOTY!!! A nie polityki.

  9
  10
 10. Wywalić emerytów z władzy ,nadsztygarow którzy do tego doprowadzili ,firm jak i pracowników emerytów którzy niszczą kopalnie takim typom nie zależy na robocie tylko na kradzieży żeby się wzbogacić nachapac kur.. jeba.. on ma w dupie bo jak kopalnia upadnie to cwel emeryturę ma zapewnioną człowiek któremu zależy na kopalni nie dopuścił by się takich rzeczy won ZLODZIEJE ludzie premi nie mają za metry itp bo trzeba spłacać długi mam nadzieję że jest jeszcze ktoś u władzy mądry co podejmie odpowiednie kroki

  13
 11. Tauron. Wydobycie musi kierować facet bez układów wewnętrznych.
  Dlatego uważam, że błędem było odwołanie Wiceprezesa, musi ktoś w końcu zakończyć drenaż spółki, bo inaczej wszyscy skończymy źle.
  Z tego co tu czytam, Prezes zaczyna układać się że stroną społeczną, powołując drobnego pijaczka na kopalnie Brzeszcze, twierdzi, że to jego człowiek zaufany a więc panie Prezesie to nie pana człowiek, tylko ludzi którzy w zamian za poparcie pana osoby, zażądali powrotu Pana “P”.
  Kim jest dla Pana Dyrektor??
  Jak na jego ręce ma patrzeć mizerny znawca górnictwa, owiany sławą smakosza alkoholu w trakcje pracy.
  Drodzy pracownicy kopalni, niestety,
  DUDA MUSI WRÓCIĆ!!!!

  16
  5
 12. Problem tkwi w tym że pewien wysoko postawiony człowiek wpadł na pomysł kupna noży do kombajnu ścianowego w cenie kilku do alpiny. Nikt pary nie puścił więc sprawa wygląda jak wygląda

 13. Policjant, ksiądz, pisowiec i kórwa w tym mieście i w każdym innym trzymają się razem i choćby ukradli całą kopalnie jutro beata to zatuszuje

  18
  6
 14. Panowie i Panie ja napiszę krótko.
  Na ZG Brzeszcze nie chodzi o węgiel czy go będzie 1000t czy 5000t to nie ma znaczenia.
  Hmm 🤔 więc o co chodzi?? Odpowiadam.,
  Aby tłuste świnie które są przy korycie żarły, żarły i żarły, żygały i żarły to co wyżygały i dalej żarły

  34
 15. Witam. Tauron Wydobycie to trup na “kroplówce” TAURONU. Po opiniach można mieć obraz, że jeden drugiemu skacze do gardła.Doszło nawet do kłótni na “NOŻE” kombajnowe.Ostatnie wybory samorządowe i parlamentarne wygrało PiS które nie pozwoli “nic złego” zrobić kopalniom. Dalej będą tłuste koty, bitwy na ‘noże” kombajnowe, “lewe” zjazdy, dalej będzie trwał ten kabaret. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ.

  21
  5
  • I tu kolego Ziom się z Tobą zgadzam, musi przyjść nowa miotła z silną i zdecydowaną ręką aby to gówno posprzątać, oraz oczyścić z korupcji.

   13
   1
 16. Jedna kobieta sie stresuja. Moze sie faktycznie nadawala moze przepracowala bez l4. Jakie 2 lata pracowala bez problemu swieta nie bronila sie swoimi plecami,nie jak inne co dwa miechy l4 lub jakies zaswiadczenia od lekarzy przynosza i strasza kierownictwo ze pojde do zwiazkow lub jak niektóre doswiadczone panie z skoku ktos sie interesowal jak sie dostały moze Sierpien 80 ruszy z tematem kogo to koleżanki moze pana dyrektora kalifaktora ??? Lub wyżej jego szefa z S ludzie prosze was obudzcie sie brak info mieli kogo wczesniej wsadzali na stołki i na dół zwachole??? Znam ta kobiete osobiscie i zasluguje na przyjecie tylko czy sie oplaca w firmie ktora upada ??? teraz tak prosperuje kopalnia z tymi ludzmi w rurkach.Wazne że tata placil składki lub wykazal sie w zwiazku ch.j z tym ze nie podniesie nawet filarowki 😛a moze jeszcze bo widze ze jedyny ZWIĄZEK na kwk zajmie sie jeszcze pzu wiecie o co chodzi gdzie i na jakie konta idzie kasa moze tez zalozcie fundacje 😎😝
  My was wspieramy tylko sie wszyscy boja w biurowcu ze straca prace jak zaczna za duzo mowic ciagcie to dalej a na pewno do was zawitamy pozdrawiam S80 i jak to mowią niereprezentatywny zwiazek ktory tak na prawde zawsze syf ujawnial i dlatego jest dla was nie wygodny

  12
  7
 17. Byłem na spotkaniu w czwartek z Prezesem Cudnym i byli tam przedstawiciele strony społecznej, przodowi itp.,a w szczególności Szefowie z Solidarności i kadry. Słuchałem przez cały czas tej merytorycznej rozmowy….aż w pewnej chwili dostałem szoku z braku reakcji szefów Solidarności i kadry, kiedy Pan Prezes Cudny poruszył temat wybierani tzw.”S” za soboty. Że on jest przeciwny wybieranu “S” za przepracowane soboty i dawaniu pracownikom dnia wolnego w tygodniu, że ludzie mają za sobotę mieć płacone tak jak w dni świąteczne, a jak chcą mieć wolne w tygodniu to muszą brać swój urlop teryfowy w pierwszej kolejności, chyba że jak już nie posiada urlopu – czyli się z niego wypstryka to wtedy dopiero może wziąść tzw. “S” i Pan prezes pod takim czymś podpisuje się obiema ręcami!!!! I tu właśnie dostałem szoku że panowie związkowcy zostawili tą sprawę bez żadnego echa i cicho siedzieli jak myszki pod miotłą, i jakoś tutaj kodeks pracy im pasuje i prezesa nie atakują że tak nie można robić bo jest bezprawne. A pare tygodni wcześniej właśnie w tej samej sprawie rospętali zajebistą wojnę w Tauronie, na kopalni a nawet pisali listy to Ministra że to jest pogwałcenie praw pracowniczych, łamanie Kodeksu Pracy a nawet wezwali PIP itp. Co się nagle stało że Ci panowie nagle zgadzają się z Prezesem, czyżby prawo się zmieniło w Palace? A może się troszkę podszkolili w prawie pracy u Pana prezesa? Cud po prostu cud się stał. Także panowie górnicy sami musicie wyciągnąć wnioski, czy oni są za wami czy przeciwko wam. Ale ja wiem jedno i nie dam im się omaić jako pracownik, że oni działają tak jak chorągiewka i tak samo szanują prawo- a może wasz już sprzedali? A że napisałem prawdę to możecie się zapytać przodowych którzy uczestniczyli w tym spotkaniu. Szczęść Boże

  19
  5
  • rozwiązaniem problemu, który pogodziłby obie strony byłoby wprowadzenie takiego systemu płac, aby pracownicy sami chcieli brać święta do zapłaty.

   12
   • System płac u Nas jest taki, ze ma zarobić każdy od nadsztygara w górę + “działacze” związkowi -reszta ma do dyspozycji Providenta, alb Wonga.com, bo już w normalnym banku nie mają zdolności kredytowej.

   • Stachu sobota właśnie tak wychodzi, można dać nawet wam premię dodatkową za soboty, tylko trzeba chcieć. Oni wolą dać kasę tym co nie jadą na dół tylko siedzą u góry. Przecież średnia płaca wynosi około 7800 zł na miesiąc bez sobót, to teraz sam pomyśl gdzie idzie tą kasą skoro wy nie zarabiacie. Gdzie są Ci wielcy związkowcy którzy tak wielce walczą o was i wasze płacę, a tak na marginesie jestem ciekaw ile oni zarabiają ?

    10
    3
 18. Na Dyrektora ZG Brzeszcze, Pana G, czeka art. 52 Tak w czwartek stwierdził na spotkaniu przodowych Prezes TauronWydobycie.
  Za niewłaściwe wykorzystywanie środków finansowych,
  Przykład pieniądze, które miały iść na fronty nowych pokładów ścianowych zostały przejedzone na pobierki których nikt nie nadzorował.
  Rodzi się pytanie, co robiły reprezentowane związki zawodowe na tej kopalni, że niedbały o los kopalni.
  Wiceprezesa i Dyrektora linczowano za zabranie tak zwanych “S”. Głośno mówił o tym Przewodniczący Solidarności na ostatniej masówce.
  Na owym spotkaniu prezes stwierdził, że obiema rękami podpisuje się podtym aby górnicy brali pieniądze za przepracowane weekend w pierwszej kolejności, aby korzystali z urlopu a w przypadku gdy górnik nie ma urlopu, dopiero może skorzystać z “S”
  O dziwo związki reprezentatywne zostawiły to bez komentarza.
  Pytam o co kuźwa na tej kopalni chodzi????

  14
  2
  • Ja też byłem na tym spotkaniu, i jak usłyszałem od Prezesa że ściąga na kopalnie Brzeszcze swojego zaufanego człowieka żeby porobił porządki na kopalni to dostałem szoku termicznego. A jak usłyszałem nazwisko tego jego zaufanego człowieka to dopiero dostałem podwójnego szoku termicznego aż mnie zatkało. Więc pytam się Pana Prezesa jako pracownik kopalni, bo sobie sprawdziłem kto to jest ten zaufany jego człowiek i oczom nie wierzyłem? Panie Prezesie jeżeli Pan dajesz człowieka którego sam Pan zdegradowałeś i ściełeś mu lęb na kopalni Janina za złe prowadzenie zakładu górniczego, to dlaczego go dajesz do nas na Kopalnie, po to żeby zajechał następną kopalnie, a w dodatku okazuje się że jest pijakiem- i to jest człowiek zaufany dla Pana prezesa? To jest po prostu chore i nie normalne, aby takiego nieudacznika z powrotem awansować. Skoro on jest dla prezesa człowiekiem zaufania to niech go zatrudni jako lokaja w swoim domu, skóra tak mu ufa a nie na kopalni. Jednym słowem porażka. I tu jakoś panowie pikieta i MASÓWEK nie robią, czyli im pasuje.

   15
   2
 19. Ja chciałbym zadać pytanie koledze z S80 :

  Ile ton węgla więcej wydobyła Twoja kopalnia dzięki twoim zadziałaniom ?
  Ile załatwiłeś więcej pieniędzy dla ludzi (górników) ?
  Odpowiem Ci
  Zero czyli nic
  Nic więcej nie zrobisz ponieważ wałkowanie tego samego tematu w kółko pt. Afera ,cba ,Abw Studencki Kadra Kłysz -już się ludzia znudziło.
  Twoim prawdziwym motywem działania są tylko
  i wyłącznie ludzie i ich składki a nie dobro zakładu.

  9
  13
  • Kopalnia Brzeszcze fedrowała do sierpnia tego roku niecałe 1000 tyś ton na dobę , a od września tego roku zaczęli fedrować średnio 4000 tyś ton na dobę jak przyszedł nowy Dyrektor, a i załoga przy nim zarabiała bo dostawał dodatkową premię za wydobycie i ludzie byli zadowoleni z wypłat, a teraz jak go nie ma to i kasa straciła się dla ludzi z wydobycia?…..więc proszę mi wytłumaczyć i załodze kto w ich miejsce bierzę tą kasę, skoro średnią płacą na Brzeszczach wynosi prawie 7880 zł na pracownika miesięcznie, oczywiście teraz załoga dowie się że średnia płacą na Brzeszczach uwidzi światło dzienne bo nikt im o tym nie powiedział. Więc kolego nie szukaj tematów zastępczych tylko zacznij pomagać ludziom aby żyło im się lepiej bo to oni są najważniejsi a nie wasze związkowe układanki na kopalni. A korupcja którą jest na kopalni to dobrze że ujżała światło dzienne a i pracownicy nie do końca powinni wierzyć Solidarności i kadrze. Czyli Ty kolego popierasz to co zrobił przewodniczący kadry, że niby był na szkoleniu ratowniczym a tak naprawdę to go nie było……..a dodatek 300 zł brał, choć mu się nie należał, i to twoim zdaniem nie jest wyłudzenie pieniędzy z funduszu płac….moim zdaniem jest- a twoim?. Zresztą został skreślony z ratownictwa za ten incydent i to nie pierwszy w jego wydaniu…….. i jakoś 300 zł dodatku nie oddał – i to też jest twoim zdaniem w porządku wedle uczciwej załogi tej kopalni- chyba nie do końca? Więc jak chcesz coś.pisać to pisz prawdę i nie siej propagandy wśród załogi, a załoga Kopalni chce właśnie wyjaśnień, i czy działacze.związkowi są w jakiś sposób w nie umaczani? Bo ludzią należą się wyjaśnienia to co się dzieje na Kopalni Brzeszcze i to szczere, a tobie widać to chyba pasuje.

   10
   2
  • Kazek Ty nierobolu związkowy popierasz złodziejstwo na kopalni, daleko takimi tematami nie zajedziesz. A złodziejstwo i tak ujrzy światło dzienne bo wszystkiego nie da się pozamiatać pod dywan, za daleko to wszystko zaszło? Pamiętaj ludzie prędzej czy później przyjdą po rozum do głowy i nie dadzą wam się tak szybko omamić i was rozliczą? A załogę pamiętajcie mamy mądrą, nie zapominajcie o tym?

   9
   2
  • Ja tobie odpowiem, za Dyrektora W, kopalnia zaczęła sypać między 4 a 5 tyś na dobę, wystarczyło, że się stracił na L4 i do władzy doszły wasze asy zaczeliście sypać po 300 ton, teraz znów kopalnia zaczyna sypać i pytanie dlaczego?

   11
   1
 20. Szanowny Panie Szarfisto
  Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć i udowadniać
  w jaki sposób załatwiłeś Pan prace (żonie kolegi ) bez rekrutacji z sugu na kopalnie z tym krysztalowym vice prezesem którego tak kochasz I szanujesz.
  (W poprzednim zakładzie pracy Pan Duda mocno był związany z S 80 i dlatego tak go bronisz .
  nie jest tajemnica ze to jeden Z WAS SIERPUCHOW).

  Zanim
  ZaczniESZ Pan oceniać i pluc na innych zacznij od siebie i pierwszy uderz sie w pierś ze jestes czysty jak łza…. chyba nie do końca Tak jest!
  Pozdrawiam

  9
  10
  • Dokładnie tak było jak piszesz już Owa Pani była na szkoleniu gdy ktoś się zobligował i cofnął decyzję.

   Tak właśnie zalatwialo się tematy z vice prezesem.

   8
   6
   • Napiszcie ilu waszych kolegów siedzi po biurach i piją kawkę a zarazem nie jadą na dół tylko odbijają karty, jest to w porządku wedle pozostałej załogi która uczciwie jedzie na dół i pracuje po to żeby utrzymać rodzinę. Albo wasze żony lub żony waszych kolegów też są przyjmowane na kopalnie z wysokimi stawkami, a niektóre nawet siedzą w biurach a są prowadzone z Przeróbki. Więc Ty też się lepiej uderz w pierś. Od Ciebie na pewno jest litość czszczejszy jak łza, i przestań popierać korupcję a lepiej ją eleminuj razem z OLO, bo obydwoje jesteście siebie wart. I nie szukajcie nieprawdziwych informacji wysłanych z palca bo to załogi nie interesuje po to jest temat zastępczy. ZAŁOGĘ TERAZ INTERESUJE TEMAT KOPALNI BRZESZCZE I TO CO SIĘ NA NIEJ DZIEJE, I PROSZĘ WAS ABYŚCIE COŚ NA TEN TEMAT NAPISALI BO Z TEGO CO WIEM TO MACIE DURZĄ WIEDZĘ TYLKO UKRYWACIE? ALE LUDZIE I TAK WAM NIE ODPUSZCZĄ ZŁODZIEJSKIEGO TEMATU A CHISTORIA WAS ROZLICZY KOCHANI ZWIĄZKOWCY OD SIEDMIU BOLEŚCI.

    13
    4
    • Proszę o zbanowanie takich analfabetycznych wpisów. Jeszcze jakieś dziecko to przeczyta i zostanie upośledzone w kwestii posługiwania się językiem polskim jak autor powyższego wpisu. Tragedia!!! Zamiast na kopalnię należało by się udać do podstawówki.

     2
     3
     • Pylu, widzę, że facet pojechał tobie po gaciach, chciałbym abyś wiedział, że ludzie którzy są reprezantami strony społecznej, często kończyli podstawówki z pomocą Państwa 😎

 21. Dobrze że przyszedł Duda za vc-prezesa i zaczął czyścić skurwysyństwo i złodziejstwo na kopalniach Tarłonu Wydobycie. Bo co tam wyprawiane było i jest nadal to przechodzi ludzkie pojęcie, jak to wszystko mogło funkcjonować do tej pory. Oczywiście związkowcy a przede wszystkim Kadra przymykała oczy bo sami uprawiali geszeft, a ludzi mają za nic do tej pory. Górnika który ciężko pracuje trzeba szanować, a złodziei trzeba zamykać i to właśnie robił Pan Duda, zlikwidował bardzo dużą siatkę złodziei. Ta siatka złodziei jeszcze istnieje bo nie było dane panu Dudzie rozjebać ją do końca bo Związkowcy zaczęli robić szum i siać złą propagantę na temat Dudy aby nie wyszły na jaw inne konszachty z ich udziałem. Tutaj nikt nikogo nie atakuje panowie, tu chodzi o pracowników i ich rodziny aby ze spokojem mogli żyć, i że mają pewną pracę na kopalni. A ludzie którzy wiedzą o dużej skali korupcji powinni sami zgłaszać to na policji tylko po to żeby mieć spokojne sumienie, to się też dotyczy ZWIĄZKOWCÓW, co do ich sumienia to bym troszkę polimizował. STANOWCZE DOŚĆ KORUPCJI NA BRZESZCZACH!!!

  13
  4
 22. Jak może kopalnia dobrze proswerować skoro Prezes Cudny chce sprowadzić swojego człowieka który jest pijakiem, a z kopalni Janina go sam wyjebał, i to ma być Prezes. I gdzie jest Kadra, gdzie Solidarność, a może im się podobają takie ruchy prezesa likwidatora.

  12
  3
 23. Panowie mamy dość korupcji na Brzeszczach i ukrywanie złodziei, trzeba wszystkich winnych pozamykać do pierdła aby znowu zapadł ład i porządek na Brzeszczach, a ludzie w spokoju pracowali.

  12
  1
   • A może Ciebie trzeba zlikwidować razem z Kadrą, i nie popieraj złodziejstwa na kopalni, miej w sobie trochę honoru człowieku. A Sierpień trzeba chwalić za to że nie popiera złodziejstwa na kopalni tylko stara je się wyeliminować czego nie robią pozostałe ZZ bo tak jest im wygodnie lub są sami zamieszani. Miej honoru człowieku i starać się z tego fejsa.

    8
    11
 24. Zanim sprawa trafiła na biurko policjantów, byla już wyjaśniona. To jest kolejna zagrywka byłego wice prezesa i pana wice ministra, aby pokazać jakie to Brzeszcze nie są dojebane. Dziękujemy Sierpniowi80, że broni pana Dude na każdym kroku. Dzieki Wam panie przewodniczący tak kopalnia jest niszczona.
  Czy Ty nie widzisz ze ktos Tobą steruje?

  6
  6
  • Kolego nie broń złodziei, bo to nie służy kopalni. Broniąc złodziei to popierasz korupstwo na kopalni tak jak ZZ Kadra i Solidarność. A zresztą oni sami mają firmy w Tauronie.

   8
   4
   • Przecież to w szeregach Sierpnia zasiadają złodzieje 😀 Damianek W siedzi za kierowanie grupą przestępczą, starego Bace z mieszkania zawinęła policja po czym z bratem przesiedział pod jedną celą parę ładnych miesięcy, do tego napuszczany na niewinnych ludzi głupi Wąski, włamy, rozboje i jazda po pijaku. Przewodniczący stosujący metody, zastraszania byle by osiągnąć cel. Ile niewinnych osób dostało już rykoszetem za jego grę o Bóg wie co? Zaraz ta gra skończy się tak, że wszyscy wylądujemy na zielonej trawce. Przecież załoga zdaje sobie sprawę z tego co ten człowiek wyprawia i każdy nim szczerze gardzi.

    11
    6
    • Co ty ZGB za głupoty piszesz, napisz szczeże załodze jeśli potrafisz prawdę co wyprawiają działacze związkowi z Solidarności i Kadry i jakie geszefty robili i robią na kopalni Brzeszcze. Nas nie interesują sprawy prywatne, czy ktoś jeździ po pijanemu czy nie to jest jego sprawa a nie kopalni. Nas interesują nieprawidłowości na kopalni Brzeszcze jakie wykrył już prokuratura i CBA, o tym lepiej napisz i porozmawiaj z ludźmi bo to jest bardzo ważne. I przez to że na kopalni jest korupcja i wychodzą na jaw co raz to większe afery przy udziale związkowców z Solidarności i kadry, i przed to mogą zamknąć kopalnię. Zamiast zwalczać korupcję to jak widać ty ją popierasz!!!

     10
     2
  • Panie Lech co Ty kurwa za kłamstwa wypisujesz, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak pies nie ma co robić to sobie jaja liże, więc ty to samo zrób i nie wypisuje bredni.

   5
   2
  • Panie Lech kopalnie niszczy Solidarność z Kadrą a nie Duda, on tylko wykrył korupcję na kopalni i nie dał aby to dalej się działo, a takie patologię to niestety zaraz trzeba wyeliminować. A co by było gdy by Duda nie ujawnił nieprawidłowości w Tauronie i na kopalniach, pierwsi byście krzyczeli że wiedział a nie zgłosił tego- tak by było niestety. Wielki szacun dla Dudy że miał odwagę i wszystkie nieprawidłowości zgłosił do prokuratury, a takich osób jak on którzy mocno walczą z korupcją w górnictwie już nie ma niestety. A on nie jest takim człowiekiem że rączka rączkę myje i zagniatać wszystko pod dywan. A Ty Panie Lech widać popierasz i ukrywasz ludzi którzy okradają kopalnię. Brak tobie HONORU którego nie masz, WSTYD I HAŃBA DLA TWOJEJ OSOBY!!!!!!!!

   5
   4
 25. Czy aby na pewno wyjaśniona? A co robią trzy litery na naszym zakładzie pracy? Chcesz zamieść sprawę pod dywan? Widocznie masz z tego tytułu zysk. Prawda jest taka, że co niektórzy sta.. ą już w majty ale fason starają się trzymać do końca. Niestety może nie tak prędko ale wszystko wyjdzie na jaw.

  9
  2
 26. Rychło wczas, sprawa z września, dawno wyjaśniona, żadnego przestępstwa nie było. Znowu szum i bzdury od donosicieli. Oj Szarfisto, karma wraca.

  12
  8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.