Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą zwracać uwagę i eliminować kierowców, zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg.  Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, a także obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie tego weekendu będą obowiązywać  ograniczenia ruchu tych pojazdów. W dniu 30 maja w godzinach 18.00 – 22.00  oraz w dniu 31 maja 2018 w godzinach 08.00 – 22.00.

“Bezpieczne dotarcie do celu zależy w dużej mierze od samych użytkowników dróg. Apelujemy więc o rozwagę do kierowców jak i pasażerów. Ci drudzy, widząc ryzykowne zachowanie kierowcy na drodze, powinni reagować zanim dojdzie do tragedii. Należy jechać ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.  Ponadto w święto Bożego Ciała kierowcy powinni być szczególnie uważni, gdyż  po drogach będą się również poruszać procesje” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej Komendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.