Długo oczekiwana przez mieszkańców osiedla Paderewskiego inwestycja staje się faktem – urzędnicy gminny zdołali pozyskać ponad milion złotych dotacji, dzięki czemu  przebudowa drogi oraz chodników ruszy po wakacjach.

Na realizację zadania pozyskano ponad 1,12 miliona złotych. Środki pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.
“W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa drogi – nawierzchni drogowych, nawierzchni utwardzonych poboczy oraz chodników wraz z utwardzeniem fragmentów gruntów przyległych do tych nawierzchni. Dodatkowo przed blokiem nr 7 zaplanowano remont placu dla pieszych, a między blokami nr 13 i nr 8 planowane jest poszerzenie dojazdu do obsługi śmietników. Inwestycja obejmie także remont wodociągu oraz remont kanalizacji sanitarnej.  W ramach poprawy funkcjonalności oraz estetyki otoczenia zamontowane zostaną nowe ławki. W efekcie realizacji inwestycji droga uzyska status drogi kategorii gminnej publicznej klasy D” – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Całkowita wartość projektu, którego realizacja planowana jest do końca 2018 roku, wynosi 2.110.311,44 zł, z czego dotacja z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej to 1.124.174,00 zł, pozostała kwota tj. 986.137,44 zł pochodzi z budżetu Gminy Brzeszcze. Konkurs przeprowadził Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

(źr. brzeszcze.pl)

6 KOMENTARZE

  1. Witam. Remont dróg na osiedlu jest potrzebny, ale to będzie zrobione za cudzą kasę, bo gmina jest biedna jak mysz kościelna. Może ktoś mi powie ile kopalnia Zdzisia Filipa dołożyła się do budżetu Gminy?.Ciągle słyszę tylko ” Jakby nie pieniądze z kopalni” i “ile to kopalnia daje”. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  2. Czuć oj i to bardzo kiełbachą wyborczą…A może by tak porządkiem publicznym się zainteresować ..wakacje za pasem już piją gdzie popadnie i ludzi zaczepiają. Ile wraków samochodów stoi na parkingach i miejsca blokuje.

    • Czyli w roku wyborczym nie można remontować żadnych dróg, bo zaraz będzie że to kiełbasa wyborcza? Bez przesady – akurat ta ekipa rządząca drogi remontuje cały czas, a nie na potrzeby wyborów…

  3. Remont drogi dojazdowej do nowszej części osiedla- OK . W końcu. A co z chodnikami i parkingami ( pamiętającymi początek lat 80-tych ubiegłego wieku ) w starszej części osiedla ? Co z jakimkolwiek placem zabaw, boiskiem dla dzieci ??? Osiedle na którym mieszka 10 % całej gminnej populacji przez całe lata było pomijane przez wszystkich dotychczasowych burmistrzów przy planowaniu gminnych inwestycji. To kompromitacja wszystkich dotychczasowych radnych z Paderewa. Pamiętajmy o tym – wybory już na jesień !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.