W środę 19 maja w godzinach przedpołudniowych w Urzędzie Gminy w Brzeszczach zebrał się Sztab Kryzysowy Gminy Brzeszcze, zwołany przez Burmistrza Radosława Szota.

Podczas posiedzenia podsumowano prowadzone dotychczas działania związane z usuwaniem skutków podtopień oraz zabezpieczaniem wałów przeciwpowodziowych. Od wczoraj (18.05) na terenie całego Powiatu Oświęcimskiego obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Podczas posiedzenia, poprzedzonego poranną wizją w terenie, dokonano analizy bieżącej sytuacji, którą oceniono jako stabilną. Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej i Przeciwpowodziowej Adrian Walczyk poinformował o działaniach podejmowanych w ciągu minionych godzin przez gminne jednostki OSP.

Aktualny (19.05.2021 godz. 10:00  UTC) stan wody rzeki Wisły w punkcie pomiarowy w Jawiszowicach wynosi 652 cm. Utrzymuje się trend malejący.

Aktualny poziom wód Wisły można na bieżąco śledzić w serwisie pogodowym Tutaj

Podkreślono, że pomimo wstrzymania ciągłych intensywnych opadów deszczu poziom wód jest wysoki. W efekcie kilkudniowych opadów mozliwość wchłaniania wody do gruntu bardzo zmalała, co będzie powodować lokalne podtopienia. Sztab utrzymał decyzję o dalszym stałym monitorowaniu sytuacji i lokacji OSP ze sprzętem w newralgicznych miejscach.

W godzinach popołudniwych planowana jest kolejna wizja w terenie, w której udział wezmą przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

(źr., fot.Brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj