Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o powrocie obostrzeń w 19 powiatach w naszym kraju. W strefie ,,żółtej” znalazł się powiat oświęcimski.

Łukasz Szumowski zapowiedział, że obostrzenia obejmą powiaty, w których liczba nowych przypadków ciągle jest duża. Restrykcje powrócą w 19 powiatach, w tzw. czerwonych ma powrócić obowiązek noszenia maseczek w każdym miejscu. Trudniej będzie też uchylić się od zasłaniania ust i nosa – będzie do tego potrzebne zaświadczenie od lekarza.

Rozporządzenie wejdzie w życie od soboty. Od 1 września będzie też obowiązek posiadania zaświadczenia od lekarza o czynnikach, które uniemożliwiają noszenie maseczek.

W powiatach “czerwonych” wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów, targów i imprez kulturalnych, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności oraz zakaz działania siłowni i sanatoriów. Wrócić ma również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

W powiatach z największą liczbą zakażeń w weselach, pogrzebach itp. miałoby brać udział do 50 osób.

W powiatach “żółtych” w takich uroczystościach ma być ich maksymalnie 100. Jak zapowiedziano, w najbliższym czasie stworzony ma zostać rejestr takich wydarzeń jak m.in. wesela.

Zapowiadane zmiany obejmą również restaurację – w powiatach “czerwonych” i “żółtych” będzie mogła z nich korzystać 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W powiatach “czerwonych” zamknięte mają zostać kina – w “żółtych” w seansach będzie mogło uczestniczyć do 25 proc. publiczności.

Kolejne regulacje odnoszą się do kościołów – w powiatach “czerwonych” w nabożeństwach będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 4 metry kwadratowe, a maksymalnie 150, gdy odbywa się ono na zewnątrz.

Wprowadzanie w 19 powiatach obostrzenia nie dotyczą m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych, transportu lotniczego, działalności hotelarskiej oraz aquaparków i basenów.

11 KOMENTARZE

  • Faktycznie trzeba być debilem obrażając ludzi ( oczywiście anonimowo), każdy ma prawo się bać. Ty możesz zgrywać chojraka i życzę Ci , aby ani Ciebie , ani Twoich bliskich nie dopadł plusik.
   Nie obrażaj ludzi… karma lubi wracać !!!

   17
   1
 1. Zgadzam się w pełni. Poza tym totalna dezorientacja i dezinformacja ze strony rzadu i ministerstw. Zachowanie ludzi w sklepach prawie na najwyższym poziomie ignorancji. Bez maseczek, mimo że na wejsciu pisze “Jak byk “, że tacy klienci nie będą obsługiwani. I co z tego, skoro panie ekspedientki również nie noszą maseczek lub mają je na brodzie…. chyba jako element dekoracyjny. O zwróceniu uwagi lepiej nie myśleć, bo narazi się człowiek na stek niewybrednych inwektyw. Brak słów 😦😦😦

  18
  4
  • To był straszny wywiad obnażający bezsilność sanepidu, jego indolencję i brak profesjonalizmu. Tam większość nadaje się do zwolnienia. Renia trzymaj się , może w wolnej chwili napiszesz jak było w Krakowie.

   11
   • No przecież szlag chce mnie trafić słuchając v-ce Cieszyńskiego……”służba zdrowia jest przygotowana”
    W wywiadzie z P. Renatą dobitnie to widać.
    Porażka !!!

    10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.